اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوشتن معادله ریاضی شکل موج های متداول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    من می خوام برای هر یک از شکل موج های زیر یک معادله ریاضی بنویسم ولی یکمقدار مشکل دارم ممنون میشم بهم کمک کنید .
    {خلاف قوانین - پاک شد }

Re: نوشتن معادله ریاضی شکل موج های متداول

نوشته اصلی توسط milad
    سلام
    من می خوام برای هر یک از شکل موج های زیر یک معادله ریاضی بنویسم ولی یکمقدار مشکل دارم ممنون میشم بهم کمک کنید .
    میلاد جان عکس دیده نمیشه چون این سایتی که عکس رو توش پلود کردی Hotlink Protect هستش یعنی عکس فقط در روی خود اون سایت دیده میشه نه جای دیگه
    بهتره عکس رو در سایت http://tinypic.com پلود کنی هم بهتر هستش و هم مشکلی نداره

دیدگاه

سلام صابر جان لینک رو عوض کردم فکر کنم الان درست شده باشه راستی http://tinypic.com هم فیلتر شده .
      {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام دوستان فکر کنم سوال من انقد آسون بوده که کسی نخواسته جواب بده و یا هنوز عکس دیده نمیشه .
        برای دیدن عکس از لینک روبرو استفاده کنید : https://www.sharemation.com/infomahvareh/soal.JPG?uniq=-8y6nd7
        {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

الف=u(t)+u(t-1)
          ب=u(t+1)-u(t-1)
          ج=2A/T(t) if 0<t<T/2
          -2A/T(t) if T/2<t<T
          0 if T,<t

د= A/T*t if 0<t<T
          A if T<t
          خواندن کلمات قصار برای یک آدم تحصیلآ‌نکرده چیز خوبی است
          چرچیل

تنها معجزه بزرگ و نابودنشدنی، اعتقاد بشر به معجزه است.
          ژان پل سارتر
          [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

سلام برای مورد اول در کتاب جبه دار چیز دیگه ای نوشته
            راستی اگه بخواهیم با انتگرال نشون بدیم چه جوری میشه ؟
            {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام آقا میلاد فکر کنم نوشته های alijabraily درست باشه ! شکل امروز دیده میشه!!! مورد اولم بگین که کتاب جبه دار چی نوشته ما هم یاد بگیریم! منظور از انتگرال با دلتا اینا نشون بدیم یا منظورتون چیز دیگییه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vampire
                سلام آقا میلاد فکر کنم نوشته های alijabraily درست باشه ! شکل امروز دیده میشه!!! مورد اولم بگین که کتاب جبه دار چی نوشته ما هم یاد بگیریم! منظور از انتگرال با دلتا اینا نشون بدیم یا منظورتون چیز دیگییه؟
                سلام بنظر من هم مواردی که alijabraily عزیز اشاره کردن درسته ، در کتاب جبه دار صفحه 34 بصورت انتگرال نوشته و هم بصورت P دلتا . من به اون صورت می خوام
                {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad
                  نوشته اصلی توسط vampire
                  سلام بنظر من هم مواردی که alijabraily عزیز اشاره کردن درسته ، در کتاب جبه دار صفحه 34 بصورت انتگرال نوشته و هم بصورت P دلتا . من به اون صورت می خوام
                  دوست عزیز اگه به کتاب توجه کنید دلتا در مورد تعریف تابع پالسی کاربرد دارد و تنها یک پارامتر است
                  در مورد انتگرال هم در صفحه 35 معادلات 8-2 و 9-2 توجه کنید که تابع ضربه انتگرال پله است وبرعکس که میتوانید جایگاری کنید
                  در مورد تاع رمپ هم به هر معادله در حالت استاندارد یک u(t) ضرب میشود که معمولا نمی نویسیم
                  چرچیل

ژان پل سارتر
                  [color=red][size=14pt]جادوی دست یک انسان، در دست دیگری، توانایی "مهندسیآ‌کردن" است. "ماوراءالطبیعه" واژهآ‌ای پوچ است. رابرت آنسون هاینآ‌لاین

دیدگاه

معادله

سلام
                    در مورد شکل موجها باید بگوییم که معمولا در کاربرد های تحلیلی و موارد ریاضی هر شکل موجی را می توان نه دقیقا بلکه تقریبا با چند جمله ای ها مدل کرد که از بسط تیلور و مکلورن استفاده می شود و در کاربرد های عملی مثل برق همه توابع را می توان با مجموع جملات سینوسی و کسینوسی که ضرایب متناسبی دارند باز سازی کرد
                    امید وارم مفید باشد

دیدگاه

Re: معادله

نوشته اصلی توسط rezababa
                      سلام
                      در مورد شکل موجها باید بگوییم که معمولا در کاربرد های تحلیلی و موارد ریاضی هر شکل موجی را می توان نه دقیقا بلکه تقریبا با چند جمله ای ها مدل کرد که از بسط تیلور و مکلورن استفاده می شود و در کاربرد های عملی مثل برق همه توابع را می توان با مجموع جملات سینوسی و کسینوسی که ضرایب متناسبی دارند باز سازی کرد
                      امید وارم مفید باشد
                      گفتنه شما صحیح ولی ایشان روش مداری پله را خواسته بود نه فوریه
                      چرچیل

ژان پل سارتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X