اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می توان جدول گلایف تابلو روان را روی MMC ذخیره کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می توان جدول گلایف تابلو روان را روی MMC ذخیره کرد؟

سلام به شما دوستان عزیز .
    کسی میونه یه مثال یا راهنمای کنه.
    من با بیسیک کار میکنم.
    اگه الگوریتمشو هم بگید ممنون میشم.
    فدایتان.
    http://www.sharjweb.com/

پاسخ : چگونه می توان جدول گلایف تابلو روان را روی MMC ذخیره کرد؟

اگه منظورت Glyph های فونت هست؛ چند در چنده؟ fixed هست یا proportional؟ روی چه میکرویی پیاده سازی میکنی؟ چقدر حافظه آزاد میتونی داشته باشی؟ سرعت رفرش ات چقدره؟ (منظورم اینه چقدر وقت برای تلف کردن داری؟)...یخده راهنمایی هم بد چیزی نیست ها!

دیدگاه

یه سوال هم من بپرسم !

این فونت ها رو از کجا گیر میارین ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
        اگه منظورت Glyph های فونت هست؛ چند در چنده؟ fixed هست یا proportional؟ روی چه میکرویی پیاده سازی میکنی؟ چقدر حافظه آزاد میتونی داشته باشی؟ سرعت رفرش ات چقدره؟ (منظورم اینه چقدر وقت برای تلف کردن داری؟)...یخده راهنمایی هم بد چیزی نیست ها!
        سلام آقا رضا .
        من یه رم SD دارم و میخوام . افکتهای تابلو روان رو (متن یا تصاویر) رو روی تابلو نشون بدم .
        از اونجایی که تابلو روان من سطری رفرش یا جاروب میشه ، نوشتن برنامه اش خیلی سخته .
        من میخواستم کد هگز جدول گلایف رو با کپی کردن تو یه نوت پد ، داخل رم بریزم (از طریق رم ریدر) و بعدش هم با میکرو این اطلاعات داخل رم رو بخونم و بعد روی یکی از پورتهای میکرو بریزم.
        به اصطلاح اونا رو روی تابلو روان نشون .بدم . آقا رضا آیا امکان چنین کاری هست .
        لطفا راهنماییم کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط درود
          یه سوال هم من بپرسم !

این فونت ها رو از کجا گیر میارین ؟
          گه منظورتون فونتهای تابلو روان هست ، یه نرم افزار تولید فونت برا تابلو روان تو همین سایت هست .
          یه سرچ کنی پیدا میشه . اگه پیدا نکردی بگو تا پش کنم.

دیدگاه

نه پیداش نکردم
            همش ماله گرافیکی ال سی دی هست

دیدگاه

اولا به قول انگلیسی ها: "فقط غیر ممکن غیر ممکنه!". ضمنا هر کار خوبی اولش ممکنه سخت بنظر بیاد. ثانیا شاید شما دارین راهو عوضی میرین. اولا راجع به ساختار برنامه اگه فرض کنیم شما روال رفرش رو در تایمر انجام میدین در برنامه اصلی فارغ از اینکه چه سرعتی داره و چه امکاناتی فقط محتوای حافظه نمایشی رو بایستی عوض کنین. ثانیا نحوه قرار گرفتن اطلاعاتتون ممکنه با بقیه تابلو روان ها فرق کنه ولی برای این برد که ثابته! منظورم اینه که نهایتا مجبورین یه برنامه برای تولید پترن های نمایشی خودتون روی تابلو روان بنویسین.

اما پیشنهاد من میتونه این باشه: چون ممکنه میزان حافظه SD شما بالا هست یا کل اطلاعات Glyph هارو داخل SD به فرمتی که بدرد تابلو روانتون بخوره و بعد حداقل کار رو توی میکرو بایستی انجام بدین در بیارین یا بایستی ریسک کند شدن سرعت رفرش رو به جون بخرین. اطلاعات رو میشه بر اساس "شی و عمل" و یا فریم ها روی SD ریخت. (چون SD حجم بالایی داره). حسن عمده روش اول ایجاد سریع اطلاعات اولیه هست ولی ایراد عمده اش سرعت بالای مورد نیاز برای انجام عملیات نمایشیه. ولی از طرف دیگه روش دوم دردسر آماده سازی اطلاعات اولیه رو روی SD داره ولی تنها ایرادش خوندن حجم بالایی از اطلاعات از SD هست.

چون قید کردین "متن یا تصاویر" این خزعبلات رو نوشتم. ولی اگه فقط متن باشه یا گارانتی کنین که اگه تصویر میاد در یک محدوده زمانی فقط تصویر باشه میشه خیلی کارها کرد.
              خلاصتا یه کمی اطلاعات بیشتر احتیاج هست.

