اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

RFID

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

RFID

سلام من یه ماژول JK038 خریدم ولی نمی دونم چه طوری باهاش کار کنم! :sad:
    مثلا چه طور می شه به کارت رمز داد؟
    اصلا چه جوری عمل خواندن و نوشتن رو انجام می ده؟
    می دونم از طریق پورت سریال کار می کنه ولی نمی دونم از دستوراتی که در کاتالوگش هست چه جوری استفاده کنم!
    مثلا برای ارسال دستور کد دستور رو به پایه Tx میکرو می فرستیم؟
    لطفا اگر کسی می دونه کمکم کنه بد جوری گیرم :angry:

پاسخ : RFID

یه دیتا شیتی چیزی ازش بذار بعدشم بگو دقیقا میخوای چیکار کنی با این ماژول

دیدگاه

دیتاشیتش تو سایتwww.jk-sensor.com هست ولی کامل نیست.
      می خوام به وسیله اون و کارت های مخصوص، فرد دارنده کارت بتونه رمز کارت رو عوض کنه
      میکرو هم با توجه به اینکه کدام کارت به ماژول نشان داده شده، یک سری کارهایی انجام بده مثلا ضرایب یه کنترلر رو ست کنه!

دیدگاه

دیدمش!همونطور که گفتی کامل نیست!فرمت کلی دستورا و جوابارو داده ولی چیزایی مثل function code رو نداده! اول باید یه دیتاشیت کامل ازش گیر بیاری که همه دستورا رو داده باشه!حتما هست فقط باید بگردی پیداش کنی، معمولا تو یوزر منیووال کامل، نمونه دستور و نمونه پاسخ هم هست! به هر حال تو باید rx وtxمیکرو رو به tx و rx این ماژول وصل کنی. بعد با بادریتی که تو دیتاشیتش گفته19200 و پروتکل rs232 که گفته،stop ,stop,parity با ترتیبی که خودش تو جدول command توضیح داده دستورتو براش بفرستی و بلافاصله جواب اونو که با فرمت replay data format میاد بگیری و تحلیلش کنی و بعد با میکروت هر کار خواستی انجام بدی.
        اولین مرحله همینه که جدول تابع ها و کدهاشونو گیر بیاری، اگه وقت کردم یه سرچی میکنم برات، موفق باشی

دیدگاه

من function ها رو هم پیدا کردم
          همون توابع jk013 تو سایت www.jahankit.ir است
          حالا چطور اطلاعات رو به ماژول بفرستم؟
          من فقط codevision بلدم :cry: :cry: :cry:
          وقتی کارت رو جلوی ماژول می گیرم هیچی ارسال نمی کنه؟
          یعنی باید داده ای بفرستم تا ماژول متوجه شود کارت روبرویش است؟
          وقتی ماژول را به تغذیه وصل می کنم، هر دو led قرمز و سبز روشن میشه آیا باید اینطوری باشه؟

دیدگاه

سلام
            ببین دوست من، من تا حالا با این ماژول کار نکردم ولی کارایی که دارم بهت میگم کارای روتینی هست که آدم با برخورد با یه ماژول جدید انجام میده :mrgreen:
            اول همون که قبلا گفتم:من که دوباره رفتم این جهان کیتو گشتم ولی غیر از اون دیتا شیت اولی چیز جدیدی پیدا نکردم که فانکشن ها رو هم داشته باشه، اگه خودت پیدا کردی اینجا پ کن تا ببینمش.
            دوم اینکه اگه ماژول آماده به کار باشه و به قول معروف پروگرامی چیزی نخواد همین حالام باید با گرفتن کارت جلوش کار کنه و پاسخ بده، اگه هم فرکانس باشن، در مورد RFID ، در واقع از اول کدی وجود نداره روی تگ ها، و کار "کد کردن"شو معمولا با نرم افزار انجام میدن، یعنی دستگاه هر کارتی که هم فرکانس با خودش باشه رو میخونه، حالا اینکه در جواب چی میده، در واقع باید دید اون node ID چیه و چجوری میشه عوضش کرد، متوجه منظورم میشی؟
            یعنی مثلا تو فانکشن ها باید یه چیزی مثل Write داشته باشه، که با گرفتن کارت جلوی ماژول و ارسال این دستور، واسه اون کارت ID مورد نظرت برای اون کارت ثبت بشه، و بعد ازاون هر بار که کارت خونده بشه، در پاسخ ارسالی از ماژول این ID هم برگرده، که اونو میدی به میکرو و هرکار میخوای میکنی.
            مهم نیس با چه نرم افزاری کار میکنی، فقط باید بتونی باش دیتای سریال رو بگیری و چیزی رو که میخوای بفرستی. همین. تو کدویژن از دو تابع getchar() و putchar() استفاده میشه که کار باهاشون سخت نیست!
            تو فایلای آموزشی کدویژن نمونه هاش هست.
            حالا فانکشنا رو اگه پیدا کردی، بذار تا شروعش کنیم. سعی میکنم تا اونجا که وقتم اجازه بده کمکت کنم. :nerd:

