ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2007/05/10
    33
    0

روباتهاي كه پرواز ميكند

در مورد رباتهايي كه پرواز ميكنند يه چند تا سوال دارم منون ميشم اگه جواب بديد
    1-انواع اين رباتها
    2- زمينه ي كاري اين روباتها
    3-نقش هوش مصنوعي در طراحي اين روباتها
    4-نحوه ي برگزاري مسابقات
    5-منابع براي مطالعه در اين زمينه
    6- طرز ساخت يك نمونه ي ساده
    & ......
    خلاصه دوستان هر اطلاعاتي كه بديد منون ميشم
    ده روز مهر گردون افسانه است و افسون نيکي بجاي ياران فرصت شمار يارا

آسايش دو گيتي تفسير اين دو حرفست با دوستان مروت با دشمنان مدارا
    2007/05/04
    بوشهر ( فعلا )
    66
    0

پاسخ : روباتهاي كه پرواز ميكند

نقل قول نوشته اصلی توسط gripen
    در مورد رباتهايي كه پرواز ميكنند يه چند تا سوال دارم منون ميشم اگه جواب بديد
    1-انواع اين رباتها
    2- زمينه ي كاري اين روباتها
    3-نقش هوش مصنوعي در طراحي اين روباتها
    4-نحوه ي برگزاري مسابقات
    5-منابع براي مطالعه در اين زمينه
    6- طرز ساخت يك نمونه ي ساده
    & ......
    خلاصه دوستان هر اطلاعاتي كه بديد منون ميشم
    با سلام به شما دوست عزیز من یه طرحی داشتم در مورد یه ربات پرنده اطلاعاتی رو کسب کردم که در اختیارتون قرار میدم
    1- انواع خاصی ندارن هر وسیله ی پرنده ای مانند هلیکوپتر و هواپیما ( بدون سرنشین البته ) حتی اسباب بازی هایی که پرواز میکنن جزو ربات های پرنده قرار می گیرند
    2- فکر می کنم انواع ربات های پرنده در زمینه های جاسوسی , اکتشافات , و ورود به اماکن صعب العبور و ... فعالیت بکنن
    3- منتا به حال اکثر ربات های پرنده ای رو که دیدم از طریق انسان کنترل میشدن اما اگه بخوایم بدون کنترل از راه دور باشه باید هوش مصنوعی وظیفه ای رو که باید انجام بده رو بشناسه موانع و خطرات رو بشناسه و دوری کنه و ... که فکر نمی کنم کار معقولی باشه استفاده از هوش مصنوعی چون با کنترل دستی خیلی بهتر میشه هدایتش کرد ( البته از نظر حقیر )
    4- اگه منظورتون ایرانه من تا به حال نشنیدم مگر اینکه مسابقات دانشگاهی باشه
    5 و 6 - اول از همه لطف کنید میزان علمتون رو به من بگید تا بهتون اطلاعات بهتری بدم اما در کل برای ساخت این نمونه ها باید علم مکانیک رو به صورت خیلی حرفه ای بلد باشید مواردی چون آیرودینامیک , چرخ دنده ها و دیفرانسیل , علومی که مربوط به هوانورد ها میشه و کلی چیز که فقط مربوط به مکانیک رباتتون میشه از نظر الکترونیک و برنامه نویسی هم باید خیلی قدرت مند باشید چون با چیزی مثل کنترل از راه دور و یا هوش مصنوعی هوانورد سر و کار دارید اما من پیشنهاد می کنم که حرفای منو جدی نگیرید منظورم مورد 5و6 بود
    چون یه مقدار نا امید کنندست به نظر من شما باید تو یکی از علوم بالا ( مکانیک - الکترونیک - کامپیوتر ( که مربوط به الکترونیک و رباتیک بشه ) ) مسلط باشید و علوم دیگر رو به افراد دیگه بسپارید یعنی این کار بیشتر نیاز مند یک گروه هست یک گروه خبره به همین دلیل می تونید از مهندسان علومی که گفته شد استفاده کنید در کنار اینکه خودتون مسلط باشید به یکی از اون سه تا که البته کامپیوتر و الکترونیک چون به هم نزدیک هستند میشه هر دوشون رو یاد گرفت ولی باید تلاش کنید .
    امیدوارم که از موفق ترین دانش مندان در زمینه ی رباتیک باشید
    2007/05/04
    بوشهر ( فعلا )
    66
    0

خب بیشترین کار شما باید روی مکانیک این هواپیما اعمال بشه چون فوق العاده مهمه این قسمت . شما باید اول بتونید قسمت های مختلف هواپیماهای جنگنده ی مختلف رو نگاه کنید .
    من توصیه می کنم یه سر به این انجمن بزنید من یه زمانی عضو اینجا بودم جای بدی نیست می تونید در زمینه های مختلف سوالاتتون رو بپرسید :
    http://www.aerospacetalk.com/forum
    در مورد قسمت های دیگش باید ببینید که این هواپیمای جنگنده کنترل دستیه یا باید اتوماتیک باشه در صورت کنترل دستی مسافت قابل طی کردن یه مقدار محدود میشه و فکر هم نمی کنم که اتوماتیک استفاده ی خاصی داشته باشه چون باید اونقدر توانایی داشته باشه که بتونه دشمن رو تشخیص بده و اعمال دیگر رو انجام بده و اینکه در مورد اتوماتیک بودن اون میتونید برای حمله ها از سیستم ماهواره ایه Global Positioning System یا GPS استفاده کنید که کارایی هواپیماتون رو فوق العاده می کنه اما این سیستم تنها اشکالی که داره برای اهداف ثابت استفاده داره .
    در کل راه خیلی سختی رو در پیش دارین و حتما هدفتون رو از ساخت این جنگنده مشخص کنید یعنی برای چه نوع عملیاتی استفاده داشته باشه و در آخر براتون آرزوی موفقیت میکنم :
    2005/12/28
    تبريز
    4,216
    1,149

gps سيستم موقعيت ياب ماهواره اي هست به اين معني كه در هر لحظه موقعيت جسم رو مشخص ميكنه حالا اگه شما به اين وسيله نقطه مقصد رو مشخص كنيد مي تونين يك سيستمي مثل سيستم اتو پايلوت رو پياده كنيد يا همون هدايت بدون سرنشين . منتها تا جايي كه من ميدونم اطلاعات دقيق هوايي كه براي هواپيما ها كاربرد داره چون به وسيله ماهواره هاي خاصي آناليز ميشن كشور ما اين اطلاعات رو خريداري ميكنه پس فكر نكنم در حد دقيق بشه براي اين منظور ازش استفاده كرد ولي در حدي كه اين دستگاه هاي gps موجود دارن ميشه استفاده كرد.
    اطلاعاتي در مورد gps تو سايت هست كه بايد سرچ كنيد.
    موفق باشين.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4