دیدگاه

سلام

فکر کنم ذخیره جدولتون در یک فایل TXT و ذخیره ی اون روی SD با استفاده از FAT راحت تر باشه...

مثل این که خودم ازش کار میکشم...

فایل زیر یک انیمیشن هست ...

فایل های پیوست شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط درود
                  نه پیداش نکردم
                  همش ماله گرافیکی ال سی دی هست
                  این لینکش
                  [ftp=ftp://www.4shared.com/file/Z-DcyLQp/Dot_Matrix_24x116.html]
                  http://www.4shared.com/file/Z-DcyLQp/Dot_Matrix_24x116.html

[/ftp]

دیدگاه

پاسخ : چگونه می توان جدول گلایف تابلو روان را

نوشته اصلی توسط reza_agha
                    اولا به قول انگلیسی ها: "فقط غیر ممکن غیر ممکنه!". ضمنا هر کار خوبی اولش ممکنه سخت بنظر بیاد. ثانیا شاید شما دارین راهو عوضی میرین. اولا راجع به ساختار برنامه اگه فرض کنیم شما روال رفرش رو در تایمر انجام میدین در برنامه اصلی فارغ از اینکه چه سرعتی داره و چه امکاناتی فقط محتوای حافظه نمایشی رو بایستی عوض کنین. ثانیا نحوه قرار گرفتن اطلاعاتتون ممکنه با بقیه تابلو روان ها فرق کنه ولی برای این برد که ثابته! منظورم اینه که نهایتا مجبورین یه برنامه برای تولید پترن های نمایشی خودتون روی تابلو روان بنویسین.

اما پیشنهاد من میتونه این باشه: چون ممکنه میزان حافظه SD شما بالا هست یا کل اطلاعات Glyph هارو داخل SD به فرمتی که بدرد تابلو روانتون بخوره و بعد حداقل کار رو توی میکرو بایستی انجام بدین در بیارین یا بایستی ریسک کند شدن سرعت رفرش رو به جون بخرین. اطلاعات رو میشه بر اساس "شی و عمل" و یا فریم ها روی SD ریخت. (چون SD حجم بالایی داره). حسن عمده روش اول ایجاد سریع اطلاعات اولیه هست ولی ایراد عمده اش سرعت بالای مورد نیاز برای انجام عملیات نمایشیه. ولی از طرف دیگه روش دوم دردسر آماده سازی اطلاعات اولیه رو روی SD داره ولی تنها ایرادش خوندن حجم بالایی از اطلاعات از SD هست.

چون قید کردین "متن یا تصاویر" این خزعبلات رو نوشتم. ولی اگه فقط متن باشه یا گارانتی کنین که اگه تصویر میاد در یک محدوده زمانی فقط تصویر باشه میشه خیلی کارها کرد.
                    خلاصتا یه کمی اطلاعات بیشتر احتیاج هست.
                    با سلام خدمت داش رضای عزیز .
                    ممنون از این که کمکم میکنید.
                    در کل من دارم بدین صورت عمل میکنم:
                    ابتدا نوشته ها رو توسط نرم افزاری که لینکشو بالا گذاشتم و قراره که تو تابلو روان نمایش داده بشه ، به کد هگز تبدیل میکنم .
                    از اونجایی که من از رفرش سطری استفاده کردم ، برای شیفت متن به سمت راست ،چب ، بالا و پایین بایستی از دستور شیفت استفاده کنم که این کار باعث میشه ادامه دیتای شیفت شده (مثلا به سمت راست ) از بین بره . بخاطر همین من دارم از یه MMC استفاده میکنم تا معادل دیتای هر فریم که اگه پشت سر هم در تابلو روان نشون داده بشه ،انگاری که متن داره به سمت راست یا چپ یا ... حرکت میکنه رو قرار میدم .تا بتونم متن رو در تابلو روان به حرکت در بیارم .
                    در شکل زیر میشه فهمید که من دارم از چه روشی استفاده می کنم :
                    اگه این روش خوب نیست و به گفته شما در این روش نحوه قرار گرفتن اطلاعاتتم ممکنه با بقیه تابلو روان ها فرق کنه، و نیاز به برنامه انحصاری برای تولید افکت داشته باشم ، میشه در مورد روش پیشنهادی خودتون کمی بیشتر توضیح بدید و بفرمایید که منظور شما از " کل اطلاعات Glyph هارو داخل SD به فرمتی که بدرد تابلو روانتون بخوره " چیه ؟
                    یه دنیا ممنونم آقا رضا.
                    http://www.4shared.com/file/njS-qMPD/pic.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد مهری
                      سلام

فکر کنم ذخیره جدولتون در یک فایل TXT و ذخیره ی اون روی SD با استفاده از FAT راحت تر باشه...

