ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2009/01/21
    1,059
    5

نحوه محاسبه هیت سینگ ؟

چطور باید بطور دقیق هیت سینگ یه قطعه رو حساب کرد
    ذكات علم ياد دادنه ....
    2007/07/09
    نصف جهان
    87
    0

پاسخ : نحوه محاسبه هیت سینگ ؟

والا این سوال برا منم پیش اومده ، دیدم بعضی از مسئله ها توان مصرفی قطعه را حساب می کنن و بعد با توجه به پارامترهایی که از هیت سینک دارن ، هیت سینک مناسب انتخاب میشه
    اما مشکل این جاس که اولا قطعاتی که استفاده می کنینم اکثرا چینی و نا مرغوب هستن و احتمالا اون پارامتر ها یی که تو دیتاش یت هست با پارامترهایی واقعی اون قطعه الکترونیک فرق داره ( بیش از مقدار تلورانس احتمالا !!! ) و در نتیجه محاسبه جالبی نمیشه . در ثانی باید تغییرات دما ی خود محیط را هم لحاض کنیم

از همه مهم تر ما که پارامتر های مربوط به خود هیت سینک را نمی دونیم چنده ، پس این جا به مشکل بر می خوریم .یه تیکه فلز که فروشنده به خما میده و اصلا معلوم نیست از چه جنسی و از کجا هست

واقعا به موضوع جالبی اشاره کردین . من این موضوع را تو چند تا مسئله که در اینترنت پیدا کردم دیدم . تو کتاب های فارسی تمی دونم چیزی راجع به این موضوع هست یا نه ؟

خود فروشنده ها را تعیین می کنن از چه هیت سینکی استفاده کنین جدا میگم موقع خرید بهشون پارت نامبر قطعه را بدین خودشون میگن تجویز نسخه هیت سینک را انجام میدن :applause:
    2008/12/29
    1,807
    437

ببین این به دردت میخوره

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2009/01/21
    1,059
    5

چند وقت پیش یه کاتالوگ المانی 400 صفحه ایی که از اول نحوه محاسبه بسته به نوع قطعه که تو دیتا شیت هر قطعه ایی موجوده رو گفته بود رو نگاه میکردم
    یه سری فرمول داشت که اون اعداد رو که میزاشتی داخل فرمول یه عددی بر حسب K/W میداد
    حالا بقیه صفحاتش برای هر هیت سینگی یه نمودار برحسب K/W بر mm یعنی مثلا اگه حساب میکردی برای یه ترانزیستور عدد بدست اومده 2K/w میشد و فضاییم که داشتی مثلا 5 سانتیمتر بود باید تو این کاتالوگ دنباله یه هیتسینگی با این مشخصات میگشتی

کاتالوگه به زبون المانیه چیز زیادی نمیشد ازش فهمید ولی چیزی که فهمیدم این بود که همینجور دیمی نمیشه هیت سینگ انتخاب کرد
    ذكات علم ياد دادنه ....
    2008/12/29
    1,807
    437

نقل قول نوشته اصلی توسط majid.4206
    چند وقت پیش یه کاتالوگ المانی 400 صفحه ایی که از اول نحوه محاسبه بسته به نوع قطعه که تو دیتا شیت هر قطعه ایی موجوده رو گفته بود رو نگاه میکردم
    یه سری فرمول داشت که اون اعداد رو که میزاشتی داخل فرمول یه عددی بر حسب K/W میداد
    حالا بقیه صفحاتش برای هر هیت سینگی یه نمودار برحسب K/W بر mm یعنی مثلا اگه حساب میکردی برای یه ترانزیستور عدد بدست اومده 2K/w میشد و فضاییم که داشتی مثلا 5 سانتیمتر بود باید تو این کاتالوگ دنباله یه هیتسینگی با این مشخصات میگشتی

