اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهندازی موتور با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهندازی موتور با avr

سلام و خوبین
    دوستان من یک برنامه با avr میگردم که 2 تا موتور را حرکت بده(2تا موتور در نظر بگیرید که یکی سمت چپ یک میله و دیگری در سمت راست یه میله وصل هست و حرکت میدهد-ضمنن موتورش فکر کنید صنعتی هست یعنی موتور معمولی یک ربات نیست بزرگتره - من تو برنامه اش موندم-کمک کنید) یعنی استارت که زدم هر 2 موتور شروع به حرکت کنه و به آن زمان بدهم یعنی هر 10 ثانیه توقف کنه بعد ادامه بده و 10 ثانیه دیگه و..........

هم استارنش دست من باشه هم توقف کل موتور - ممنون میشم اگه کسی دا ره بده ی زحمتش رو بکشه - منونم باز

پاسخ : راهندازی موتور با avr

من نمیدونم درست متوجه سوالت شدم یا نه ؟؟
    ببین من فکر کنم تو با رله کار کنی مشکلت حل شه من یه پروژه داشتم که موتور هاش بزرگ بودند و یه برد هم داشتند که با دکمه کنترل میشدند بعد ما اومدیم دکمه رو حذف کنیم AVR بزاریم خروجی میکرو رو دادیم به رله و رله رو دادیم به ورودی مدار کنترل موتور و جواب گرفتیم, تو هم یه مدار کنترل برای اون موتور هات بیاب بعد با رله وصلش کن به میکرو!!!

دیدگاه

اگه ممکن هست برنامه اش رو کسی داره بده - من میخوام زمان بزارم اونو چه کنم ؟ مثلا هر 20ثانیه موتور حرکت کنه به جلو و وایسه و....
      بعد میخوام که هر وقت خواستم موتور رو حرکتش رو بیارم عقب یا جلو - ممنون میشم ؟
      ضمنن کنترلش با چی هست اون موقع ؟ با رله ؟ یعنی اینترفیس داره خودش این مدار کنترل کننده موتور ؟

راهنمایی کنید و لطفا توضیحات کامل بدهید :x

دیدگاه

اصلا من متوجه سوال شما نشدم!!!!!!
        اما روش کار اینه:
        1- نوع موتور رو تعیین کنید و با یک مدار درایو مخصوص اون موتور سعی کنید بدون میکرو موتور رو کنترل کنید
        2- خروجی های میکرو رو با توجه به نیازتون 0 و 1 کنید که این کاملا به نیاز خودتون برمیگرده
        3- خروجی های میکرو رو به کمک رله به مدار درایوتون وصل کنید

دیدگاه

ببینید-من میخوام زمان بزارم که موتور هر 10 ثانیه بایستد و بعد 20 ثانیه دوباره به جلو حرکت کند یعنی راست گرد مثلا.
          این زمان رو چه طوری رو این پیاده کنم ؟
          برنامه میخواد ؟ اگه آره من برنامه اش رو میخوام که
          همان طور که گفتم
          موتور به جلو حرکت کنه مثلا راست گرد که دو تا موتور هست هر دو
          بعد هر 10 ثانیه بایستد و 20 ثانیه متوقف بشه و بعد دوباره 10 ثانیه بعدی رو طی کند و ....
          بعد یه کلیدم میخوام که کلا به راست برگردانم موتور رو و یک کلید هم میخواهم که موتور رو به چپ ببرم حرکتش رو یعنی هر چی حرکت کرده رو یا به عقب یا به جلو با این کلید ها ببرم-
          این اگه برنامه میخواد لطفا با avr و کد ویژن یا بیسیک کسی داره بده ممنون میشم-یا چاره ای دیگه ای داره بگید ؟؟

دیدگاه

سلام یکی برنامه آماده بده یا شبیه اش روبده بقیش رو حل میکنم خودم ممنون

دیدگاه

سلام-دوستان یکی یک برنامه آزمایشی یا آماده بگزاره من از رو اون خودم بنویسم ممنون میشم-به خدا کارم گیره-تو رو خدا بچه ها-ممنون میشم-نوکرم :(

دیدگاه

دوست عزیز باسلام و خیرمقدم .
                شما میتوانید بدون استفاده از میکرو کنترلر این مدار رو با یک تایمر ساده 555 بسازید و برای تنظیم تایمر هم از پتانسیومتر استفاده کنید .برای چپ گرد راست گرد موتورها هم از کلید استفاده کنید .خیلی راحت تره ولی اگه بخواهید از میکرو استفاده کنید مشکلات خاص خودش از جمله نویز پذیری بالای AVR باید درنظر داشته باشید . ضمنا برای یک طراحی اونم از راه دور اطلاعات فنی کافی لازم هست که بزارید .
                1- موتور AC هست یا DC ؟ اگه AC هست حتما باید دور چپ گرد هم داشته باشه.
                2-ولتاژ و جریان موتورها چقدره ؟
                3- الان چطوری کنترل میشه و از چه مداری استفاده میکنه ؟
                وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
                نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X