مثل این که خودم ازش کار میکشم...

فایل زیر یک انیمیشن هست ...
                      سلام آقا حامد .
                      فرمت فایلتون با چی باز میشه و با چی تولید شده ؟ (.SMM)
                      میشه ازتون خواهش کنم که بگید چطور فایل هگز رو اینجوری تولید میکنید ؟
                      آیا اونا رو مستقیم بعد از این که تولیدشون کردید با رم ریدر کپی میکنید داخل MMC یا این که از یه میکرو واسط برا ذخیره اونا تو MMC استفاده میکنید.
                      نحوه فراخوانی این کدا چطوریه ؟ چطور اونا رو روی تابلو روان نشون میدید .
                      ممنون از شما.

دیدگاه

من خیلی وقت پیشا یک تابلو روان کار کردم که البته از شیفت رجیستر استفاده کرده بودم و رفرشی نبود. به همین خاطر ساختارشو ستونی فرض گرفتم. از اونجایی که تمام فونت هایی که استفاده میکردم سطری بودن با یک برنامه کل اطلاعات فونت ها رو به فرم ستونی در آوردم و داخل میکرو ذخیره کردم. بعد با یک سری meta command داخل یک متن فارسی - انگلیسی هم متن رو نمایش میدادم و هم نزدیک به 60 افکت متفاوت رو. تمام اینها هم در یک مگا 32 انجام میشد. بدون رم خارجی. البته برای انجام افکت ها به دو تا بنک حافظه دسترسی داشتم که روی یکی کار میکردم و از دیگری برای ساختن فریم جدید استفاده میکردم. (تکنیک double buffering). برای ورود اطلاعات هم از یک کیبرد معمولی PC استفاده میشد و در ایپرام مگا 32 ذخیره میشد.
                        کل این عملیات نه چیز شق القمری بود و نه سخت. بلکه فقط وقت برد تا پیاده سازی شد. همین.
                        -
                        در مورد ذخیره اطلاعات در SD هم درسته کار با FAT راحتتره اما اگه قرار نیست از این SD استفاده دیگه ای بشه یا بهتر بگم تنها استفاده کننده اش شما هستین؛ میشه بی خیال FAT و اینجور چیزا شد و اطلاعات رو بطور سکتوری (RAW) داخلش ریخت و با یک روال خیلی کم حجم تر و سریعتر اطلاعات رو در میکرو خوند. یادتون باشه برای خیلی از کارها به حجم فلش و رم میکرو احتیاج اساسی دارین تا اینکه بخوایین بدین دست روالهای FAT!
                        -
                        فرم ارسال اطلاعات رو که نفهمیدم خطی ارسال میشه یا ستونی. منظورم اینه که فرم چیدمان اطلاعات در حافظه برای ارسال به روال رفرش متشکل از سطرها هست یا ستونها. غیر از این مسئله (که بنا بر پست اولی تون که گفتین سطری و فرض میکنم سطریه)؛ اطلاعات Glyph رو مثلا به فرم 24 بایتی (24 سطر هر کدوم 8 نقطه که بعدا میشه فاکتور عرض کاراکتر رو هم دخالت داد) در فلش یا SD ذخیره میکنیم. دو تا حافظه در نظر میگیریم. مثلا حافظه 1 و حافظه 2. همیشه از این دو حافظه یکی مورد دسترسی قرار میگیره برای رفرش. حالا یا شما میتونین با استفاده از هیچی (ابتدا به ساکن) کل فریم رو بسازین یا بایستی از فریم قبلی استفاده کنین. که هر دو راحته. یا فریم نمایشی فعلی رو در فرم ساختنی فعلی کپی میکنین و یا فریم ساختنی فعلی رو پاکش میکنین. بعد فریم جدید رو میسازین. و جای این دو تا رو با هم عوض میکنین. البته این جابجایی نبایستی با کپی کردن حافظه انجام بشه. بلکه فقط یک متغیر که نشون بده کدوم بانک باید برای رفرش استفاده بشه؟
                        در مثال شما؛ یک بانک 14 در 24 بایت یا 336 بایت داریم که برای 2 بانک میشه جمعا 672 بایت.
                        در زمان نوشتن داخل فریم بایستی بتونین در هنگام صدا زدن توابع از مختصاتی استفاده کنین که ممکنه از فریم بیرون بزنه. این به این درد میخوره که مثلا در هنگام شیفت دادن یک کاراکتر در لوکیشن منفی 7 نوشته بشه تا ستون آخریش در ستون صفر صفحه نمایش دیده بشه. بنا براین برای تمامی ترکیبات شما فقط به 8 روال بریا جایگذاری یک بایت در صفحه سطری تون احتیاج دارین. یکی برای ستون های قابل تقسیم به 8 با باقی مانده صفر. یکی برای باقی مانده یک و الی آخر.
                        اینجوری میتونین هر کاری رو در محور افقی روی بانک جدیدتون انجام بدین. برای عمودی چون رفرشتون سطریه فقط براحتی میشه بانک قدیمی رو در بانک جدید با اختلاف یک سطر (یعنی 14 بایت) کپی کرد و سطر اول یا آخر رو بازسازی کرد (کاراکتر رو در سطر -23 یا 24 نوشت). این از روالهای شیفت. بقیه اش هم به همین راحتیه. درست مثل تفاوت پخت نیمرو و پیتزا. فقط مایه کاریش و وقت مورد نیاز برای آماده سازی و حتی خوردنش با هم فرق میکنه.
                        ولی مسلما خوردن پیتزا با همه دردسرهاش از نیمرو بیشتر کیف میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsenjooon
                          سلام آقا حامد .
                          فرمت فایلتون با چی باز میشه و با چی تولید شده ؟ (.SMM)
                          میشه ازتون خواهش کنم که بگید چطور فایل هگز رو اینجوری تولید میکنید ؟
                          آیا اونا رو مستقیم بعد از این که تولیدشون کردید با رم ریدر کپی میکنید داخل MMC یا این که از یه میکرو واسط برا ذخیره اونا تو MMC استفاده میکنید.
                          نحوه فراخوانی این کدا چطوریه ؟ چطور اونا رو روی تابلو روان نشون میدید .
                          ممنون از شما.
                          سلام

