اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با arm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع کار با arm

با سلام خدمت همه اساتید :
    میخام arm یاد بگیرم - چند سوال :
    1- نرم افزار برنامه نویسی ( مثل کدویژن ) داره یانه ؟ اسمش و لینک دانلود بزارین
    ( زبان برنامه نویسیش چیه ؟ من زبان c را خوب بلدم ولی نمیدونم بدردش میخوره یا نه ؟ )
    2 - این مارکهایی که میگن : cortex - phlips و ---- چیه ؟ مگه فرق داره ؟
    کدومش خوبه ؟ و ارزش وقت گذاشتن داره ؟
    3- جزوه - کتاب - اسلاید و یا آموزشگاهی اگر در تهران یاد میده بگین - حرفه ای بگن نه اینکه چند تا مثال چرت بگن سرهم بیارن -
    با تشکر - خواهش میکنم کمکم کنین - لطفا به همین سوالاتی که پرسیدم جواب بدین و حاشیه نذین - لطفا کمک کنین

پاسخ : شروع کار با arm

1- مسلما. من خودم باMicroVision Keil کار میکنم. نسخه 4 اش هم اومده. از کجا میشه دانلود کرد نمیدونم. ولی از emule میتونین بگیرین. همون زبون C براش عالیه.

2- محصولات دو تا کمپانی توی بازار بیش از همه پخش شده. شرکت اتمل سری AT91 و شرکت فیلیپس سری LPC2000. اما Cortex یکی از انواعش هست. شما میتونی برای شروع بری سراغ LPC2378 یا یک سری ارزونتر مثل LPC2138. ضمنا اینا همش یه مشت دکونه. با یکیش که راه بیفتی ترست میریزه متوجه میشی که با آرم کار کردن شق القمر نیست. مثل AVR که فقط باید یه کمی ریزه کاری هاش دستت بیاد.

اگه فیلیپس گرفتی یک برنامه مجانی روی وب بنام FlashMagic هم برای پروگرام کردنش هست. از طریق UART0 براحتی پروگرام میشه.

3- اینو دیگه من نمیدونم.

دیدگاه

در مورد کتاب - جزوه - کلاس یگفتی عزیزم - کتابی که خوب گفته باشه و نپیچونده باشه هست ؟
      کلا از روی چی باید یاد بگیرم - من از بیخ عربم تو زمینه arm -

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahemorad
        در مورد کتاب - جزوه - کلاس یگفتی عزیزم - کتابی که خوب گفته باشه و نپیچونده باشه هست ؟
        کلا از روی چی باید یاد بگیرم - من از بیخ عربم تو زمینه arm -
        من یه کتاب که "حامدAT91" معرفی کرد رو گرفتم. به نظرم که کتاب خوبیه. تقریباً شبیه به کتاب ره افروز برای AVR آموزش داده. یعنی سیستم آموزشیش عین همونه. فقط با نرم افزار IAR کار کرده. زبون این یکی هم C هست. به نظر من خیلی سخت تر از keil نیست. فقط مهم اینه که اول با کدوم شروع کنی. کلاً که من ازش راضی ام.
        "مرجع کامل میکروکنترلرهای ARM سری AT91" مال انتشارات نص هستش. میکروای هم که باهاش کار کرده AT91SAM7S64 هست که می تونی یه برد آموزشی ساده و ارزونش رو از فروشگاه همین سایت هم بخری:
        http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=28&products_id=519

البته فروشگاه AT91SAM7X256 رو هم داره که توی یه سری از امکانات از این میکرو سرتره. اما به نظر من همین برای اول کار خوبه. وقتی راه افتادی می تونی خودت میکرو رو بخری و خودت بردش رو بزنی و کار کنی
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X