دیدگاه

اول اینکه از شما خیلی ممنونم
              همین که حس می کنم یکی می خواد کمکم کنه کلی روحیه بخشه :wow: :wow:
              اینم function ها

www.sunbestrfid.com/userfiles/File/YLMF18%20protocol.doc
              به نظر شما ارسال دستور ها به فرم زیر درسته؟ :question: :question:
              command= 0xAA;
              printf("%X",command);

دیدگاه

سلام
                حالا این شد یه چیزی!
                ببین کل فرمت دستور رو بهت داده و فقط هدرش OXAA,OXBB هستش(جدول COMMANDها رو نگاه کن!) برای اینکه یه دستورو به ماژول حالی کنی باید یه دستور رو کامل براش بفرستی. که حداقل 11 بایته! اگه به جدول نگاه کنی اول دو بایت هدر فایلو باید بفرستی، بعدش دو بایت lenght بعدش دو بایت Node ID بعدش دو بایت کد فانکشن، بعدش چند بایت دیتا، و در آخر هم یه بایت XOR.بسته به اینکه طول دیتا چند بایت باشه، طول command هم تغییر میکنه. حالا واسه ارسال یه دستور باید همه اینا رو بدونی چه مقداری باید باشه و پشت سر هم واسه ماژول ارسال کنی با دستور putchar بعدش منتظر بمونی تا پاسخ ماژولو با دستور Getchar بگیری که اونم طبق جدول، حداقل 11 بایته .
                حالا یه سعی بکن ببین میتونی براش چیزی ارسال کنی و پاسخشو بگیری یا نه!
                فقط حواست باشه باید اطلاعاتو بایت به بایت به ترتیب و سریع بفرستی و پاسخو همینجوری بگیری و تو یه رشته ذخیره کنی، تا بعد از دریافت کامی بتونی بری سراغش و تحلیلش کنی.
                الان خیلی وقت ندارم وگرنه خودم میشستم سرش
                موفق باشی

دیدگاه

من این کارها رو کردم هم با putchar هم با printf ولی ماژول هیچی نمی فرسته
                  دستوراتی هم که ارسال کردم همونایی که تو اون فایل word بود ولی ماژول هیچی نمی فرسته :cry2: :cry2: :cry2:

دیدگاه

چند تا سوال در مورد jk013 یا jk038 ؟؟؟

سلام

اتفاقا من هم دقیقا دنبال همین روش برقراری ارتباط با این ماژول هستم

اگه کمک کنین خیلی خیلی ممنون میشم

البته ماژول jk038 و jk013 با هم تفاوت دارند یعنی سخت افزارشون متفاوته اما فکر کنم تا حدودی دستوراتشون یکی باشه

ارسال کدها از میکرو به ماژول باید با چه دستوری باشه printf یا putchar و با چه فاصله زمانی ؟؟؟

همچنین دریافت پاسخ از ماژول ؟؟؟

مرسی
                    مرسی
                    مرسی
                    :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X