اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ملزومات سخت افزاری یادگیری DSP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ملزومات سخت افزاری یادگیری DSP

سلام به همه دوستان خوب این انجمن که مدتهاست عضوشم و احتمالا این اولین پستمه که اینجا می نویسم
    فعلا به عنوان یادگیرنده!

علی الخصوص سلام به دوستمون ali833 و DSPCore که زحمت آموزش های DSP رو کشیدند
    من دانشجوی ارشد الکترونیک قدرتم و هیچ سابقه کار عملی ندارم و می خوام DSP رو شروع کنم

علاوه بر آموزشهای تئوری که توی سایت و جاهای دیگه هست من می خوام یک مدار عملی ساده (و بعد احتمالا مدارهای بیشتری) بسازم تا آموزش های تئوری رو بهتر درک کنم

سوال من اینجا اینه که مواد و ابزار لازم چیه؟ و از کجا (و به چه آدرسی در تهران) می تونم پیداش کنم؟
    هزینش برام مهم هست البته مهمتر از اون یادگیریه برای همین اگر یک برآورد حدودی از قیمت هم به من بدید ممنون می شم
    امیدوارم سوالم خیلی تکراری نباشه

ممنون از لطفتون

پاسخ : ملزومات سخت افزاری یادگیری DSP

سلام به دوست عزیز
    اول شما باید یه اشنایی با مباحث خود درس dsp داشته باشین . لازم نیست خیلی وارد تئوری هاش بشین . البته ریاضی سنگینی نداره و لی خب یاد گرفتنش نسبتا زمان بر هست
    قدم دوم باید سخت افزارتون را انتخاب کنین و بسته به این که سخت افزارتون چی هست جلو برین
    می تونین fpga انتخابکنبن که اون بازم دوشاخه میشه یا altra یا xilinx که بستگی به خودتون داره
    انتخاب دیگه می تونین از میکرو پروسسورهای شرکت texas instrument استفاده کنین . برا شروع کار همون 2812 بهترین می تونه باشه
    انتخای دیگه میکرو پروسسور ارم هست که باز شرکت های مختلفی میکرو باهاش ساختن و بیرون دادن و می تونین انتخاب کنین
    پس از این دو مرحله باید شما یه برد اموزشی مبتنی بر تراشه انتخاب شدتون بخرین و شروع به کار کنین . که معمولا هم برد ها گرون قیمتن و چون داخل ایران هم نیستن و ما هم تو تحریم هستیم و چند تا شرکت خاص هم برد ها را وارد می کنین باید هزینه سنگینی براش بدین . دیگه پروگرامر هم نیاز دارین که البته بعضی از برد ها روشون پروگرامر هست و نیازی به خرید ندارین و لی برا بعضی هم باید بخرین چاره ای نیست
    سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

ممنون از جوابتون
      توی دانشگاه درس اصول میکروکامپیوتر رو گذروندم
      الان هم تا حدودی در مباحث تئوری پیش رفتم

یک برد آموزشی از شرکت ارتباطات پیشرو پیدا کردم می گفت 450 هزار تومن! خیلی زیاده
      من می خواستم نهایتا با حدود 100 هزار تومن جمعش کنم. حتی ترجیح می دم اول کار هزینه خیلی کمتری بکنم
      حتی اگر یک سیستم ساده هم درست کنم می تونه به من اعتماد به نفس بده و خیلی از چیزها رو برام مفهومتر کنه
      نظر یا پیشنهادی ندارید؟

دیدگاه

یه برد برای 5509 میتونی طراحی کنی و چندتا خروجیش رو بگیری . از طریق پورت USB اش هم میشه پروگرمش کرد . قیمتش اگر بگردی حسابی 25 الی 30 تومنه(قیمت های اومده پایین نسبت به ماه های پیش ) . رگولاتورش هم می تونی از 1117 یا هرچی دیگه به جای رگولاتور های تگزاس استفاده کنی و از خیلی مسائلش چشم پوشی کنی . آخرش چیزی حدود 60-70 تومن در میاد شایدم کمتر و تا جایی که من میدونم بردی با قیمت زیر 100 تومن برای DSP توی بازار وجود نداره . فکر کنم 2812 هم قیمتش تا همین حدود اومده پایین . 2812 رو هم می تونی از طریق پورت سریال پروگرم کنی اما شاید قاطی کنه .
        Gracias A La Vida
        [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
        http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
        زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X