اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عدم ثبات جریان لحظه ای در خروجی رگولاتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عدم ثبات جریان لحظه ای در خروجی رگولاتور

سلام دوستان از اینکه عضو انجمن شدم خوشحالم
    دوستان من به تازگی روی به الکترونیک اوردم شغلم تعمیرات موبایله
    یه منبع تغذیه درست کردم که باهاش موبایل روشن کنم
    ولی به مشکل برخوردم منبع درست کار میکنه ولی با موبایل به محض جریان کشیدن وشناختن شبکه موبایل خاموش می کنه
    موبایل با ولتاز 4یا4.2 روشن میشه ولی با منبع من اگه ولتازروی 6 باشه کامل روشن میشه اگه پایین تر باشه موبایل خاموش میشه
    موبایل در لحظه راه اندازی بین 300تا400 میلی امپر میکشه البته اگه سالم باشه اگر هم جریان کشی داشته باشه تا 500-800
    مداری که من بستم به قرار زیره

با این تفاوت که در خروجی یه خازن 100nویه خازن 1000و10 میکروفاراد گذاشتم وبه جای lm317tاز lm317k استفاده کردم
    درضمن خازن بعد پل دیود 4700میکرو ویه خازن 100n است واون مقاومت 12kرا حذف کردم ورودی ولتازم یه ترانس دوبل 12-3A
    که از 24 ولتش استفاده کردم
    لطفا منو راهنمایی کنید

پاسخ : عدم ثبات جریان لحظه ای در خروجی رگولاتور

ldj,kی از رگولاتورهای سری LF مثلا LF06 که خروجی شش ولت داره ، یه دونه که بکارت میخوره رو پیدا کنی و دیگه مجبور نیستی که رگولاتور تنظیم شونده بسازی

دیدگاه

پاسخ : عدم ثبات جریان لحظه ای در خروجی رگولا&#1578

نوشته اصلی توسط mojalan
      ldj,kی از رگولاتورهای سری LF مثلا LF06 که خروجی شش ولت داره ، یه دونه که بکارت میخوره رو پیدا کنی و دیگه مجبور نیستی که رگولاتور تنظیم شونده بسازی
      سلام دوست من .دوست دارم بدونم مشکل کار کجاست من حتی از طبقع های قدرت هم استفاده کردم در ضمن اگه منبع توانش خوب باشه وثبات داشته باشه باید با 4ولت بتونه روشن کنه لطفا منو راهنمایی کنید من حتی این مدار را هم بستم البته طبق نقشه بدون تغییرات ولی همین مشکل را داشتم

البته با این مدار حتما باید ولتاز روی 7.2به بالا باشه می خوام در خروجی از 1000میکرو و100nاستفاده کنم ببینم چی میشه

دیدگاه

یه منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت 2 آمپر بخر جونتو راحت کن. فکر کنم زیر 5 تومن باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_agha
          یه منبع تغذیه سوئیچینگ 5 ولت 2 آمپر بخر جونتو راحت کن. فکر کنم زیر 5 تومن باشه.
          سلام ممنون از لطفت بحث خرید نیست
          من دوتا منبع دارم باهاشم کار می کنم مشکل من کجاست اگه لطف کنید منو راهنمایی کنید
          اون مدار که با اپ امپ3140 بستم سر راه خروجیش خازن 1000و10میکرو و100nرا گذاشتم ولی درست نشد
          دوستان لطفا یکی منو راهنمایی کنه ممنون میشم

دیدگاه

دوستان سلام
            لطف کنید تو این موضوع به من کمک کنید

دیدگاه

دوست عزیز شما خازنی رو که در خروجی گذاشتی رو بردار البته وقتی ولتاژتو روی 6 ولت تنظیم کردی .
              ببین چند ولت نشون میده ؟
              شاید شما ولتاژ کاذب روی خازن خروجی داری و 6 ولت درواقع همون 4 ولت باشه .
              وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
              نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

