اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد بی متال وفیوز در plc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد بی متال وفیوز در plc

سلام دوستان
    چه جوری می تونم در زبان stl در برنامه های که از set یا reset استفاده کردم از تیغه بی متال و فیوز استفاده کنم...؟؟؟
    آیا در عمل برای طراحی مدار فرمان با plc از set یا reset استفاده نمی شود...؟؟؟
    اگه ممکنه نقشه ای از وصل شدن قطعات مثل فیوز -بی متال- کنتاکتورو... به plcقرار بدید.
    وسوال دوم هم اینه که می تونیم یک ورودی رو حساس به لبه با لارونده کنیم آیا دستور خاصی در s7-300 برای این کار وجود داره...؟؟
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

پاسخ : سوال در مورد بی متال وفیوز در plc

دوستان ممنون می شم راهنماییم کنید کارم واقعا گیره.....
    چون پروژم در مورد plc واگر کسی هم مطلبی در مورد s7-300داره ممنون می شم برام بزاره...

دیدگاه

سلام
      کنتاکتور دو ترمینال دارد برای فرمان یکی مثبت یکی منفی (البته اگه کنتاکتور dcباشد ) حالا شما با توجه به نوع خروجی هات مثبت بودن یا منفی بودن یک سر را مشترک میگیرید وسر دیگر را به یکی از خروجی های پی ال سی وصل میکنی :mrgreen: :nerd: :nerd: (به همین راحتی )

در مورد سوال بعدیتان من والا ندیدم فیوز و بی متال به پی ال سی وصل کنند :eek: :eek:

مگر در مورد پی ال سی هایی که تغذیه اشان 220 ولت باشد که یک عدد فیوز قرار می دهند

دیدگاه

باسلام
        من که متوجه منظور شما نشدم . اگه زبان STL بلد باشید که دیگه مشکلی در جاگذاری کنتاکتها در برنامه نخواهید داشت
        تصور من اینه که شما با منطق و روش برنامه نویسی PLC مشکل داشته باشید نه با دستورات STL
        بطور کلی فیوز در مدار قدرت قرار میگیره و فیوز مدار فرمان هم که برای تغذیه کنتاکتورها و...... استفاده میشه از نظر فیزیکی و سیم کشی در مدار فرمان قرار میگیره .
        اما در تابلوهای دستگاه های پیشرفته و در مواردی که قطع شدن فیوز مدار قدرت یا مدار فرمان باعث اختلال جدی در پروسه تحت کنترل PLC میشه از فیوزهای دارای کنتاکت کمکی فرمان استفاده میشه . چون فیوزهای معمولی نه دارای کمکی هستند و نه دارای محل نصب تیغه کمکی هستند . در اینصورت برق تکفاز یا سه فاز وارد تیغه های قدرت فیوز میشه و کار خودشو انجام میده و برق 24 ولت مدار فرمان وارد تیغه کمکی فیوز میشه و از اون به ورودی PLC میره . بنابراین درصورت وقوع اتصال کوتاه در مدار قدرت فیوز قطع میشه و تیغه کمکی نیز همراه فیوز تغییر حالت میده و ورودی PLC فعال میشه . از اینجا به بعدش دست برنامه نویسه که بخواد از این سیگنال در برنامه چه استفاده ای بکنه . مثلا میشه آژیر یا چراغ آلارم تابلو را فعال کرد
        البته در فیوزهای Compaq معمولا تیغه کمکی بصورت فیزیکی روی فیوز نصب نمیشه و بصورت پشن روی بعضی از مدلهاش بصورت داخلی وجود داره
        در مورد بی متال هم که تیغه کمکی فرمان در همه اونها وجود داره و بسته به نوع مدار میتونید از تیغه باز یا بسته اون استفاده کنید

موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز ممنون پس ما به فیوز می تونیم تیغه وصل کنیم وبه همین خاطره که برای plc از کلیدهای اتومات استفاده می کنند....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X