اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طرزکار قسمت - PS_on - PW_OK - 5V_SB - Power Good در منبع تغذیه و Mainboard

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام خدمت همه ی دوستان
    سوالی داشتم در رابطه با طرز کار قسمت Power Good - PS_ON - PW_OK - 5V_SB در Maniboard و منبع تغذیه که به چه صورت است که پس از فرمان خاموش کردن یا فشاردادن کلید جلو کیس برق را فعال می کنند.
    من احتیاج به مداری دارم که با آن همین کار قطع و وصل برق را کنترل کند به عنوان مثال من کلیه ولتاژ های مورد نیاز Mainboard را تامین کردم فقط می خام که زمانی که دکمه روشن کردن را زدم سیستم فعال بشه و یا وقتی سیستم را خاموش می کنم برق قطع بشه.
    با تشکر

پاسخ : طرزکار قسمت - PS_on - PW_OK - 5V_SB - Power Good در منبع تغذیه و Mainboard

تو پاور کامپیوتر ATXیک منبع تغذیه جدا گانه داره که شبیه یک شارژر موبایل هست. این تغذیه همیشه کار میکنه و کاملا مستقل از تغذیه اصلی هست. وظیفه این مدار تولید یک 5 ولت رگوله شده برای استفاده مادر بورد در زمانی که PC خاموش هست!
    یک پایه همه داره که این پایه در حالت معمولی یک هستش. که در واقع این پایه به ای سی کنترلر تغذیه وصل هست. وقتی شما این پایه رو صفر کنی تغذیه اصلی روشن میشه!

پس کار مادر بورد این هست که وقتی شما دکمه پاور رو می زنی این پایه رو (که به رنگ سبز هست) رو صفر و یا یک میکنه.
    شما بجای مادر بورد می تونی از یک مدرا Bi_Stable استفاده بکنی.
    Power Good هم یک پایه هست که خروجی مداریه که از تمام ولتاژها (یا بیشتر اونها) نمونه برداری می کنه اگر ولتاژی کم یا زیاد بشه این پایه صفر میشه. این پایه معمولا به پایه ریست مادر بورد مستقیما وصل هست.

HTH - Shahriar
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

از پاسخگویی شما دوست عزیز تشکر می کنم
      من قصد دارم یک سیستم رو بدون پاور ATX روشن کنم وهمه ولتاژ های مورد نیاز رو تامین کردم (مثلاَ با یک پاور AT) و می خواهم تقریباَ تمام کارایی های یک پاور ATX را توسط یک مدار یا هر راه دیگر استفاده کنم.مثلاَ زمانی که دکمه پاور را زدم سیستم روشن بشه یا با فرمان Shutdown سیستم خاموش بشه.

دیدگاه

پاسخ : طرزکار قسمت - PS_on - PW_OK - 5V_SB - Power Good در منبع تغذیه و Mainboard

سلام یه سوال دارم
        توی پاور کامپیوتر یه سیم قهوه ای هست که نوشته 3.3vs
        البته روی سوکت به سیم زرد متصل شده
        این سیم چیه و معنی vs چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X