سلام
                چنت احتمال وجود داره
                شایدجریانه لازم رو اون ترانسه نمیتونه تامین کنه چون که تو لحظه اول فکر کنم حدود 2 امپر جریانکشی داشته باشه
                که با گذاشتن یه خازن مثلا 1000 میکرو فاراد تو خروجی شاید بهتر بشه

LM317 رو یه نگاهی به دیتا شیتش بکن ببین میتونه 400ma رو بده و یا لحظه ایی 2 امپر
                به نظر من بهتر بود به جای LM 317 از LM 2576 استفاده میکردی ائنم مثه LM317 باید با مقاومت خروجیشو تنظیم کنی ولی جریانه لازم رو بهت میده

در کل من احتمال میدم چون تو هر دو مداری که بستین جواب نداده میتونه از ترانس باشه شما میتونی ورودی مدارتو بدی به یه منبع تغذیه اگه بازم جواب نداد بگو تا بازم روش فکر کنیم
                در ضمن گفتی خازن 4700uf گذاشتی ؟ :surprised: یا 470uf
                ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid.4206
                  سلام
                  چنت احتمال وجود داره
                  شایدجریانه لازم رو اون ترانسه نمیتونه تامین کنه چون که تو لحظه اول فکر کنم حدود 2 امپر جریانکشی داشته باشه
                  که با گذاشتن یه خازن مثلا 1000 میکرو فاراد تو خروجی شاید بهتر بشه

LM317 رو یه نگاهی به دیتا شیتش بکن ببین میتونه 400ma رو بده و یا لحظه ایی 2 امپر
                  به نظر من بهتر بود به جای LM 317 از LM 2576 استفاده میکردی ائنم مثه LM317 باید با مقاومت خروجیشو تنظیم کنی ولی جریانه لازم رو بهت میده

در کل من احتمال میدم چون تو هر دو مداری که بستین جواب نداده میتونه از ترانس باشه شما میتونی ورودی مدارتو بدی به یه منبع تغذیه اگه بازم جواب نداد بگو تا بازم روش فکر کنیم
                  در ضمن گفتی خازن 4700uf گذاشتی ؟ :surprised: یا 470uf
                  سلام ممنون از لطفت
                  من این مدار رو هم قبلا بستم در ضمن ورودیم رایه خازن 2200 میکرو گذاشتم ولی جواب نداد
                  ورودی من یه دوبل 12 3امپر ولتازم روی خود موبایل نهایتا 0.2 ولت افت میکنه
                  من یه تغذیه سوییچنگ 24 ولت 4.5 امپر ورودی این مدار گذاشتم ولی فرقی نکرد دوباره خاموش شد

دیدگاه

u عزیزم این مدارlm317 عالی خودم ازش ساختم وتا 1.5 امپر میده فقط برای عمرانه کردن ودقت خوب یه هیت سینک خوب با یه فن کوچک بهش وصل کن حالش ببر مطمئن باش اشکال کار از جای دیگرست در ضمن اگر پایه ایسی را اشتبا ه وصل کرده باشی تو خروجی به خیال خود ولتاژ با ولوم تغییر می کند در اوومتر . اما با وصل بار میبینی یه دفعه ولتاژ می خوابه که اگر صحیح وصل کرده باشی این مشکل پیش نمیاد اخه من همه جوری اینو امتحان کردم ودر نوع خودش درجه 1است در تثبیت کنندگیelectronicmohsenhit@ymail.com
                    ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EROL
                      سلام دوستان از اینکه عضو انجمن شدم خوشحالم
                      دوستان من به تازگی روی به الکترونیک اوردم شغلم تعمیرات موبایله
                      یه منبع تغذیه درست کردم که باهاش موبایل روشن کنم
                      ولی به مشکل برخوردم منبع درست کار میکنه ولی با موبایل به محض جریان کشیدن وشناختن شبکه موبایل خاموش می کنه
                      موبایل با ولتاز 4یا4.2 روشن میشه ولی با منبع من اگه ولتازروی 6 باشه کامل روشن میشه اگه پایین تر باشه موبایل خاموش میشه
                      موبایل در لحظه راه اندازی بین 300تا400 میلی امپر میکشه البته اگه سالم باشه اگر هم جریان کشی داشته باشه تا 500-800
                      مداری که من بستم به قرار زیره

