اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ربات تعقیب خط .

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ربات تعقیب خط .

سلام.
    از تمامی دوستان خواهش مندم که در صورت امکان اگر کسی از شما می تواند یک مدار ربات تعقیب خط 8سنسور یا بیشتر با سورس کد های آن به من بدهد .

واقعا خیلی فوری نیاز دارم .....اگر واقعا متمئن هستید کار میکنه دریغ نکنید ...
    طراحی برد و شماتیک و برنامه نویسی پروژه شما با هزینه اندک پذیرفته میشود ...برای سفارش پیغام خصوصی بدید ...

پاسخ : کمک در مورد ربات تعقیب خط .

سلام
    توی این لینک من شماتیک و سورس کد به زبان بیسیک برای مسیر یاب 13 سنسوره رو براتون گزاشتم.
    یه نگاهی بندازید بهش.اگه مشکلی هم بود تاپیک بزنید. :smile:

http://www.4shared.com/file/9WRPs3dU/Source_code__simulationShemati.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Jiimbo
      سلام
      توی این لینک من شماتیک و سورس کد به زبان بیسیک برای مسیر یاب 13 سنسوره رو براتون گزاشتم.
      یه نگاهی بندازید بهش.اگه مشکلی هم بود تاپیک بزنید. :smile:

http://www.4shared.com/file/9WRPs3dU/Source_code__simulationShemati.html
      ممنونم /

ولی وقتی این فایل رو که گفتید گرفتم و باز کردم فایل نقشه رو فکر کنم با فرمت pwi بود چطور بازش کنم ؟
      بعدشم شما این مدارو آزمایش کردین ؟
      طراحی برد و شماتیک و برنامه نویسی پروژه شما با هزینه اندک پذیرفته میشود ...برای سفارش پیغام خصوصی بدید ...

دیدگاه

سلام
        اون فایلی که گفتید(PWI) یکی از فایلهایی هست که در زمان اجرا شدن پروتئوس باز میشه کاربردی نداره و فایل نقشه نیست.

دیدگاه

سلام ممنونتم یک دنیا ....
          با عرض شرمندگی چند سوال دیگه هم دارم ...
          1-من پروتل رو دانلود کردم و فایلو اجرا کردم ... حالا تو مدار یک قسمتی هست کی فلش آبی دررشتی زده و نوشته توش 0 این قسمت رو چیکار کنم .....
          2-از چه موتور گیربکسی استفاده کنم ؟
          3-من می خواهم 12 یا 13 سنسوره استفادش کنم ...میشه ؟ اگه آره چطوری ؟

دیدگاه

[quote author=sasan18s link=topic=46201.msg236667#msg236667 date=1291578429]
            سلام ممنونتم یک دنیا ....
            با عرض شرمندگی چند سوال دیگه هم دارم ...
            1-من پروتل رو دانلود کردم و فایلو اجرا کردم ... حالا تو مدار یک قسمتی هست کی فلش آبی دررشتی زده و نوشته توش 0 این قسمت رو چیکار کنم .....
            2-از چه موتور گیربکسی استفاده کنم ؟
            3-من می خواهم 12 یا 13 سنسوره استفادش کنم ...میشه ؟ اگه آره چطوری ؟
            [سلام
            اون فلش های آبی که به LOGIC STATE معروفند برای فهموندن 0یا1 بودن سنسور ها(منظورم از 0و1 اینه که سنسور روی زمینه سفید هست یا مشکی) به میکرو ازشون استفاده کردم که با کلیک روی اونها میتونی از وضعیت 0 به 1 تغیرشون بدی.
            در مورد موتور هم بهتره از موتور های تایوانی 800RPM 12V که تو بازار جمهوری تهران پاساژ عباسیان فروشگاه لاندا پیدا میشه استفاده کنی.
            بله چرا که نشه.برای 12 سنسور شما باید از 3 عدد LM324 با همون ترتیب که شماتیکش رو براتون کشیدم استفاده کنید.
            /quote]

دیدگاه

سلام
              اون فلش های آبی که به LOGIC STATE معروفند برای فهموندن 0یا1 بودن سنسور ها(منظورم از 0و1 اینه که سنسور روی زمینه سفید هست یا مشکی) به میکرو ازشون استفاده کردم که با کلیک روی اونها میتونی از وضعیت 0 به 1 تغیرشون بدی.
              در مورد موتور هم بهتره از موتور های تایوانی 800RPM 12V که تو بازار جمهوری تهران پاساژ عباسیان فروشگاه لاندا پیدا میشه استفاده کنی.
              بله چرا که نشه.برای 12 سنسور شما باید از 3 عدد LM324 با همون ترتیب که شماتیکش رو براتون کشیدم استفاده کنید.

دیدگاه

ممنون .
                اما تو شماتیک سنسور ها یک قسمت input sensor وجود داره این قسمت باید به کجا وصل بشه ؟
                output که باید به میکرو وصل بشه درسته ؟
                ببخشید قیمت این موتور چقدره ؟
                یک سوال دیگه این که چطوره که تو شماتیک سنسورها از فوتوسل استفاده نشده ؟

دیدگاه

شما این قسمت رو باید به کاتد LED گیرنده مادون قرمز وصل کنید.
                  قیمت موتور حدود 12000تومان هست.

دیدگاه

میشه بپرسم کدوم قسمتو می گید ؟
                    در ضمن این ال ای دی ها مادون قرمزند نه led آره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sasan18s
                      میشه بپرسم کدوم قسمتو می گید ؟
                      در ضمن این ال ای دی ها مادون قرمزند نه led آره ؟
                      فکر کنم که اینطوری دچار کلی ابهام شدید،
                      من شماتیک کلی رو طراحی و پلود می کنم که دیگه ابهامی نباشه.

دیدگاه

اینم لینک شماتیک کلی ربات مسیر یاب که تو تاپیک بالا هم برنامشو گزاشتم.

http://www.4shared.com/file/ysqnUskL/Line_Follower_Robot.html

دیدگاه

چندتا سوال فنی داشتم اونم اینه که
                          فاصله سنسورها از هم چقدره
                          موتور ها به چرخ ها مستقیم وصل شدند یا با گریبکس
                          نحوه کارکرد سنسورا رو هم یه توضیح بده چون من هرچی سنسور وسط و دو سنسور کنار رو وصل می کنم انتظار دارم موتور به راست یا چپ بره که این کارو نمی کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط balabe
                            چندتا سوال فنی داشتم اونم اینه که
                            فاصله سنسورها از هم چقدره
                            موتور ها به چرخ ها مستقیم وصل شدند یا با گریبکس
                            نحوه کارکرد سنسورا رو هم یه توضیح بده چون من هرچی سنسور وسط و دو سنسور کنار رو وصل می کنم انتظار دارم موتور به راست یا چپ بره که این کارو نمی کنه
                            فاصله سنسورها بهتره که نصف عرض خطی باشه که ربات قراره روی اون راه بره.
                            سنسورها اولویت بندی شده و در قسمت پورت A زمانی که مثلا بیت A6 یک است و در همین زمان اگر A5 هم 1شود میکرو منتظر 0 شدن بیت A6 می شود و بعد از صفر شدن این بیت میکرو دستور A5 را اجرا می کند و در کل در قسمت پورت A میکرو به بیت های پر ارزشتر اهمیت می دهد و در قسمت پورت B میکرو به بیت های کم ارزشتر اهمیت میدهد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X