اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیبه سازی کابین خلبان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیبه سازی کابین خلبان

در زیر مکالمات رد و بدل شده بین یک دانشجو با استاد پروژه اش رو ملاحظه میکنید:

دانشجو : استاد، یه پروژه بهم معرفی میکنید؟
    استاد: (بعد از ورق زدن چند برگ کتاب :read شبیه سازی کابین خلبان با labview چطوره؟البته یه بررسی کن ببین شدنی هستش یا نه
    دانشجو: :eek:
    بله استاد :eek: حتما باید بررسی کنم! :eek:

سلام به همه
    فکر کنم که متوجه قضیه شده باشین، در واقع هیچی ازش نمیدونم، ممنون میشم که هر نوع اطلاعاتی که فکر میکنید به این موضوع ربط داشته باشه رو بهم بدین.( هر چی که به نظرتون میرسه)
    برای انجامش چه چیزایی لازم هست؟ چقدر میتونه وقت گیر باشه؟ چقدر میتونه هزینه داشته باشه؟ مباحثش پیرامون چه موضوعاتی میتونه باشه؟
    از نظر مباحثی، و البته خیلی کلی،اون چیزایی که به نظر خودم میرسه کنترل ارتفاع هواپیما، تعادلش، دور زدنش و این جور چیزها هستش.
    (فکر میکنم یه چیزی شبیه بازی های رایانه ای)

پیشاپیش ممنون از همه کسانی که راهنماییم میکنند.

پاسخ : شیبه سازی کابین خلبان

نوشته اصلی توسط Eng_mrm
    در واقع هیچی ازش نمیدونم، ممنون میشم که هر نوع اطلاعاتی که فکر میکنید به این موضوع ربط داشته باشه رو بهم بدین.( هر چی که به نظرتون میرسه)
    برای انجامش چه چیزایی لازم هست؟ چقدر میتونه وقت گیر باشه؟ چقدر میتونه هزینه داشته باشه؟ مباحثش پیرامون چه موضوعاتی میتونه باشه؟
    از نظر مباحثی، و البته خیلی کلی،اون چیزایی که به نظر خودم میرسه کنترل ارتفاع هواپیما، تعادلش، دور زدنش و این جور چیزها هستش.
    (فکر میکنم یه چیزی شبیه بازی های رایانه ای)

پیشاپیش ممنون از همه کسانی که راهنماییم میکنند.
    سلام دوست عزیز
    تنها مطلبی که باید شما رو نگران کنه فقط فراگیری نرم افزار LabView است که از این لحاظ من و همه دوستان در خدمتتون هستیم
    البته مطمئن هستم که خودتون به تنهایی قادر به انجامش هستین

بقیه ماجرا بر میگرده به تعریف دقیق مسئله:
    - کابین خلبان شامل چه چیزهایی میشه؟
    - ارتباط اونها چگونه باید نمایش داده بشه؟
    - کاربر در این قسمت چه اطلاعاتی رو باید برای انجام عملیات وارد بکنه و آیا وظیفه کنترل خودکار داره یا نه؟

این موارد رو تا میتونی بنداز به گردن استادت تا بصورت ریز برات تعریف کنه
    چون اگه بخواد به تو محول کنه و تو انجام بدی شاید مخصوصا از لحاظ گرافیکی خوشش نیاد

از لحاظ زمان انجام پروژه اگه به عهده من باشه 10 روز برای درست کردن قسمت Base پروژه بیشتر لازم نیست و نهایتا 5 روز هم برای رفع ایراد و اصلاح برای تطبیق با نظر استاد

حالا نظر خودت چیه؟؟؟
    به نظر من پروژه خوب و البته آسونیه
    البته اگه بخواهیم از دید آکادمیک نگاه کنیم کمی مشکله
    مخصوصا اگر مسائل تئوری زیر واردش بشه:
    - مثلا اگه بخواهید مباحث تئوری انواع سیستم های کنترل پیشرفته رو در نوشتار پایان نامه تون وارد کنید و مثلا تو برنامه LabView بخواهید چند نمونه از این سیستم های کنترلی رو اجرا کنید و نتیجه خروجی رو با هم مقایسه کنید و احیانا گراف و نموداری رسم کنید انو موقع پیچیدگی وسئله بیشتر و جذابیتش شعف برنگیز میشه

منتظر اظهار نظر شما و جزئیات بیشتر کار هستم ...
    با استادتون در مورد مسائل جزئی صحبت کنید و سعی کنید نظر او رو در کارتون منتقل کنید تا مجبور به دوباره کاری نشوید

دیدگاه

تو example های لب ویو ، moon رو پیدا کن ، و یه نگاهی بنداز

دیدگاه

سلام
        دقیقا" یه چیزی شبیه یک کابین خلبان خیلی ساده است.
        شاید توی پوشه ی Navigation هم مثال هایی وجود داشته باشه وقت نکردم ببینم .
        مولای من
        نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X