اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ارایش سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ارایش سنسور

سلام دوستان
    می خواستم بدونم کسی میتونه به من کمک کنه بهترین ارایش برا چیدن 8تا سنسور در روبات خط یاب چگونه هست تا بتونه همه نوع مسیر را رد کنه.ممنون دوستان

پاسخ : کمک در مورد ارایش سنسور

من تا به حال هشت تایی رو ندیدم ولی تو ربات هایی که سنسور زیاد داشت اومده بودن از ده تا سنسور استفاده کرده بودند و بطور مثلثی چیده بودن ولی مطمئنا راهی برای هشت سنسور هم هست منتظر استادان سایت باش حتما کمکت می کنن

دیدگاه

سلام
      ببین خوبه
      شما 4 تا بالا قرار بدین 2 تا چپ و راست بطور مثلثی با فاصله مناسب

دیدگاه

فکر میکنید سنسور بیشتر باعث دقت بیشتر هست؟ من نظرم این نیست ! چون تنظیم کردن سنسور ها با نور محیط خودش مشکلاتی داره که هرچی تعداد بیشتر میشه مشکلم بیشتر میشه. مورد دوم اینکه نوع مسیر هم مهم هست بعضی مسیر ها با 3 سنسور هم قابل کنترل هستند که برای اطمینان 5 تا میشه گذاشت و خوب خیلی بیشتر میشه 7 تا حالا اونی که 10 بوده خیلی دیگه.... :icon_razz:

**
        ** **
        * *

شاید همچین چیزی بد نباشه ولی این 2 تا سنسور ها کنار هم به نظرم ارزشی نداره ! مرگ اینکه بگیم اگر یکی خراب شد اونیکی باشه....!!!

* *
        * *
        اینم بد نیست که گفتین ولی بازم 4 تا بالایی ها رو میشه با 3 تا جایگزین کرد.و البته بهتر هست 2 تا بقلی ها یکم عقبتر باشن

البته اینا فقط پیشنهاد بودن

دیدگاه

آقای بلور چیان من جدی اینو دیده بودم در یکی از مسابقات بود
          من یه نظر دارم میخواستم ببینم اینطوری چطوری میشه ؟

*
          *
          ** **

میخواستم ببینم برای مسیر هایی که ممکنه تغییر رنگ بده ( بالعکس شدن رنگ مسیر و پیش زمینه ) بشه مثلا سنسور ( وسط ) بالایی برای خط سفید و پایینی برای خط سیاه و همینطور طرفین (البته سنسور های وسط از هم زیاد فاصله دارند)
          می دونم با برنامه نویسی میشه با یک نوع سنسور هم در هر دو مسیر کار کرد میخواستم ببینم دقت کدومشون بالاتره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M.S.R
            من تا به حال هشت تایی رو ندیدم ولی تو ربات هایی که سنسور زیاد داشت اومده بودن از ده تا سنسور استفاده کرده بودند و بطور مثلثی چیده بودن ولی مطمئنا راهی برای هشت سنسور هم هست منتظر استادان سایت باش حتما کمکت می کنن
            به نظر شما با 6تا سنسور بهترین شیوه قرار دادن چیه؟که هم بتون loopiوهم بتونه زاویه قائمه وهم خط سفید را رد کنه چیه؟

دیدگاه

ببینید سنسور چیز خیلی مهمیه ولی همه چیز یک ربات نیست شما با سه سنسور میتونید یه ربات بسازید که رتبه بیاره و با 10 سنسور هم میتونید چیزی بسازید که نتونه سیاه و سفید رو تشخیص بده شما بهتره علاوه بر چیدمان سنسور هاتون برنامه نویسی رو بیشتر کار کنید مثلا برای خط سفید زمینه ی سیاه میتونید مثلا این الگوریتم رو بکار ببرین ( با سه سنسور )

1
              2 3
              اگر خروجی یک (1) باشه و خروجی 2و3 صفر مستقیم حرکت کن

