اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولت متر و آمپر متر دیجیتال DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ولت متر و آمپر متر دیجیتال DC

سلام
    من یه پروژه در مورد ولت متر و آمپر متر دیجیتال DC دارم لطفا اگر ممکنه کمکم کنید
    پاسخ : ولت متر و آمپر متر دیجیتال DC

سلام
    شما توضیح زیادی ندادید و واسه همینه که خیلی از بچه ها جواب ندادن :NO:
    ولی درکل اگه منظورت با استفاده از میکروکنترلر بتونی یک ولتمتر استفاده کنی که این خیلی سادست.
    نحوه کارم اینطوریه که از مبدل آنالوگ به دیجیتال در حالت تفاضلی استفاده بکن و برای ولتاژهای بالاتر از رنج 2.56 یا ولتاژ مبنات هم از مقاومت استقاده بکن .
    برای آمپرمتر هم از همون رویه ولتمتر استفاده بکن و این بار در مسیر جریان یک مقاومت قرار بده و ولتاژ دو سر اونو اندازه بگیر . این هم میشه آمپرمتر
    بیشتر از اینا اگه توضیحی لازم داری حتماً خبرم کن!
    Aristar Group - Always And Forever

دیدگاه

در چه محدوده ای از ولتاژ و امپر ؟
      در روزگاري كه لبخند آدم ها بخاطر شكست توست برخيز تا بگريزند. كورش كبير
      شاد بودن، تنها انتقامي است که ميتوان از زندگي گرفت. ارنستو چه گوارا

دیدگاه

سلام
        تشکر از جوابتون
        محدوده 20 ولت و 20 میلی آمپر هست
        البته فکر می کنم رنج اهمیت زیادی نداره چون فقط یه برنامه و یه مقاومت رو باید عوض کنم ، درسته(؟) :redface:
        راستش واسه ولت متر رو تقریبا جواب گرفتم اما آمپرمتر رو هنوز تست نکردم
        آقای جباری این که فرمودید مبدل آنالوگ به دیجیتال رو تو حالت تفاضلی قرار بدم یعنی چی ؟

دیدگاه

درود
          برای امپرمتر می تونی از سنسورهای جریان استفاده کنی

دیدگاه

سلامی دوباره
            همونطوری که می دونید ولتاژ بر اساس دو نقطه تعریف می شود . در مبدل آنالوگ به دیجیتال در حالت عادی ولتاژ نسبت به زمین سنجیده می شود ولی در حالت تفاضلی دو تا از پایه ها اشغال شده و ولتاژ بر اساس اختلاف پتانسیل آن دو تعریف می شود . این یعنی اینکه همانطور که گفتم در آمپرمتر به راحتی جواب می دهد .
            یا حتی در مورد ولتمتری که ولتاژ را بر اساس زمین نمی سنجد نیز به درد می خورد .
            در مورد پاسخ دوست عزیزمان آقای تیموریان باید بگم که چه احتیاجی به سنسور هست ؟ :NO: یک مقاومت معمولی می تونه کار تبدیل جریان به ولتاژ رو براحتی انجام بده . :nice: خوب مشخصاً رابطه جریان عبوری از یک مقاومت با ولتاژ دو سرش رابطه خطی دارد دیگر . همین برای هر چیزی کافی است .
            باز هم اگر مشکلی داشتید مطلعم سازید.
            Aristar Group - Always And Forever

دیدگاه

سلام

می بخشید یه کم دیر جواب می دم
              با تشکر از هر دوی شما
              من ولت متر رو بستم و جواب گرفتم اما تو برنامه و شماتیک آمپرمتر هنوز مشکل دارم

با تشکر

دیدگاه

http://www.jk-sensor.com/default.asp...4-4C291934FFCA

دیدگاه

سلام

استادمون گفته باید رنج ولت متر 50 و 100 ولت باشد و رنج آمپرمتر 20 میلی و 200 میلی آمپر از سنسور جریانم استفاده نباید بکنی . :redface:

لطفا اگر می تونید یه منبع یا سایتی معرفی کنید که بتونم یه شماتیک براش پیدا کنم که جواب بده
                  اگرم بتونید که شماتیک رو همین جا بزارید که خیلی ممنون می شم
                  کلی تو سایت با این تاپیک مطلب هست ولی چیزی که جواب سوالای منو بده نیست :cry2:
                  من نمی دونم این مقاومت ها رو چه جوری باید به میکرو وصل کنم که همش 5 ولت یا 5 آمپر رو یکی از رنج هاش نباشه
                  :angry: :angry:

دیدگاه

سلام

استادمون گفته باید رنج ولت متر 50 و 100 ولت باشد و رنج آمپرمتر 20 میلی و 200 میلی آمپر از سنسور جریانم استفاده نباید بکنی
                    کاری نداره که! یه ترانس کاهنده بذار وماکزیمم ولتاژت رو 5 ولت کن. اینطوری با یه تناسب راحت میتونی ولتاژت رو محاسبه کنی. برای جریان هم بازم میتونی از همون ترانس استفاده کنی. (با توجه به این رابطه ها: N1/N2 = V1/V2 = I2/I1). در نهایت جریان رو بایه مقاومت زمین کن و به ولتاژ تبدیل کن. اونوقت ولتاژ رو بخون، بعدش به مقدار مقاومت تقسیم کن. اینم میشه جریان.
                    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام
                      مرسی از جوابتون
                      آخه از ترانس نباید استفاده کنم
                      قراره با میکرو بسازم !

دیدگاه

سلام.
                        آخه از ترانس نباید استفاده کنم
                        قراره با میکرو بسازم !
                        ببخشیدا. اما اینا همش با میکرو محاسبه میشه. وقتی میگم یه ترانس بذار و ماکزیمم ولتاژ رو 5 کن برا اینه که بتونی با adc میکرو بخونی. وگرنه این ولتاژ 100 ولت رو که نمیشه به هیچ میکرویی داد. یا باید از یه تقسیم ولتاژ مقاومتی استفاده کنی (که این کار با این ولتاژ هم خطرناکه و هم پر دردسر). این ترانس فقط سطح ولتاژ رو کم میکنه. مثلاً زمانی که ولتاژ ورودی ترانس 100 ولته خروجیش میشه 5 ولت و هر چه ورودی کمتر میشه خروجی هم با یه نسبت کم میشه که این سطح ولتاژ راحت با میکرو قابل خوندنه.
                        تشکر لازم نیست!

دیدگاه

درود
                          یه نگاهی به این بنداز ببین کمکت میکنه !

دیدگاه

آقا ایمان به این نکته فکر نکرده بودم ولی فکر نکنم استادمون منظورش این بوده باشه ولی ممنونم از راهنمایی تون :applause:

آقای تیموریان دست شما هم درد نکنه ممنون تستش می کنم :wow:

دیدگاه

سلام
                              فکر کنم موضوع یکم سوء برداشت شده

برای تبدیل ولتاژ DC نمی تونید از ترانس استفاده کنید .

یکی از راه ها همون تقسیم ولتاژ هست برای ولت متر و برای آمپر متر هم استفاده از مقاومت سیمی با مقدار کم و مناسب

موفق باسید :smile:
                              [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                              ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X