ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 57
    2007/05/14
    3
    0

کمک در مورد ارایش سنسور

سلام دوستان
    می خواستم بدونم کسی میتونه به من کمک کنه بهترین ارایش برا چیدن 8تا سنسور در روبات خط یاب چگونه هست تا بتونه همه نوع مسیر را رد کنه.ممنون دوستان
    2007/05/04
    بوشهر ( فعلا )
    66
    0

پاسخ : کمک در مورد ارایش سنسور

من تا به حال هشت تایی رو ندیدم ولی تو ربات هایی که سنسور زیاد داشت اومده بودن از ده تا سنسور استفاده کرده بودند و بطور مثلثی چیده بودن ولی مطمئنا راهی برای هشت سنسور هم هست منتظر استادان سایت باش حتما کمکت می کنن
    2006/12/19
    كرج
    235
    0

سلام
    ببين خوبه
    شما 4 تا بالا قرار بدين 2 تا چپ و راست بطور مثلثي با فاصله مناسب
    2005/12/28
    تبريز
    4,207
    1,137

فكر ميكنيد سنسور بيشتر باعث دقت بيشتر هست؟ من نظرم اين نيست ! چون تنظيم كردن سنسور ها با نور محيط خودش مشكلاتي داره كه هرچي تعداد بيشتر ميشه مشكلم بيشتر ميشه. مورد دوم اينكه نوع مسير هم مهم هست بعضي مسير ها با 3 سنسور هم قابل كنترل هستند كه براي اطمينان 5 تا ميشه گذاشت و خوب خيلي بيشتر ميشه 7 تا حالا اوني كه 10 بوده خيلي ديگه.... :icon_razz:

**
    ** **
    * *

شايد همچين چيزي بد نباشه ولي اين 2 تا سنسور ها كنار هم به نظرم ارزشي نداره ! مرگ اينكه بگيم اگر يكي خراب شد اونيكي باشه....!!!

* *
    * *
    اينم بد نيست كه گفتين ولي بازم 4 تا بالايي ها رو ميشه با 3 تا جايگزين كرد.و البته بهتر هست 2 تا بقلي ها يكم عقبتر باشن

البته اينا فقط پيشنهاد بودن
    2007/05/04
    بوشهر ( فعلا )
    66
    0

آقای بلور چیان من جدی اینو دیده بودم در یکی از مسابقات بود
    من یه نظر دارم میخواستم ببینم اینطوری چطوری میشه ؟

*
    *
    ** **

میخواستم ببینم برای مسیر هایی که ممکنه تغییر رنگ بده ( بالعکس شدن رنگ مسیر و پیش زمینه ) بشه مثلا سنسور ( وسط ) بالایی برای خط سفید و پایینی برای خط سیاه و همینطور طرفین (البته سنسور های وسط از هم زیاد فاصله دارند)
    می دونم با برنامه نویسی میشه با یک نوع سنسور هم در هر دو مسیر کار کرد میخواستم ببینم دقت کدومشون بالاتره ؟
    2007/05/14
    3
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M.S.R
    من تا به حال هشت تایی رو ندیدم ولی تو ربات هایی که سنسور زیاد داشت اومده بودن از ده تا سنسور استفاده کرده بودند و بطور مثلثی چیده بودن ولی مطمئنا راهی برای هشت سنسور هم هست منتظر استادان سایت باش حتما کمکت می کنن
    به نظر شما با 6تا سنسور بهترین شیوه قرار دادن چیه؟که هم بتون loopiوهم بتونه زاویه قائمه وهم خط سفید را رد کنه چیه؟
    2007/05/04
    بوشهر ( فعلا )
    66
    0

ببینید سنسور چیز خیلی مهمیه ولی همه چیز یک ربات نیست شما با سه سنسور میتونید یه ربات بسازید که رتبه بیاره و با 10 سنسور هم میتونید چیزی بسازید که نتونه سیاه و سفید رو تشخیص بده شما بهتره علاوه بر چیدمان سنسور هاتون برنامه نویسی رو بیشتر کار کنید مثلا برای خط سفید زمینه ی سیاه میتونید مثلا این الگوریتم رو بکار ببرین ( با سه سنسور )

1
    2 3
    اگر خروجی یک (1) باشه و خروجی 2و3 صفر مستقیم حرکت کن

که در مسیریاب یک به معنای سفید و صفر به معنای سیاه هستش
    من هم خیلی کم تجربم و در حدی نیستم که بتونم یه طرح جامع و کامل از سنسور ها بدم ولی پیشنهاد میکنم شما بیایین از 5 سنسور استفاده کنید چون حد اکثر سنسوری که من در اقسام ربات دیدم 5 تا بود البته بیشتر اگه بخواد بشه کار برنامه نویسی یه کم پیچیده میشه چون باید برای هر سنسور شما برنامه رو بنویسید یعنی با صفر و یک های منطقی و شروط باید مشخص کنید چه بشود
    در مورد پیچ ها هم قبل از سنسور شما از یک H bridge باید در مدارتون استفاده کنید که در مواقع لزوم دور موتور رو عکس کنه تا پیچ های با زاویه ی کم رو رد کنید
    و درمورد loop ها هم اگر مسیر متقاطع و پیچی باشه باز هم باید دست به دامن الگوریتم و برنامه نویسی خوب بشین

بهتره منتظر دوستان بمونیم تا آرایش سنسور 6 تاییی رو براتون بگن
    موفق باشید
    2005/12/28
    تبريز
    4,207
    1,137

نكته خوبي گفتند ذهن هر كسي يك طور خاصي برنامه نويسي ميكنه و آرايش خاصي به ذهنش ميرسه منم فقط پيشنهاد ميدم.

**
    * *
    * *
    البته بهتر هست فاصله سطر 3 نصف فاصله سطر 2 با 1 باشه....

ولي من هميشه آرايش با تعداد سنسور فرد رو بيشتر ترجيه ميدم چون فكر ميكنم اون 1 دونه وسطي اگر خوب تنظيم بشه كار رو راه ميندازه
    2006/04/20
    235
    0

سلام.
    خوب به نظ من بايد اول قوانين مسابقات رو مطالغه کنين ببينين چه چيزايی رو بايد تشخيص بدين مثلاً به اين ترتيب ميتوني« سنسور هاتونو طوری بچينين که شکست ها و لوپ ا رو به راحتی تشخيص بدين ودر وهله بعدی برنامه نويسی و بررسی حالا مختلف (کدهای مختلفی که از سنسور ها مياد) خيلی مهم هستن.
    BNTSTBNT
    2007/05/04
    بوشهر ( فعلا )
    66
    0

سلام به همگی من یه نظر داشتم در مورد لوپ ها

*
    * * *

میخواستم بدونم نظرتون در این رابطه چیه؟ که اگه به تقاطع رسید سنسور وسط (پایین ) هنوز روی خط مستقیم قرار داره و دستور ادامه ی خط داده بشه البته ممکنه که جای سنسور وسط ( پایین ) مناسب نباشه
صفحه 1 از 6 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 57