ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
    2009/12/10
    Silver Rains City
    269
    5

پاسخ : روش تشخيص توان يك آمپلي فاير

اين مداري كه گذاشتين بررسي كردم ، اگه ولتاژ خروجي آمپ (4 اهم) 20 ولت بشه تمام خروجيها روشن ميشن يعني اگه به مدارم بزنم ميگه OverLoad :mrgreen:

به نظر من هم بايد مقادير ولتاژ يا جريان خروجي رو در سيگنال سينوسي ماكزيمم در بار 4 يا 8 اهم بدست آورد. و با فرمول مقدار توان لحظه اي بدست مياد. توان موثر ميشه توان لحظه اي تقسيم بر دو .

البته در مورد آيسيها شركت سازنده توان واقعي رو مينويسه چون با فرض جريان 3.5 آمپر در TDA2030 خروجي 49 وات ميشه كه اين امكان نداره و آيسي ميسوزه. براي مثال توان خروجي اين آيسي 14 وات و توان تلف شده 20 وات ذكر شده.

در مورد مدارات گسسته هم ميشه توان خروجي و توان تلف شده رو بدست آورد ولي كار راحتي نيست. يكي از آمپهاي من حدود 300 خروجي و 200 تلف شده ( با توجه به گرماگير و دماي بي خطر ) ضمنا گرماي 200 وات يعني چهارتا هويه !! oo:
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما چونانکه بایدند
    نه باید ها...
    هر روز بی تو Hidden Content
    روز مباداســـت !
    2011/03/08
    تهران
    781
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط New-Ray
    اين مداري كه گذاشتين بررسي كردم ، اگه ولتاژ خروجي آمپ (4 اهم) 20 ولت بشه تمام خروجيها روشن ميشن يعني اگه به مدارم بزنم ميگه OverLoad :mrgreen:

به نظر من هم بايد مقادير ولتاژ يا جريان خروجي رو در سيگنال سينوسي ماكزيمم در بار 4 يا 8 اهم بدست آورد. و با فرمول مقدار توان لحظه اي بدست مياد. توان موثر ميشه توان لحظه اي تقسيم بر دو .

البته در مورد آيسيها شركت سازنده توان واقعي رو مينويسه چون با فرض جريان 3.5 آمپر در TDA2030 خروجي 49 وات ميشه كه اين امكان نداره و آيسي ميسوزه. براي مثال توان خروجي اين آيسي 14 وات و توان تلف شده 20 وات ذكر شده.

در مورد مدارات گسسته هم ميشه توان خروجي و توان تلف شده رو بدست آورد ولي كار راحتي نيست. يكي از آمپهاي من حدود 300 خروجي و 200 تلف شده ( با توجه به گرماگير و دماي بي خطر ) ضمنا گرماي 200 وات يعني چهارتا هويه !! oo:
    منم از اون مدار اطمینان ندارم.بهش نمیاد دقیق باشه.

3.5 آمپر پیک جریان لحظه ای خروجی ( یعنی ثابت 3.5 آمپر نمیده ) و گفتم برای محاسبه توان باید متوسط یا میانگین جریان خروجی رو سنجید. مثلا با فرکانس ثابت 1KHz پیک تا پیک جریان خروجی رو واسه چند دقیقه چک کرد و میانگینشو مدنظر قرار داد.رو آمپلی های حرفه ای هم که ببینید، یه مقدار توان پیک هست و یه مقدار متوسط که مقدار پیک چند برابر مقدار ثابته و یه کم دور از عقله، ولی برای یه لحظه قابل قبوله.

به نظر من تو اکثر مدارها ( همچنین مدارات گسسته ) بدست آوردن توان خروجی از تفریق توان تلف شده مدار از توان DC منبع ، راه بهتری باشه. محاسبه توان منبع که راحته. توان تلف شده هم اگه بازده مدارو داشته باشیم ، بدست میاد.نظرت چیه داش نیو ؟
    2009/12/10
    Silver Rains City
    269
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط علم فردا
    منم از اون مدار اطمینان ندارم.بهش نمیاد دقیق باشه.

3.5 آمپر پیک جریان لحظه ای خروجی ( یعنی ثابت 3.5 آمپر نمیده ) و گفتم برای محاسبه توان باید متوسط یا میانگین جریان خروجی رو سنجید. مثلا با فرکانس ثابت 1KHz پیک تا پیک جریان خروجی رو واسه چند دقیقه چک کرد و میانگینشو مدنظر قرار داد.رو آمپلی های حرفه ای هم که ببینید، یه مقدار توان پیک هست و یه مقدار متوسط که مقدار پیک چند برابر مقدار ثابته و یه کم دور از عقله، ولی برای یه لحظه قابل قبوله.

به نظر من تو اکثر مدارها ( همچنین مدارات گسسته ) بدست آوردن توان خروجی از تفریق توان تلف شده مدار از توان DC منبع ، راه بهتری باشه. محاسبه توان منبع که راحته. توان تلف شده هم اگه بازده مدارو داشته باشیم ، بدست میاد.نظرت چیه داش نیو ؟
    اين روش درسته ، البته منظور من توان ماكزيمم بود كه مدار تحمل ميكنه و با توجه به اين موضوع تغذيه و گرماگير و بقيه قطعات رو بهتر ميشه انتخاب كرد.

محاسبه توان ثابت كه شما گفتين فقط در صورتي انجام ميشه كه قطعات مدار مشخص باشه و من نميتونم بگم شما با يه قطعات ديگه مثل ديگري نتيجه بگيرين.
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما چونانکه بایدند
    نه باید ها...
    هر روز بی تو Hidden Content
    روز مباداســـت !
    2021/01/31
    3
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen++

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اونطور که سواد من میگه درسته
    ولتاژ پیک 40 ولت پس موثرش میشه 28 ولت
    مقاومت بار یا همون بلند گو چهار اهمه پس توان میشه 28 به توان 2 تقسیم بر 4 که میشه 196 وات
    سلام میشه بیشتر در این مورد توضیح بدهید
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14