اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای اشتغال به وسیله plc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای اشتغال به وسیله plc

سلام به همه
    یه سری راهنمایی می خوام برایه اینکه بتونم خودم به خود اشتغالی دست بزنم.
    من plc خوندم و تا حد زیادی بلدم. البته مباحث شبکه و wincc را کامل نکردم. ایا با این اطلاعات می تونم خودم تو کارخونه ها و شرکت ها پروژه و کار بردارم؟ اگه شدنیه آیا باید شرکتی ثبت کنم یا بدون ثبت شرکت هم کاری به من میدند؟؟
    چه مباحثه دیگه ای باید بخونم تا بتونم چنین کاری کنم؟؟
    مراحل اداریه کار به چه شکلیه؟ مثلا عقد قرارداد، نحوه قیمت گذاری ، مدت انجام یک پروژه، ...

هرکس می تونه یه کمکی به ما کنه....

پاسخ : کمک برای اشتغال به وسیله plc

جناب مرضا آندرلاین سول

دونستن پی ال سی به تنهایی کافی نیست
    شما باید اطلاعاتی اگرچه مختصر در زمینه تابلو برق ، همچنین قطعات برقی + مقداری مدار قرمان و حتی مدار قدرت بلد باشد
    من فک کنم اول دنبال این باشید که مقدمات و اطلاعات اولیه و حتی چند تا پروژه عملی (مجانی و شاید هم به عنوان کار آموز ) انجام بدبد
    بعد از اون کم کم بقیه مسایل دستتون میاد

رک بهت بگم اول کارت زیاد دنبال پول نباش اگرچه آرزو و فکر و خیال زیاد توی سرت باشه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

با تشکر از آقا سعید

خوب من مدارفرمان کاملا واردم ، به تابلو برق اشنایی خوبی دارم ، شاید مشکلی که دارم اینه که با قطعات موجود در بازار آشنایی ندارم ولی به صورت تئوری مسلطم. حتی به ابزار دقیق به صورت تئوری واردم.
      به نکته خوبی هم اشاره کردید: انجام چند پروژه عملی حتی به صورت مجانی. ولی نمی تونم جایی یا کسی را پیدا کنم که بتونم باهاش کار عملی انجام بدم. چون به من اطمینان نمی کنند و می ترسند رو دستشون بلند شم.
      باید از یه جایی شروع کرد ولی نمی تونم جایی را پیدا کنم. معمولا یه آشنا که ندارم...

خلاصه بگم من توی اجرا مشکل دارم. امیدوارم کسی بتونه منو راهنمایی کنه تا از این رکود خلاصی پیدا کنم...
      من ساکن یکی از شهرستان های اصفهانم و داخل اصفهان خیلی گشتم نتونستم رابطی پیدا کنم.

به هرحال چه کاری بهتر از خود اشتغالی. اگه کسی تجربه ای کاری در این زمینه داره و راهنمایی کنه لطف بزرگی کرده..

دیدگاه

با چه [PLC هایی آشنایی داری
        اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

به انواع زیمنس ، s5 ، s7 , logo ...
          ایا نوع دیگه ای هم نیازه؟؟؟

دیدگاه

اکثرن از همین ها استفاده میکنن
            ولی باید یادت باشه مشتری چی میخاد
            ممکنه تله مکانیک باشه
            خیلی ها هم روی آوردن به پی ال سی ها ارزون تر مثل ال جی و ...
            بحر خال وظیفه برنامه نویس اینه که اونا رو هم آشنایی داشته باشه
            البته بهت بگم اصول در تمامش یکی ه و زیاد فرقی با هم نداره

دیدگاه

تشکر از راهنمایید ^^ ^^
              حالا چند تا سئوال دیگه...
              چه طور باید بازار یابی کنم؟؟ آیا حتما باید شرکتی ثبت کنم یا بدونه شرکت هم میشه کاری کرد؟؟؟
              حدودا چقدر سرمایه نیاز دارم؟؟ با 10 ، 15 میلیون میشه کارایی کرد؟؟ صبح صندوق مهر امام رضا تا این کار را پیشنهاد دادم بدونه بهونه گفت تا 12 میلیون بهت می دیم.
              آیا باید کسی کمک باشه، مثلا یه شریک یا یه برق کار(تکنسین) یا همه کارا را می تونم خودم انجام بدم؟؟؟
              در مورد قیمت کارهایی که انجام می دم چه ملاکی و معیاری را باید در نظر بگیرم و چه طور باید قیمت بدم؟؟؟