با این تفاوت که در خروجی یه خازن 100nویه خازن 1000و10 میکروفاراد گذاشتم وبه جای lm317tاز lm317k استفاده کردم
                      درضمن خازن بعد پل دیود 4700میکرو ویه خازن 100n است واون مقاومت 12kرا حذف کردم ورودی ولتازم یه ترانس دوبل 12-3A
                      که از 24 ولتش استفاده کردم
                      لطفا منو راهنمایی کنید
                      سلام ورودتون رو تبریک میگم

چند تغییر میتونین تو مدارتون انجام بدین
                      اول اینکه اختلاف ولتاژ بین ورودی و خروجی تون خیلی زیاده .حالا که ترانستون دوبل 12 هست بیاین از سر 12 ولتی اون برای خروجی ولتاژ پایین استفاده کنین .
                      دوم اینکه یه بار حداقلی در خروجی رگولاتورتون قرار بدین مثلا یه مقاومت 100 اهمی با وات قابل تحمل
                      سوم اینه مدار رو با یه lm317 دیگه امتحان کنین شاید رگولاتورتون خراب باشه
                      چهارم اینکه حتما روی رگولاتورتون هیت سینک مناسب بذارین همون گرمای لحظه ای هنگام جریان کشی موقع شناختن شبکه ممکنه رگولاتور رو به حالت حفاظت گرمایی ببره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : عدم ثبات جریان لحظه ای در خروجی رگولات

نوشته اصلی توسط mohsen++

اول اینکه اختلاف ولتاژ بین ورودی و خروجی تون خیلی زیاده .حالا که ترانستون دوبل 12 هست بیاین از سر 12 ولتی اون برای خروجی ولتاژ پایین استفاده کنین .
                        دوم اینکه یه بار حداقلی در خروجی رگولاتورتون قرار بدین مثلا یه مقاومت 100 اهمی با وات قابل تحمل
                        چهارم اینکه حتما روی رگولاتورتون هیت سینک مناسب بذارین همون گرمای لحظه ای هنگام جریان کشی موقع شناختن شبکه ممکنه رگولاتور رو به حالت حفاظت گرمایی ببره
                        سلام دوست عزیز ممنونم
                        مقاومت را به عنوان یه مصرف کننده ببندم یعنی موازی با مثبت ومنفی خروجی یا سری کنم با مثبت؟
                        راستی از هیتسینگ خوب استفاده کردم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : عدم ثبات جریان لحظه ای در خروجی رگولات

نوشته اصلی توسط mohsen++

سلام من دقیقا مدار زیررا بستم وبه جای LM317 ازLM350K استفاده کردم چون پروتوس LM350K را نداشت مجبور شدم LM317K
                          بذارم راستی یه مقاومت 100 اهمی 5واتم با خروجیم موازی کردم ورودیم راهمون 12 ولت استفاده کردم
                          ولی فرقی نداشت میزان ولت هم فقط موقع روشن شدن 0.2 ولت افت میکنه

دیدگاه

سلام
                            بجای گوشی موبایل یه بار مقاومتی بذارین ببینین با جریان کشی ولتاژتون افت میکنه یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                              سلام
                              بجای گوشی موبایل یه بار مقاومتی بذارین ببینین با جریان کشی ولتاژتون افت میکنه یا نه
                              سلام دوست من
                              یه فن 12ولت گذاشتم ولتازمنبع راهم گذاشتم روی 12 ولی فقط 0.2 ولت افت پیداکرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X