اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تک ضربه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار تک ضربه ای

مداری که من میخوام جوری که با یک لحظه وصل کردن برق کلید دایم وصل باشد یا یک جور دیگه بگم یک مداری میخوام که با وصل کردن لحظه ای یک کلید مثل شاسی زنگ یک سیم دایم وصل شود :cry:
    باتشکر از همگی تون راستش من می خوام دزدگیر معمولی ماشین رو تبدیل به دزدگیر استارتی کنم وبازدن دکمه صندوق عقب از روی ریموت برق ماشین بصورت دایم وصل و استارت تا هنگامی که دست روی دکمه هست زده شود یا همان عملی روکه هنگام باز کردن سویچ اتفاق میافت رو بازدن دکمه ازروی ریموت انجام بدم :applause:

پاسخ : لطفا کمک کنید

یه رله های هستند الان اسمش یادم رفته
    فنر ندارند و وقتی به بویین در یک جهت ولتاژ اعمال کنی وصل میشند و وقتی ولتاژ قطع بشه اونا چون فنر بازگشت ندارند در حالت وصل میموننند
    و برای قطع کردن باید یک ولتاژ با پلاریته برعکس بهشون اعمال کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossinm
      مداری که من میخوام جوری که با یک لحظه وصل کردن برق کلید دایم وصل باشد یا یک جور دیگه بگم یک مداری میخوام که با وصل کردن لحظه ای یک کلید مثل شاسی زنگ یک سیم دایم وصل شود :cry:

شما باید از رله ضربه استفاده کنید
      قیمت حدودی اونا 13000 ت مدل finder هستش
      اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

به این میگن لچ یا میتونی از D فلیپ فلاپ هم استفاده کنی که هم IC ش هست هم میتونی با IC های TTL بسازیشون البته ترجیح با رله هایی است که دوستان گفتن!!!!

دیدگاه

سلام.
          اگه جایی برات ابهام داشت در خدمتیم

رله هاشم تا 10 آمپر جواب میده و قیمتشم هر کدوم حدود 500 تومنه
          سوئیچ بالایی برای وصل دائم و سوئیچ پایینی برای قطع مدار استفاده میشه. این یه طرح کلی بود که باید متناسب با مدار مورد نیازت، تغییرش بدی.

اینم فایل پروتئوسش...... ببین:
          http://www.4shared.com/file/AdhLyjxp/aa_online.html
          چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی بهادر
            سلام.
            اگه جایی برات ابهام داشت در خدمتیم
            رله هاشم تا 10 آمپر جواب میده و قیمتشم هر کدوم حدود 500 تومنه
            سوئیچ بالایی برای وصل دائم و سوئیچ پایینی برای قطع مدار استفاده میشه. این یه طرح کلی بود که باید متناسب با مدار مورد نیازت، تغییرش بدی.
            [/url]
            جالب بود
            اگه بخای مثلن ولتاژ لامپ 220 باشه بازم میشه این کار رو کرد یا با یک شستی این کار رو انجام بدی

:-? :-? :-?

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
              جالب بود
              اگه بخای مثلن ولتاژ لامپ 220 باشه بازم میشه این کار رو کرد یا با یک شستی این کار رو انجام بدی

سلام
              دوست عزیز رله یک کلید الکترونیکی است .شما خروجی کنتاکت رو می تونی به هر ولتاژی وصل کنید ولی بوبین تحریک تعریف شده است. اگر منظورتون تحریک بوبین رله است باید بگم اینها ولتاژ های DC 5 یا 9 یا 12 یا 24 و... کار میکنند.اگر می خواهید با 220 ولت تحریک کنید بهتره از کنتاکتور استفاده کنید.
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
                جالب بود

گفتم که این یه طرح کلیه که میتونه از این روش هم استفاده کنه.
                به قول آقای حیاتی میتونی از کنتاکتور استفاده کنی.... و همین بلا رو سرش بیاری

ضمنا شما تا الان امضای خودتونو خوندین؟؟؟؟ :icon_razz:
                چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

پاسخ : مدار تک ضربه ای

باتشکر از همگی تون راستش من می خوام دزدگیر معمولی ماشین رو تبدیل به دزدگیر استارتی کنم وبازدن دکمه صندوق عقب از روی ریموت برق ماشین بصورت دایم وصل و استارت تا هنگامی که دست روی دکمه هست زده شود یا همان عملی روکه هنگام باز کردن سویچ اتفاق می گیره رو بازدن دکمه ازروی ریموت انجام بدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X