که در مسیریاب یک به معنای سفید و صفر به معنای سیاه هستش
              من هم خیلی کم تجربم و در حدی نیستم که بتونم یه طرح جامع و کامل از سنسور ها بدم ولی پیشنهاد میکنم شما بیایین از 5 سنسور استفاده کنید چون حد اکثر سنسوری که من در اقسام ربات دیدم 5 تا بود البته بیشتر اگه بخواد بشه کار برنامه نویسی یه کم پیچیده میشه چون باید برای هر سنسور شما برنامه رو بنویسید یعنی با صفر و یک های منطقی و شروط باید مشخص کنید چه بشود
              در مورد پیچ ها هم قبل از سنسور شما از یک H bridge باید در مدارتون استفاده کنید که در مواقع لزوم دور موتور رو عکس کنه تا پیچ های با زاویه ی کم رو رد کنید
              و درمورد loop ها هم اگر مسیر متقاطع و پیچی باشه باز هم باید دست به دامن الگوریتم و برنامه نویسی خوب بشین

بهتره منتظر دوستان بمونیم تا آرایش سنسور 6 تاییی رو براتون بگن
              موفق باشید

دیدگاه

نکته خوبی گفتند ذهن هر کسی یک طور خاصی برنامه نویسی میکنه و آرایش خاصی به ذهنش میرسه منم فقط پیشنهاد میدم.

**
                * *
                * *
                البته بهتر هست فاصله سطر 3 نصف فاصله سطر 2 با 1 باشه....

ولی من همیشه آرایش با تعداد سنسور فرد رو بیشتر ترجیه میدم چون فکر میکنم اون 1 دونه وسطی اگر خوب تنظیم بشه کار رو راه میندازه

دیدگاه

سلام.
                  خوب به نظ من باید اول قوانین مسابقات رو مطالغه کنین ببینین چه چیزایی رو باید تشخیص بدین مثلاً به این ترتیب میتونی« سنسور هاتونو طوری بچینین که شکست ها و لوپ ا رو به راحتی تشخیص بدین ودر وهله بعدی برنامه نویسی و بررسی حالا مختلف (کدهای مختلفی که از سنسور ها میاد) خیلی مهم هستن.
                  BNTSTBNT

دیدگاه

سلام به همگی من یه نظر داشتم در مورد لوپ ها

*
                    * * *

میخواستم بدونم نظرتون در این رابطه چیه؟ که اگه به تقاطع رسید سنسور وسط (پایین ) هنوز روی خط مستقیم قرار داره و دستور ادامه ی خط داده بشه البته ممکنه که جای سنسور وسط ( پایین ) مناسب نباشه

دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز
                      چند نوع آرایش سنسور
                      *
                      * *
                      * *
                      *

* *
                      * *
                      * *

*
                      * *
                      * *
                      *

*
                      * *
                      * *
                      *

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید

یه سوال :arrow:

آرایش سنسورها برای رد کردن نیم دایره ،مثلثهای به هم چسبیده و لوپها ، چی پیشنهاد می کنید :question:

من استانداردترین آرایش رو می خوام که قبلا جواب داده باشه (البته هم برای 6 سنسور و هم برای 7 سنسور )

همچنین نظرتون رو در به کار بردن 7 تا سنسور رو می خواستم بدونم

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad_valentine
                          با سلام و خسته نباشید

یه سوال :arrow:

آرایش سنسورها برای رد کردن نیم دایره ،مثلثهای به هم چسبیده و لوپها ، چی پیشنهاد می کنید :question:

من استانداردترین آرایش رو می خوام که قبلا جواب داده باشه (البته هم برای 6 سنسور و هم برای 7 سنسور )

همچنین نظرتون رو در به کار بردن 7 تا سنسور رو می خواستم بدونم

با تشکر
                          سلام دوست عزیز
                          من تا به حال در مورد مثلث ها نشنیدم میتونید شکلی برام بذارید که من هم بدونم چطوریه؟
                          در مورد نیمدایره هم منظورتون پیچهاییه که مانند نیمدایره می مونه؟

دیدگاه

مثلث فکر کنم پیچ های بیش از 90 درجه هست.
                            این پیچ ها یا مکانیک خیلی بالا میخوان یا مکانیک خیلی ساده ربات های نسبتا خوب معمولا تو این پیچ ها گیر میکنن !!!!

دیدگاه

2تای آخری با فاصله مناسب بسیار عالی هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X