اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کسی میدونه ماشین های سینکرو چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کسی میدونه ماشین های سینکرو چیه؟

سلام به همه دوستان
    کسی در مورد ماشین های سینکرو اطلاعاتی داره؟
    هر گونه اطلاعاتی باشه که منو راهنمایی کنه ممنون میشم.
    کلا با این موضوع اشنا نیستم
    توضیحات مختصر یا کلی یا جزئی هر چی باشه خوشحال میشم منو راهنمایی کنید
    و اگر مقاله ای چیزی در نت سراغ دارید معرفی کنید
    ممنونم

پاسخ : کسی میدونه ماشین های سینکرو چیه؟

مطمئنی اسمش رو درست نوشتی

سنکرون یا "ماشین های سینکرو "

:eek:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
      دیگه در این حد مطمئنم :rolleyes:
      بله اسمش سنکرو هست
      Synchro
      کسی چیزی نمیدونه؟

دیدگاه

سلام
        تو لینک زیر بچه های ویکی اکا زحمت کشیدند و در این باره مطلب گذاشتند :
        http://www.eca.ir/wiki/index.php?title=%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9%D8%B1%D9% 88

راستش من خودم تا حالا سنکرو از نزدیک ندیدم و چیزی بیشتر از اونی که از ماشین مخصوص تو دانشگاه خوندم نمی دونم.
        کتاب پ س سن رو هم اگه داری تو قسمت ماشین مخصوص یه چیزایی نوشته ولی من اصلا از این کتاب خوشم نمیاد بیشتر به درد این میخوره که بخونی که خونده باشی! فقط همین.
        من توضیحات خودم رو میدم راستش وقت نکردم لینک ویکی رو بخونم اونجا به هر حال با عکس توضیح داده و کامل تره وقت کردی اونو هم بخون. سنکرو علاوه بر شباهتی که از نظر اسمی به ماشین سنکرون داره از لحاظ ساختمانی هم سنکرو دارای استاتور سه فازی هست که این استاتور شبیه استاتور ماشین سنکرون سه فازه. اما اینجا رتور سنکرو با جریان ac کار میکنه اما تو ماشین سنکرون ما برای رتور جریان dc درنظر میگیریم. کلا سنکرو وسیله ای هست که جابجایی رو به سیگنال الکتریکی و برعکس سیگنال رو به جابجایی تبدیل میکنه. البته منظورم از جابجایی همون گشتاور مکانیکی هست. سنکروها انواع مختلفی دارند. سنکرو فرستنده - سنکرو گیرنده - و سنکرو ترانسفورماتوری از جمله ی ایناست.
        یه مثال از یکی از کاربرد های سنکرو براتون میزنم بیشتر این کاربرد سنکرو که می خوام براتون بزنم ملموسه و شما با یکی از کاربردهاش آشنا میشید. مثلا فرض کنید ما یه ماهواره رو تو فضا می خوایم کنترل کنیم رو زمین یک سنکرو فرستنده (CX) داریم رو اون ماهواره هم یک سنکرو گیرنده (CR) داریم. فرض کن که رتور سنکرو فرستنده در وضعیتی قرار گرفته با زاویه ی a درجه. این وضعیت قرار گیری رتور رو می تونیم با همین سنکرو فرستنده به سیگنال الکتریکی تبدیل کنیم. یعنی تو این سیگنال اطلاعات اون زاویه و ... قرار داره. این سیگنال رو میفرسته برای سنکرو گیرنده ای که تو فضا قرار داره و اون دریافت میکنه و تبدیلش میکنه به گشتاور مکانیکی و دقیقا خودش رو با همون زاویه ای که سنکرو فرستنده داشت هماهنگ میکنه. حالا تو این مثال چون مسافت زیاده می تونستیم از سنکرو ترانسفورماتوری برای تقویت سیگنال هم استفاده کنیم. حالا اگه رتور سنکرو فرستنده به وضعیت جدیدی منتقل بشه یعنی یه زاویه ی جدیدی بگیره مثلا 30 درجه رتور سنکرو گیرنده هم به همین وضعیت منتقل میشه.
        البته اینو هم بگم حتما لازم نیست که انتقال سیگنال الکتریکی از طریق هوا باشه. میشه فاصله ی CX و CR اونقدر کم باشه که این انتقال از طریق اتصال مکانیکی (سیم) هم باشه.
        این مثالی که من زدم کاربرد "انتقال گشتاور" سنکرو ها بود. یک کاربرد دیگه هم دارند برای "تشخیص خطا" هستش اطلاعاتی در این زمینه ندارم اگه می خواید بیشتر بدونید مجبورید کتاب پ س سن رو بخونید.
        یه چیزی هم بگم که رتور سنکرو فرستنده و گیرنده از نوع برجسته هست. ولی سنکرو ترانسفورماتوری از نوع صاف هست.
        Goodbye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X