اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه های رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه های رله

دوستان به یکی از بچه ها گفتم بره رله 5 ولت بخره اینو خریده:
    HJR-4102E-L-05V
    3A 120VAC
    3A 24VDC

یعنی با 24 ولت dc راه اندازی میشه؟ یعنی چی؟؟؟

پایه های رله رو چطوری تشخیص بدم چی به چیه؟
    http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

پاسخ : پایه های رله

چند تا پایه داره ؟
    در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
    شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

دیدگاه

این رله پنج پایه هست. یه طرف دو پایه، طرف دیگه سه پایه که یکی از پایه ها با فاصله از بقیست. پایه ها رو چطوری تشخیص بدم؟

دیدگاه

ان دو پایه ای که در یک طرف قرار داره بوبین رله و از سه پایه دیگر یکی مشترک و دو تای دیگه یکی تیغه باز و دیگری تیغه بسته

دیدگاه

بهترین راه برای شناسایی رله استفاده از دیتا شیته شه. معمولا روی رله ها اسم کارخونه تولید کننده ش و همینطور شماره شناسایی رله هست و شما از اون طریق میتونی پایه های رله تو و همچنین ولتاژ عملکردش رو بفهمی.
          این رله ای که شما مشخصاتشو گذاشتی به نظر میرسه که برای قطع و وصل شدن با 5 ولت دی سی کار میکنه و شما میتونی از تیغه هاش 3 آمپر جریان بکشی در ولتاژ مدار باز 24 ولت دی سی یا 120 ولت ای سی.
          از طرفی با یه مولتی متر هم میتونی ترتیب پایه ها رو مشخص کنی.
          یه پایه با هیچ پایه ای ارتباط نداره که همون پایه آزاده.
          دو تا پایه بینشون یه مقاومت خیلی کم در حد چند اهم هست که پایه های بوبین هستند.
          دو تا پایه دیگه هم کنتاکتهای پیش فرض بسته رله اند که اتصال کوتاه هستند در حالت عادی

دیدگاه

بچه ها من یه آداپتور رو به رله وصل کردم که زمیانیکه برق شهر قطع میشه به میکرو اطلاع بده. رله همونیه که بالا مشخصاتش هست و مشخصات آداپتور هم 9 ولت 300 میلی آمپره. ولی رله یخورده گرم میشه. طبیعیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_kh2002
              بچه ها من یه آداپتور رو به رله وصل کردم که زمیانیکه برق شهر قطع میشه به میکرو اطلاع بده. رله همونیه که بالا مشخصاتش هست و مشخصات آداپتور هم 9 ولت 300 میلی آمپره. ولی رله یخورده گرم میشه. طبیعیه؟
              شما رلتون 5 ولت هست 9 ولت واسش زیاده احتمال داره بوبین رله بسوزه واسه همینم گرم میشه واسه ی حل این مشکل یا باید رله رو عوض کنید یه 9 ولت بگذارید یا اینکه آداپتور را 5 ولت کنید.
              The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

نوشته اصلی توسط narek
                شما رلتون 5 ولت هست 9 ولت واسش زیاده احتمال داره بوبین رله بسوزه واسه همینم گرم میشه واسه ی حل این مشکل یا باید رله رو عوض کنید یه 9 ولت بگذارید یا اینکه آداپتور را 5 ولت کنید.
                خوب اینکه روی رله نوشته تا 24 ولت dc و 3 آمپر میتونه تحمل کنه پس چی میشه؟

دیدگاه

خط اول مربوط به ولتاژیه که باهاش به (بوبین)رله فرمان میدی. که اینجا 5 ولته
                  دو خط بعدی مربوط به ولتاژ و جریان هایی هستن که تیغه های رله قادر به تحملشه:
                  خط دوم واسه AC
                  خط سوم واسه DC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                    خط اول مربوط به ولتاژیه که باهاش به (بوبین)رله فرمان میدی. که اینجا 5 ولته
                    دو خط بعدی مربوط به ولتاژ و جریان هایی هستن که تیغه های رله قادر به تحملشه:
                    خط دوم واسه AC
                    خط سوم واسه DC
                    ولتاژ و جریانی که تیغه های رله قادر به تحملن در DC نوشته 24 ولت و 3 آمپر.
                    در حالیکه من 9 ولت 300میلی آمپر بهش وصل میکنم.

گرم شدنش طبیعیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam_kh2002
                      ولتاژ و جریانی که تیغه های رله قادر به تحملن در DC نوشته 24 ولت و 3 آمپر.
                      در حالیکه من 9 ولت 300میلی آمپر بهش وصل میکنم.

گرم شدنش طبیعیه؟
                      آقا بهنام بزار اساس کار بایاس رله رو بگم:
                      این رله برای مگنت کردن یا تحریک شدن کنتاکت هاش به 5ولت dc نیاز داره.اما تیغه ها قرار وسیله ای رو تغذیه کنن پس قویترن.اگر وسیله برق dc بخواد شما باید +تغذیه رو که حداکثر باید 24ولت باشه به تیغه نرمال باز( NO) بدی و از پایه مشترک(COM) به سر مثبت وسیله بدی و سر منفی تغذیه رو هم مستقیم به وسیله بدی.
                      اگر وسیله برق AC بخواد باید نول رو مستقیم بهش بدی و فاز رو اول به NO و سپس از COM به وسیله برسونی.امیدوارم خوب توضیح داده باشم.
                      جانم به فدای ائمه اطهار
                      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

دوست عزیز به بوبین رله یا همون پایه های مثبت و منفی چه ولتاژی وصل کردی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پویا تیموریان
                          دوست عزیز به بوبین رله یا همون پایه های مثبت و منفی چه ولتاژی وصل کردی ؟

آقا پویا خط دوم نوشتم 5v dc
                          جانم به فدای ائمه اطهار
                          می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام0
                            من ترتیب پایه های رله 12 ولت و 12 ولت 2کنتاکت را میخوام.لطفا راهنماییم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen esf
                              سلام0
                              من ترتیب پایه های رله 12 ولت و 12 ولت 2کنتاکت را میخوام.لطفا راهنماییم کنید
                              ترتیب پایه های رله 12 ولت مانند 5 ولت است . رله دو کنتاکت رو متاسفانه نمی دونم.
                              از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X