شرمنده حواسم نبود فرمتش رو عوض کنم
                          SMM مخفف کلمات Seyed Mahdi Mohri هست و میتونید با استفاده از ناتپد بازش کنید :redface:

این فایل ها کد های حدود 100تا 200 تا عکس در ابعاد 16*96 پیکسل هست که پشت سر هم ذخیره شده...البته حرف اول فایل نشون دهنده اینه که فایل انیمیشن هست (G) یا تکست هست...

این کد ها رو با نرم افزار تبدیل کد نوشتم (بارها در موردش توضیح داده شده.)

بعد از ایجاد کد ها توسط نرم افزار ، با استفاده از رم ریدر اون رو به SD انتقال میدم....البته قبلا با میکرو و پورت سریال این کار رو میکردم که برای 200 تا فریم حدود 1 ساعت زمان میبرد oo: (حجم کد ها زیاد بود)

امیدوارم توضیحات کافی بوده باشه :nerd:

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد مهری
                            سلام

شرمنده حواسم نبود فرمتش رو عوض کنم
                            SMM مخفف کلمات Seyed Mahdi Mohri هست و میتونید با استفاده از ناتپد بازش کنید :redface:

این فایل ها کد های حدود 100تا 200 تا عکس در ابعاد 16*96 پیکسل هست که پشت سر هم ذخیره شده...البته حرف اول فایل نشون دهنده اینه که فایل انیمیشن هست (G) یا تکست هست...

این کد ها رو با نرم افزار تبدیل کد نوشتم (بارها در موردش توضیح داده شده.)

بعد از ایجاد کد ها توسط نرم افزار ، با استفاده از رم ریدر اون رو به SD انتقال میدم....البته قبلا با میکرو و پورت سریال این کار رو میکردم که برای 200 تا فریم حدود 1 ساعت زمان میبرد oo: (حجم کد ها زیاد بود)

امیدوارم توضیحات کافی بوده باشه :nerd:

موفق باشید
                            ممنون از شما آقا حامد.
                            دشمنتون شرمنده باشه .
                            این نرم افزار که شما میگید همونی نیست که لینکش در زیره ؟
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32848.0
                            میشه لطف کنید نمونه برنامه ای که این کدها رو از روی MMC میخونه و روی تابلو روان نشون میده رو برام بزارید.
                            من به عنوان مثال میخوام همون کدهایی که شما بهم دادین رو با رم ریدر توی MMC بریزم و بعد این کدها رو با میکرو فراخوانی کنم و رو تابلو روان نشون بدم. من با بیسیک کار میکنم .
                            یدنیا از لطفتون ممنونم آقا حامد .

دیدگاه

سلام

بله همونه ، ولی نوع پیشرفته و تکامل یافتش

متاسفانه چون استفاده تجاری از نسخه ی کاملش میکنیم نمیتونم این نسخه رو در اختیارتون بزارم ، ولی همون نسخه ای که لینک دادید میتونه کمک زیادی برای نوشتن یک نمونش بکنه

موفق باشید...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X