اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری دبی آب به روش آلتراسونیک؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری دبی آب به روش آلتراسونیک؟

با سلام خدمت دوستان خواهشمند است در مورد اندازه گیری دبی آب و یا چگالی به روش آلتراسونیک بنده رو راهنمایی کنید
    پیشاپیش ممنونم
    (روش یا نمونه مدار)

پاسخ : اندازه گیری دبی آب به روش آلتراسونیک؟

من در کارآموزیم که در تصفیه خانه فاضلاب نوشهر کار میکردم چنین کاری انجام میشد و یک ترانسمیتر بزرگ و خیلی گرون داشت که تحت مدباس به اتاق فرمان و PLCها وصل بودن و بالای یک کانال روی پایه به فاصله مشخصی از کف کانال مخصوصی که فهمیدم عرضشم دقیقا معلومه نصب بود.خوب با توجه به اینکه این فاصله و نیز عرض مشخص ونتوری ،معلومه سنسورهای گیرنده و فرستنده هم دایم نمونه برداری کرده و ارتفاع خودشون از سطح آب عبوری رو سنس میکنن و اختلاف این مقدار با فاصله از کف ونتوری میشه ارتفاع آب عبوری و با توجه به دانستن عرض میشه حجم آب عبوری رو در هر لحظه اندازه گرفت و روی نمایشگرش نشون میده و به اتاق فرمان هم ارسال میشه که ما برقی ها نخوندیم فرمولش رو و کار مهندسای عمران و شیمیه.البته توش یک میکرو انجام میده دیگه .اینها تحلیل خودمه چون ما مسئول آموزش نداشتیم و فقط یک خانم مهندش شیمی 24 ساله 5دقیقه توضیح میداد که این واحد اسمش چیه و چکار میکنه!!!!!! :agree: اینها رو من خودم با نگاه به سیستم ها فهمیدم و اونام کلی حال کردن :wow: ما میتوانیم
    حالا از شوخی گذشته اگر کسی تجربه دقیق داره و ایرادی دید بگه منم یاد بگیرم چون اونجا کسی یاد نمیداد به من
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rafiq
      با سلام خدمت دوستان خواهشمند است در مورد اندازه گیری دبی آب و یا چگالی به روش آلتراسونیک بنده رو راهنمایی کنید
      پیشاپیش ممنونم
      (روش یا نمونه مدار)
      اینهمه مطلب نوشتم نیومدی تایپیک خودتو بخونی؟!!!!!!!!!!!!!
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

دوست عزیز ممنونم ولی مطالب شما بسیارکلی بوده که من اینهارو میدونستم سوال من بیشتر در مورد سنسور و فرکانس کاری و از این قبیل بوده با این حال مرسی

دیدگاه

سلام من چیزی که در صنعت دیدم رو گفتم.البته خوب درسته کلی بود.ولی تعجب من از اینه که شما نیومدی سر بزنی و نظر بدی.خلاصه دیگران با توجه به نظر شما میان دیگه
          جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
            من در کارآموزیم که در تصفیه خانه فاضلاب نوشهر کار میکردم چنین کاری انجام میشد و یک ترانسمیتر بزرگ و خیلی گرون داشت که تحت مدباس به اتاق فرمان و PLCها وصل بودن و بالای یک کانال روی پایه به فاصله مشخصی از کف کانال مخصوصی که فهمیدم عرضشم دقیقا معلومه نصب بود.خوب با توجه به اینکه این فاصله و نیز عرض مشخص ونتوری ،معلومه سنسورهای گیرنده و فرستنده هم دایم نمونه برداری کرده و ارتفاع خودشون از سطح آب عبوری رو سنس میکنن و اختلاف این مقدار با فاصله از کف ونتوری میشه ارتفاع آب عبوری و با توجه به دانستن عرض میشه حجم آب عبوری رو در هر لحظه اندازه گرفت و روی نمایشگرش نشون میده و به اتاق فرمان هم ارسال میشه که ما برقی ها نخوندیم فرمولش رو و کار مهندسای عمران و شیمیه.البته توش یک میکرو انجام میده دیگه .اینها تحلیل خودمه چون ما مسئول آموزش نداشتیم و فقط یک خانم مهندش شیمی 24 ساله 5دقیقه توضیح میداد که این واحد اسمش چیه و چکار میکنه!!!!!! :agree: اینها رو من خودم با نگاه به سیستم ها فهمیدم و اونام کلی حال کردن :wow: ما میتوانیم
            حالا از شوخی گذشته اگر کسی تجربه دقیق داره و ایرادی دید بگه منم یاد بگیرم چون اونجا کسی یاد نمیداد به من
            ببینید تا اینجایی که شما گفتید فقط مساحتی که شار آب ازش عبور میکنه به دست میاد. یه پارامتر دیگه هم نیاز دارین و اون سرعت ابه.
            q=v.a
            دبی برابره با مساحت در سرعت جریان.
            حالا به نظرتون ئقیق ترین راه برا این که سرعت آب رو بدست بیاریم چیه ؟؟
            میشه از یه چیزی شبیه باد سنج استفاده کرد ؟

دیدگاه

معین جان دارم مخشون رو میزنم اسناد فنی رو بگیرم ازشون.اگه گرفتم میگم بهت.البته اون مهندس گفت اول خودت تو اینترنت بگرد نمیشه بگی هلو بپر تو گلو مردیکه
              جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei

معین جان دارم مخشون رو میزنم اسناد فنی رو بگیرم ازشون.اگه گرفتم میگم بهت.البته اون مهندس گفت اول خودت تو اینترنت بگرد نمیشه بگی هلو بپر تو گلو مردیکه
                سلام
                اگه چیزی پیدا کردید میشه من را هم خبر کنید
                از فرکانس کاری .... نوع فرستنده و گیرنده ..... پردازش های لازم
                دیدگاه

سلام امین حمید
                  چشم الان بدجور گرفتار امتحان و پایان نامه هستم.در اولین فرصت اطلاعات خوبی میزارم.
                  جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

سلام
                    در بازار سنسور هایی با نام سنسور فلو آلتراسونیک موجود است قیمت پایه این سنسور ها از 380 هزار تومان شروع میشود .که 2 نوع آنالوک که خود نیز 2 نوع ولتاژ انالوک بین 0 تا 10 ولت و نوع جریان که جریانی بین 4 تا 20 میلی آمپر خروجی میدهد .
                    نوع دوم این سنسور دارای خروجی پالس می باشد که به ازای هر CC ، یک پالس در خروجی نمایان میشود البته این تعداد پاس و حجم بسته به مدل سنسور متغیر می باشد
                    موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X