کاتالوگه به زبون المانیه چیز زیادی نمیشد ازش فهمید ولی چیزی که فهمیدم این بود که همینجور دیمی نمیشه هیت سینگ انتخاب کرد
    در ایران راهی به جز دیمی انتخاب کردن نداری تا مدار را بستی میایی به صورت تجربی براش یک هیت سینک می گذاری اگه داشت به 40% حداکثر دمای قطعه نزدیک میشد هیت سینک را بزرگتر میکنی یا فن قرار میدی.شما مشخصات علمی هیت سینک مورد نیازت را به فرض هم محاسبه کردی چه کسی در ایران هیت سینک با مشخصات میفروشه؟من که سراغ ندارم :eek: :icon_razz:
    ولتر
    2009/01/21
    1,059
    5

در ایران راهی به جز دیمی انتخاب کردن نداری تا مدار را بستی میایی به صورت تجربی براش یک هیت سینک می گذاری اگه داشت به 40% حداکثر دمای قطعه نزدیک میشد هیت سینک را بزرگتر میکنی یا فن قرار میدی.شما مشخصات علمی هیت سینک مورد نیازت را به فرض هم محاسبه کردی چه کسی در ایران هیت سینک با مشخصات میفروشه؟من که سراغ ندارم
    تو این کاری که میخوام انجام بدم اصل مطلب همین هیتسینگه :agree:
    چون قراره 1000 وات تلفاتو با هیت سینگ خنگ کنم :agree: در ضمن جعبه و زندگانیشم باید طبق همون هیتسینگایی که انتخاب میشه خرید و دیگه نمیشه که به روش ازمونو خطا هیتسینگو عوض کرد

الان تو همین کاتالوگه من هیتسینگایی رو دیدم که تو همین ایران خودمون هم تولید میشه حالا نه به اون کیفیت ولی هست پس مشکلی وجود نداره
    ذكات علم ياد دادنه ....
    2008/12/29
    1,807
    437

تو این کاری که میخوام انجام بدم اصل مطلب همین هیتسینگه :agree:
    چون قراره 1000 وات تلفاتو با هیت سینگ خنگ کنم :agree: در ضمن جعبه و زندگانیشم باید طبق همون هیتسینگایی که انتخاب میشه خرید و دیگه نمیشه که به روش ازمونو خطا هیتسینگو عوض کرد

الان تو همین کاتالوگه من هیتسینگایی رو دیدم که تو همین ایران خودمون هم تولید میشه حالا نه به اون کیفیت ولی هست پس مشکلی وجود نداره
    اگه این کاتالوگ ازش لینک دارید قرار بدید.ببینیم چه شکلیه و اگه خودتون هم چیزی دست گیرتون شد اینجا قرار بدهید بقیه استفاده کنند چون تا امروز من به شخصه فکر نمیکردم در ایران هیت سینک با مشخصات دفع حرارت دقیق وجود داشته باشه.
    راستی در همون کاتالوگ هیت سینکی وجود داشت که بتونه1000وات حرارت را دفع کنه چون به نظر عدد بالایی میاد مثلا این فنهای سی پی یو حرفه ای که هات پایپ داره و از مس ساخته شده قیمت بالایی هم داره حداکثر 200وات حرارت را میتونه دفع کنه
    ولتر
    2010/05/09
    930
    39

پاسخ : نحوه محاسبه هيت سينگ ؟

تو اين کاري که ميخوام انجام بدم اصل مطلب همين هيتسينگه :agree:
    چون قراره 1000 وات تلفاتو با هيت سينگ خنگ کنم :agree: در ضمن جعبه و زندگانيشم بايد طبق همون هيتسينگايي که انتخاب ميشه خريد و ديگه نميشه که به روش ازمونو خطا هيتسينگو عوض کرد

الان تو همين کاتالوگه من هيتسينگايي رو ديدم که تو همين ايران خودمون هم توليد ميشه حالا نه به اون کيفيت ولي هست پس مشکلي وجود نداره
    با سلام
    1000 وات ، اتلاف توان قابل توجهي در سيستم الکترونيک مي باشد.
    شايد بتوان به جاي اتلاف اين مقدار توان ، بخش عمده اي از آن را به سيستم باز گرداند.
    (البته اگر قابل تبديل باشد.)
    لطفا جزييات بيشتري از مدار خود اعلام فرماييد.
    با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
    2009/01/21
    1,059
    5

