اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با eeprom داخلی میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با eeprom داخلی میکرو

سلام و شب بخیر
    آقا جون نصف شبی این avr اعصاب مارو ریخته به هم :angry: :angry:
    هر کاری میکنم نمیتونم تو eeprom میکرو بنویسم برنامه کامپایل میشه ولی وقتی میریزم تو میکرو بعد از اینکه تغذیه میکرو قطع میشه اطلاعات داخل eprom هم میپره... :angry: :cry2:
    2تا میکرو هم عوض کردم فکر نکنم مورد از میکرو یاشه
    برنامم هم به این صورته که باید عدد کیپد و بریزه تو eeprom
    من اینطوری تعریف کردم درسته/؟؟
    dim E As Eram Byte
    The harder I work, the luckier I get

پاسخ : مشکل با eeprom داخلی میکرو

سلام
    من خیلی وقته بیسیک کار نکردم یادم نمی اید ولی به زبان سی این میشه

EEPROM_write(A,0x30);
    که میاد 0x30 رو می ریزه وی خونه صفرم A
    (A یک ارایه است)
    تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

با eram شما در واقع یک متغیر در رم خارجی تعریف میکنید
      باید از این دستورات استفاده کنید و این رو فراموش نکنید که آدرس ها را با چند خانه فاصله بدهید تا در اطلاعات تداخل ایجاد نشه
      writeeeprom var,adress
      readeeprom var , adress

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
        با eram شما در واقع یک متغیر در رم خارجی تعریف میکنید
        باید از این دستورات استفاده کنید و این رو فراموش نکنید که آدرس ها را با چند خانه فاصله بدهید تا در اطلاعات تداخل ایجاد نشه
        writeeeprom var,adress
        readeeprom var , adress
        نه یه اشتباه کوچیک کردید
        اونی که شما مِگید XRAM هست نه ERAM
        اما درمورد مشکل اینکه شما نباید محاسبات رو روی متغییر eram انجام بدید بلکه باید روی یه متغییر دیگه این کار رو انجام بدید بعد متغیر eram رو مساوی اون متغیر قرار بدید
        اینجوری دیگه نیازی به استفاده از دستورات readeeprom و writeeeprom نیست
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

ُسلام
          دوست عزیز شما حتما فیوز بیت مربوط به فعال کردن eeprom را تنظیم نکردید. اگر شما اینو فعال نکنید با هر بار ربست شدن میکرو شما اطلاعات پاک خواهد شد.
          پس این فیوز بیت را حتما تنظیم کنید تا مشکل شما حل شود.
          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
            ُسلام
            دوست عزیز شما حتما فیوز بیت مربوط به فعال کردن eeprom را تنظیم نکردید. اگر شما اینو فعال نکنید با هر بار ربست شدن میکرو شما اطلاعات پاک خواهد شد.
            پس این فیوز بیت را حتما تنظیم کنید تا مشکل شما حل شود.
            موفق باشید
            eeeee!!!!!!!!
            شما هم که اشتباه کردید با هر بار ریست شدن پاک نمیشه بلکه با هربار erase کردن میکرو پاک میشه
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

مشکلم حل شد..
              همونطور که آقای کاخکی فرمودند محاسبات را روی یه متغیر دیگه انجام دادم و در نهایت مساوی متغییر eram قرار دادم البته بعدشم یه ویت 20 میلی ثانیه گذاشتم
              The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

با سلام
                پروژه من قفل رمز دیجیتال 4 رقمی 2 کاربره است که با یک کاربره مشکل ندارم
                ولی زمانی که کاربر دومی رمز را وارد می کنم بار اول که تغذیه را قطع نکردم درست کار می کنه ولی زمانی که تغذیه قطع شد فقط کاربر اولی پسوردش ذخیره میشه و دومی ذخیره نمی شه در واقع از 1 تا 4 حافظه ذخیره می شه ولی نمی دونم از خانه 4 تا 8 حافظه را چطور با دستور ERAM ذخیره کنم
                لطفا راهنمایی کنید؟
                پروزه کاملشو قرار دادم تا راهنماییم کنین!!
                http://mohsengsm.persiangig.com/document/digital%20lock.rar/download

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X