ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2010/11/27
    تهران
    107
    0

ارتباط FPGAآ* و پورت USB با آي سي FT2232H

با سلام. چندي پيش براي يك پروژه نياز به انتقال حجم زيادي از اطلاعات به كامپيوتر داشتم. اطلاعات از يك سنسور تصويري دريافت و در يك SDRAMآ* ذخيره مي شدند كه بحث من نيست. براي انتقال ازلاعات تصميم گرفتيم از پورت USB آ*استفاده كنيم. در دسترس ترين آي سي با سرعت بالا آي سي FT2232H بود كه طبق گفته ي شركت FTDI ميشه از اون در حالت Synch FIFO Mode استفاده كرد. در اين حالت اين آي سي يك FIFO به اندازه 65280 بايت و يك پالس 60 مگا هرتز در اختيار كاربر قرار ميده كه مستقيما به FPGAآ*متصل مي شوند و هرچي درون اون نوشته بشه ميشه با توابعي كه خود FTDI در اختيار گذاشته در Visual Studioآ*داده ها رو با سرعت خوبي دريافت كرد.
    پس از سروكله زدن بسيار با اين آي سي به يك مشكل اساسي برخورديم: شمارنده ي داخلي اين آي سي هر 510 بايت يك بار، به اندازه ي 2 واحد افزايش پيدا كرده و يك بايت داده از دست مي رود. اين مشكل توسط FTDI به صورت مستقيم تأييد نشده و فقط گفته شده كه شمارنده دو واحد در بعضي موارد افزايش پيدا مي كنه و در ورژن B آي سي اين مشكل اصلاح شده. ولي ما از ورژن B استفاده كرديم و مشكل وجود داشت!
    مشكل ديگري كه با اون روبرو شديم: در صورتي كه ابتدا يا انتهاي بسته ي داده، بايت 0xFF داشته باشيم، آي سي Byte Stuffingآ*انجام داده و يك بايت 0xFF به آن اضافه مي كند.
    در مورد مشكل اول سعي كرديم بسته هاي داده را در تعداد كمتر از 510 بايت (مثلا 500 يا 100 بايت) در FIFOآ* آي سي FT2232H قرار دهيم و پس از خواندن اين بسته، بسته ي بعدي را ارسال كنيم. ولي به مشكل ديگري برخورديم: آي سي بايت 0x3B را در انتهاي بسته هاي فرد و بايت 0x0F يا 0x0F را در انتهاي بسته هاي زوج جايگزين آخرين بايت مي كند. اين بود كه كلا بي خيال استفاده از اين حالت شديم و از UARTآ* استفاده كرديم. منتها براي هر ارسال نيم ساعت معطل مي شديم در صورتي كه اگر FT2232Hآ*درست كار مي كرد، كمتر از يك ثانيه اطلاعات منتقل مي شدند.
    اين آي سي حالت هاي ديگري به غير از FIFO و UART مانند SPIآ* و I2C داره كه ما ديگه خودمونو علاف اونا نكرديم.
    در آخر اين مطلب رو نوشتم كه بگم براي كار حرفه اي اصلا از FTDI استفاده نكنين. معمولا روي بردهاي حرفه اي از آي سي هاي Cypress آ*استفاده مي كنن كه بعضي از ورژن هاي اين شركت هم ممكنه مشكل داشته باشه ولي باز بهتر از FTDI آ*هستش. آي سي هاي إ¾Cypressآ* هم داراي FIFO هستند كه در كنارشون يك ميكروكنترلر 8051 هم قرار داده شده. شركت ديگه اي كه آي سي هاي USB توليد مي كنه و توي بعضي بردهاي حرفه اي استفاده شدند شركت NetChipآ* هستش.
    اگر كسي تجربه اي در اين زمينه ها داره لطفا به اشتراك بزاره كه بقيه زياد با اين آي سي هاي مزخرف سر كار نرن!!!
    2008/01/23
    39
    0

پاسخ : ارتباط FPGAآ* و پورت USB با آي سي FT2232H

سلام.
    من توی یه پروژه FPGA با این آیسی توی مود sync fifo کار کردم و جواب گرفتم. سرعت انتقالی که من بهش رسیدم حدود 8MBytes/sec بود که البته ظاهرا میشه با کمی دستکاری توی کد تا نزدیکای همون 60 MBytes/sec هم رسوندش. اگه از دوستان کسی مایل بود بگه تا بیشتر توضیح بدم.
    2014/07/25
    80
    6

توضیح بده تا شیر فهم بشیم هم شما ÷واب می گیرید هم ما یه چیز یاد می گیریم :nerd:
    2008/01/23
    39
    0

من با این core شروع کردم:

http://opencores.org/project,ft2232hcore

این core در واقع یک مبدل FT2232 به باس آوالون آلترا هستش. البته من چون قرار بود روی زایلینکس اجرا کنم، اون قسمتهاییش که مربوط به باس آوالون میشد را حذف کردم و مستفیما با خود fifo های داخل core ارتباط گرفتم. انشاءالله در آینده ی نزدیک یه آموزش نسبتا جامع در این زمینه قرار میدم برای دوستان.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4