ببخش اگه سئوالام زیاد شد. ^^ ^^

بازم یه دنیا ممنون. بتونم جبران می کنم. بیکاری بد دردیه، می خوام از بیکاری در بیام، زیادم بلند پرواز نیستم. به درامد پایین هم راضیم.. -O< -O<

دیدگاه

شرکت ثبت نکن خودت رو بیچاره نکنی
                این کار دوست و آشنا و روابط بیشتر میخاد تا سرمایه
                کارش رو اول پیدا کن بعدش به فکر پول باش

دیدگاه

سلام داداش کارت خوب میچرخه ولی به نظرم حتمأ شرکت ثبت کن
                  من خودم قبلأ میخواستم کارخانه مواد غذایی تو استان کرمان بزنم که حمایت نشدم شرکت رو ثبت کردم
                  شرکت به درد زیاد میخوره
                  1 میتونی وام با مبالغ بالا و سود پایین بگیری
                  2 میتونی تو کل دنیا پروژه برداری (چون اسم شرکت و خدماتش ثبت میشه )
                  3 اعتبار مجوز به اسم شرکت خیلی بیشتر از مجوز به اسم خودته
                  در آخر به نظرم تعاونی ثبت کن دنگ و فنگش کمتر از سهامیه ولی باید تعداد سهام دارات بالای 7 نفر باشه و سالیانه بر اساس مالیاتی که به دارایی میدی 4% هم باید به اداره تعاون بدی ولی خوب خدمات خوبی هم داره مثل معرفی به صندوق مهر رضا و بیمه کردن از طریق اداره که مجانیه البته باید تو این قسمت پارتی داشته باشی
                  اگه سوالی درمورد شرکت داشتی بهم پیام بده
                  موفق باشی :nice:

دیدگاه

البته جناب miladsrr درست میگن

ولی دقت کن ببین با چه سرمایه ای و با چه علمی داری شرکت ثبت میکنی
                    ثبتش هیچ کار نداره
                    فک نکنم 100 هزار تومن بیشتر هزینه داشته باشه
                    آیا شما علم این کار رو داری
                    یا منتظری بقیه برات کارها رو انجام بدن و شما فقط پول ش رو توی جیبت بزاری

اگه توی فکر اینی که ثبت شرکت یه پول مفتی از روی آسمون برات میندازه داری اشتباه میکنی
                    توی هر کاری در وهله اول خودت باید یه سری اطلاعات داشته باشی اگرچه جزئی

وام گرفتن کاری نداره به فکر این باش اگه نتونی از وام ت پول در بیاری باز پرداخت ش رو میخای چکار کنی
                    الان پروژه ها اکثرن این طور نیست که به هرکسی بدن . گرید شرکتت تا موقعی که بالا بره کلی طول میکشه تا بتونی پروژه بزرگ و نون اب دار برداری
                    اعتبار مجوز ممکنه با اسم شرکت بیشتر باشه ولی روابط و آشنا در کارها بیشتر بدرد میخوره
                    من خودم برای یکی دارم کار میکنم که شاید تمام کارهاشو من براش انجام میدم . شاید هم از نظر علمی و اطلاعاتی دست کمی از رئیسم ندارم غیبت من توی 1 روز کلی خسارت و کلی لنگی کار ببار میاره
                    با تمام این اوضاع چون روابط و پارتی و غیره ندارم هنوز ....

البته نمیخام نا امیدت کنم شاید هم تمام این صحبت هایی که کردم اشتباه باشه
                    ولی تصمیم با خودته

برات آرزوی موفقیت میکنم

دیدگاه

سلام آقای باقرانی من به عنوان کسی که هم خودش و هم برادرش شرکت داره می گم شما باید اگهسرمایه کمی داری خودت کار بلد باشی و از اکیپ هم استفاده کنی یعنی مثلا بک قسمت که بلد نیستی بدی کنترات.ظاهرا خیلی هم واردی و من توصیه می کنم که شرکت ثبت کنید و در کناقصات و یا برای جاهای غیر دولتی کار کنید.پارتی و روابط برای کارگریه نه شرکت که ضوابط اداری داره.نترس و اگه حدود 10-15 میلیون داری شروع کن.البته اگه لازم میدونی تجربه کاریت رو بالا ببر بعد برو بیرون.درضمن به کارهای دفتری هم آشنا بشو که شدیدا در میدیریت بکار میاد.شما به عنوان مدیر عامل و رییس هیات مدیره حتما باید مدیر خوبی باشی و آشنا برای سپردن و تقسیم کار داشته باشی نه کار گرفتن.همه کارهارو که یک نفر انجام نمیده.در ضمن پیشنهاد قیمت بسیار حساسه.
                      جانم به فدای ائمه اطهار
                      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