وات ، اتلاف توان قابل توجهي در سيستم الکترونيک مي باشد.
    شايد بتوان به جاي اتلاف اين مقدار توان ، بخش عمده اي از آن را به سيستم باز گرداند.
    (البته اگر قابل تبديل باشد.)
    لطفا جزييات بيشتري از مدار خود اعلام فرماييد.
    کلا مداری که قراره ساخته بشه چون که جریانه زیادی رو باید تحمل کنه (حدود 100 امپر) پس تلفات حرارتی وجود داره
    تو این مدار قراره خروجی دینام 12 ولتی زیر بار بره بصورت 5 امپر 5 امپر تا برسه به 100 امپر حالا هر کاریش کنم این تلفاتو داریم پس باید یجوری با هیت سینگ و دو سه تا فن گردن کلفت این تلفات حرارتیو کمش کنم برای همین انتخاب هیتسینگ تو این مدار خیلی مهمه

در ضمن اینم بگم مقاومتهایم که قراره بعنوان بار بیان تو مدار از همین مقاومتهای طلایی رنگ 50W و100W هستند که حتما باید به هیت سینگ بسته بشند
    ذكات علم ياد دادنه ....
    2010/05/09
    930
    39

پاسخ : نحوه محاسبه هيت سينگ ؟

کلا مداري که قراره ساخته بشه چون که جريانه زيادي رو بايد تحمل کنه (حدود 100 امپر) پس تلفات حرارتي وجود داره
    تو اين مدار قراره خروجي دينام 12 ولتي زير بار بره بصورت 5 امپر 5 امپر تا برسه به 100 امپر حالا هر کاريش کنم اين تلفاتو داريم پس بايد يجوري با هيت سينگ و دو سه تا فن گردن کلفت اين تلفات حرارتيو کمش کنم براي همين انتخاب هيتسينگ تو اين مدار خيلي مهمه

در ضمن اينم بگم مقاومتهايم که قراره بعنوان بار بيان تو مدار از همين مقاومتهاي طلايي رنگ 50W و100W هستند که حتما بايد به هيت سينگ بسته بشند
    با سلام
    اگر اين سيستم ، يک دستگاه آزمون براي دينام مي باشد و
    اگر اين فرآيندهاي افزايش بار فعاليت مستمري نيست ، ايده هيت سينک مناسب است.
    ولي اگر ، بارگذاري ها به صورت مستمر و پر تکرار مي باشد ، ايده ذيل پيشنهاد مي شود.
    به جاي بار مقاومتي ، خروجي را به خازن وصل کنيد، سپس خازن به عنوان ورودي تغذيه واحدهاي اينورتر يا شارژر استفاده شود
    ( با مقداري تغيير براي کنترل جريان ثابت ) و خروجي اينورتر به مصرف کننده عادي وصل شود. يا به عنوان شارژ باطري و از اين قبيل.

براي دفع تلفات حرارتي 1000 وات ،
    يک جعبه با ابعاد تجربي 70 * 70 * 40 سانتيمتر ، محتوي 10 تا 20 کيلوگرم رادياتور پره دار آلومينيمي در 4 لايه موازي فاصله 10 سانتي متري
    ( عرض جعبه = 40 سانتيمتر و طول و ارتفاع جعبه = 70 سانتي متر )
    مجهز به 4 تا 8 عدد فن پاور کامپيوتر که هوا را به رادياتورها مي دمند نياز داريد ، مقاومتها به رادياتورها پيچ مي شوند
    جعبه با پايه هاي 15 سانتي متري از زمين فاصله دارد و فنها در پايين قرار دارند و خروج هواي گرم از بالاي جعبه خواهد بود. و با کانال کولري يا هود بايد به بيرون هدايت شود.

براي ايده دوم نياز به مقداري جستجو و طراحي مدارات جريان ثابت براي شارژر و اينورتر دارد.

با سپاس
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21