اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با خواندن و نوشتن روی eeprom داخلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با خواندن و نوشتن روی eeprom داخلی

من میخوام به ازای هر بیست بار فشار کلید یه عدد تو EEprom داخلیم ذخیره بشه . مثلا اگه 60 بار زده شد عدد 3 تو EEprom ذخیره بشه. ولی یه عدد عجیب و غریب هر بار نشون میده؟

تو سایت که سرچ میکردم چند جا دیدم که گفته بودن باید برابر با یه متغییر تو رم قرارش بدی میشه معنی این کارو بگید . یه نمونه کدم بزارید ممنون میشم
    A-Hosseini

پاسخ : مشکل با خواندن و نوشتن روی eeprom داخلی

تو سایت که سرچ میکردم چند جا دیدم که گفته بودن باید برابر با یه متغییر تو رم قرارش بدی میشه معنی این کارو بگید . یه نمونه کدم بزارید ممنون میشم
    A-Hosseini

دیدگاه

یا من منظور شما رو متوجه نشدم یا سئوالت نسبت به تعداد ستارهات خیلی سادس!!

با چی برنامه مینویسی؟

با بسکام که خیلی راحته!! ( با بقیه هم فکر کنم راحت باشه)
      شما اول یه متغییر تعریف میکنی و هر بار که کلید زده میشه یه عدد به متغییر اضافه میکنی و این فرایند باید داخل یه حلقه باشه که عدد داخل متغییر رو دائما چک کنی. هر وقت که متغییر به 20 رسید باید از حلقه خارج بشی و بری توی یه زیر برنامه که عمل رایت رو توی EEprom انجام میده. برای زیر برنامه رایت هم میتونی یه متغییر دیگه تعریف کنی و در بالای برنامه مقدارشو صفر بذاری و در زیر برنامه رایت، مقدارشو Incr کنی. و بعد داخل EEPROM بریزی. ولی بعید میدونم با این همه ستاره جوابت این باشه!
      چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

من با C کد مینویسم . این کارایی که شما هم گفتی رو قبلا انجام دادم
        دستگاه من یک سری قسمتهای مکانیکی داره که کنترل اونا دست من نیست برای همین هم اعدادی که بهم میده با اونی که باید باشه متفاوته . برای همین به کد نویسیم شک کردم .
        باeeprom خیلی کم کار کردم فکر نکنم سوال کردن برای اونایی که ستارشون بیشتره اشکال داشته باشه :biggrin: :biggrin:
        A-Hosseini

دیدگاه

سلام دادا.
          یه سوال دارم!
          با چی داری این فشرده شدن رو میخونی؟ اگه با دستور PIN میخونیش حتماً اشکال از اونه. حتماً باید از counter یا interupt استفاده کنی.
          من همین کار رو با ماژول های پالس انکودر انجام دادم. راحت کار کرده.
          یه متغیر تعریف میکنی
          کد:
          eeprom int number;
          بعد از رسیدن کانتر به تعداد مورد نظر اون مقدار رو میریزی توی متغیر.
          در ضمن از ورودیت هم مطمئن شو. چون ممکنه سطح 0 و 1 شدنش درست نباشه.
          موفق باشی.
          تشکر لازم نیست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet_ir

من با C کد مینویسم . این کارایی که شما هم گفتی رو قبلا انجام دادم
            دستگاه من یک سری قسمتهای مکانیکی داره که کنترل اونا دست من نیست برای همین هم اعدادی که بهم میده با اونی که باید باشه متفاوته . برای همین به کد نویسیم شک کردم .
            باeeprom خیلی کم کار کردم فکر نکنم سوال کردن برای اونایی که ستارشون بیشتره اشکال داشته باشه :biggrin: :biggrin:
            منظور من از اینکه گفتم ستاره هاتون زیاده این بود که توی سایت زیاد هستین و این مشکلات رو زیاد دیدین.. به هر حال بنده عذر خواهی میکن اگه سو تفاهمی پیش اومده.
            تنها نکته ای که در EEPROM وجود داره همینه که در عمل رایت باید 4 میلی ثانیه به میکرو فرصت بدی. اما مشکل شما احتمالا مربوط میشه به سنسور و داده های سنسور.
            چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X