در ضمن شما باید اول کارت دفتر نزنی و از اتاقت استفاده کنی و لوازم اداری بزاری :applause: اگه پولدار نیستی :agree:و نصیحتی میکنم که حتما خودتون مدیرعامل و رییس هیات مدیره باشی زیرا مدیر عاملی که عضو هیات نباشه باطله و سهامدار نیست.!! پس حواستون باشه.من دیپلم داشتم و جرات نداشتم کار تخصصی بگیرم ولی ایشالا اگه ارشد قبول بشم دوباره کار شروع می کنم و اینبار هم خدماتی و هم تخصصی :wow: اگر خواستی و در تهران زندگی میکنی اصلا میتونم حضوری هم کمکت کنم :agree:مجانی البته،پس نترس.
                        جانم به فدای ائمه اطهار
                        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

من خودم خیلی وقته که به این مورد فکر میکنم.تقریباً برنامه نویسی با تمام plc های که اسمشو شنیدی بلدم. و الان توی یه شرکتی که پیشرفته ترین سیستم plc زیمنس رو برای تولیدش پیاده کرده کار می کنم. اما بلد بودن خود plc فاید ه ای نداره باید کلی در مورد وسایل جانبیش هم بلد باشی . مثلاً در مورد کنترل cam اصلاً چیزی شنیدی؟
                          حقیقتش اینه که اگر کار بلد باشی می تونی کلی پروژه بگیری. پس اول کار یاد بگیر که تخصص خودش کار با خودش میاره.
                          تا زمانیکه زنده ام خود برای سرنوشت خود تصمیم می گیرم. آنگاه که مردم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar_torkashwand
                            من خودم خیلی وقته که به این مورد فکر میکنم.تقریباً برنامه نویسی با تمام plc های که اسمشو شنیدی بلدم. و الان توی یه شرکتی که پیشرفته ترین سیستم plc زیمنس رو برای تولیدش پیاده کرده کار می کنم. اما بلد بودن خود plc فاید ه ای نداره باید کلی در مورد وسایل جانبیش هم بلد باشی . مثلاً در مورد کنترل cam اصلاً چیزی شنیدی؟
                            حقیقتش اینه که اگر کار بلد باشی می تونی کلی پروژه بگیری. پس اول کار یاد بگیر که تخصص خودش کار با خودش میاره.
                            مهندس ترکاشوند سلام،میشه بیشتر توضیح بدین؟ تولید چیه؟تولید چیی؟!!! آهان یعنی در خط تولیدش از PLC S7-400 استفاده کرده دیگه،OK اما CAM/CAD همون طراحی و تولید به کمک کامپیوتره.
                            جانم به فدای ائمه اطهار

دیدگاه

داداش من متوجه منظورت نشدم یعنی چی ؟
                              شما هر چیز که در نرم افزار به کار میبرید در سخت افزار هم به کار میبرید چیز خاصی نداره
                              بزار اینجوری بگم شما با لدر کار میکنی یا با زبان های دیگر ؟
                              من خودم با لدر کار میکنم شما اگر در برنامه از کلید استارت استفاده کنید در سخت افزار هم باید شستی استارت رو بزاری یا اگر از شستی استپ استفاده کردی در سخت افزار هم باید استپ بزاری چون اگه استارت بزاری خودت هم نمیفهمی چه کار کردی :biggrin:
                              شوخی کردم
                              درضمن اون برا سهامی که اگه مدیر عامل باشی نتونی سهامدار باشی تو تعاون همچین قانونی نیست
                              درضمن اگه شرکت زدی خواستی سهامدار بگیری همیشه دست سهامدار رو خالی بزار (یعنی کاری کن که نتونن بر علیه شما کاری بکنن)چون تو تعاون فقط با رای یک سوم سهامداران میتونن به اداره تعاون گزارش بدن و دوباره مدیر عامل انتخاب کنن :agree:
                              حواست باشه اگر هم خواستی سوری شرکت بزنی به اونایی که اعتماد داری و سوری اسمشون رو نوشتی اعتماد نکن :agree:
                              تجربه اثبات کرده چون خودم زخمش رو خوردم میگم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X