اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ساعتی که با سون سگمنت و کریستال ساعت نوشتم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ساعتی که با سون سگمنت و کریستال ساعت نوشتم

سلام
    این ویرایشه اوله انشاللله توی ویرایش بعدی ساعت درستو بزارم
    :cry2:
    من این ساعتو نوشتم ولی کار نمی کنه
    لطف کنید مشکلشو برام بر طرف کنید
    ممنون اینم لینکش که ویرایش شده با برنامه ی پروتووش و برنامه بیسیکش
    :wow:
    :NO: :NO:
    http://my-zoo.persiangig.com/amozesh/1.rar
    قبلا اصلا کار نمی کرد ولی حالا ثانیه اش کار می کنه
    و بقیه کار نمی کنه
    لطفا بگیریدش و برام مشکلشو بر طرف کنین با تشکر
    در ضمن پروتوتوس از هم شلوغی درومده
    در ضمن فعلا بدون کلید های تنظیمه
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

پاسخ : کمک در مورد ساعتی که با سون سگمنت و کریستال ساعت نوشتم

سلام کسی نیست کمک کنه
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      این جوری که شما سگمنتها رو بستین مدار خیلی شلوغ شده در ضمن نیازی به دو تا 7448 نیست
      چرا از این روشی که در لینک زیر استفاده نمی کنی
      این جوری با کمی تغیر هر چنتا سگمنت که بخوای وصل کنی
      http://www.4shared.com/file/mfUycYWz/2SEGMENT.html

دنیا آنقدر وسیع است که برای همه مخلوقات جا هست. به جای آن که جای کسی را بگیرید، تلاش کنید جای واقعی خودتان را بیابید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electro_mega8
        سلام دوست عزیز
        این جوری که شما سگمنتها رو بستین مدار خیلی شلوغ شده در ضمن نیازی به دو تا 7448 نیست
        چرا از این روشی که در لینک زیر استفاده نمی کنی
        این جوری با کمی تغیر هر چنتا سگمنت که بخوای وصل کنی
        http://www.4shared.com/file/mfUycYWz/2SEGMENT.html
        سلام
        ممنون
        دانلوش کردم
        بازم کمکم کنید

دیدگاه

سلام دوست خوب من
          مدار شما رو گرفتم از شلوغی خوب درومده بود ولی بازم کار نمی کرد بعد برنامش هم با کریستال ساعت نبود بعدش برنامه ی من به سونهای شما نمیخوره مگه اینکه برنامه ام رو تغییرش بدم
          سعی می کنم تغییرش بدم و با اونها بسازم تا از شلوغی در بیاد
          لطفا بازهم بقیه و شما ها کمکم کنید من اگر نتونم این و بسازم باید بگم هنوز 30 درصد هم ای وی آر یاد نگرفته ام و این برای یک دانشجوی الکترونیک که در مقطع کاردانی است جای تاسف داره . :cry2: :cry2:
          لطفا بازم کمکم کنید :wow:
          همه کمک کنند فقط با کریستال ساعت و سون سگمنت :wow:
          ممنون :applause: :applause:

دیدگاه

سلام
            این ویرایشه اوله انشاللله توی ویرایش بعدی ساعت درستو بزارم
            :cry2:
            من این ساعتو نوشتم ولی کار نمی کنه
            لطف کنید مشکلشو برام بر طرف کنید
            ممنون اینم لینکش که ویرایش شده با برنامه ی پروتووش و برنامه بیسیکش
            :NO: :NO: :NO:
            http://my-zoo.persiangig.com/amozesh/1.rar
            قبلا اصلا کار نمی کرد ولی حالا ثانیه اش کار می کنه
            و بقیه کار نمی کنه
            لطفا بگیریدش و برام مشکلشو بر طرف کنین با تشکر :wow:
            در ضمن پروتوتوس از هم شلوغی درومده

دیدگاه

یکی نیست به ما کمک کنه
              ها
              :eek:

دیدگاه

خوب همون هایی رو که تو برنامه ات که نوشتی به برنامه ای که من گذاشتم اضافه کن
                دنیا آنقدر وسیع است که برای همه مخلوقات جا هست. به جای آن که جای کسی را بگیرید، تلاش کنید جای واقعی خودتان را بیابید.

دیدگاه

سلام دوستان احتمال داره مشکل از پروتوئوس باشه و مشکلی در برنامه نباشه
                  آخه من هر چی نگاه می کنم مشکلی نمی بینم
                  من میگم شاید مشکل از سرعته برنامه وکامپیوتر باشه چون سون ها همه به یک پورت وصل شده اند و به صورت رفرشی کار میکنند و می گم شاید اگر تو عمل ببندم درست بشه
                  ایا چنین احتمالی هست یا نه ؟

دیدگاه

سلام,
                    من درست متوجه نشدم. برنامه ساعت هستش یا تایمر؟ اگر ساعته از RTC داخلی استفاده کنی که راحت تری. یا اگرم میخوای ساعتت دقیق باشه و همیشه کار کنه (یعنی وقتی سیستم رو خاموش کردی هم باز ساعت روشن باشه) از IC های RTC مثل DS1307 استفاده کنید.
                    موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کیهان اسدی
                      سلام,
                      من درست متوجه نشدم. برنامه ساعت هستش یا تایمر؟ اگر ساعته از RTC داخلی استفاده کنی که راحت تری. یا اگرم میخوای ساعتت دقیق باشه و همیشه کار کنه (یعنی وقتی سیستم رو خاموش کردی هم باز ساعت روشن باشه) از IC های RTC مثل DS1307 استفاده کنید.
                      موفق باشید.
                      سلام
                      ببین دوست من برنامه ی ساعته ولی هنوز کلیدی واسه تنظیمش نگذاشته ام خوب حالا میخوام بدونم آیا کسی می تونه بگه مشکلش کجایه که جواب توی پروتوئوس نمی ده
                      و جواب های پاسخ قبلیمو بدید ایا مشکل از پروتووسه
                      و در ضمن توی شهر ما آی سی ای که شما می گید نیست
                      آیا rtc داخلی دقیق تره ؟

دیدگاه

به پروتئوس که نمیشه اطمینان کرد . بهتره یه دونه 7 سگمنت بگیری و مدارو درست کنی . ولی با این روشی که تو باهاش ساعت ساختی زیاد انتظار نداشته باش که دقیق باشه .خودت یه تایمرو Config کن و ساعتت رو بساز . با C بنویسی بهتره .
                        فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AlirezaT
                          به پروتئوس که نمیشه اطمینان کرد . بهتره یه دونه 7 سگمنت بگیری و مدارو درست کنی . ولی با این روشی که تو باهاش ساعت ساختی زیاد انتظار نداشته باش که دقیق باشه .خودت یه تایمرو Config کن و ساعتت رو بساز . با C بنویسی بهتره .
                          سلام
                          دوست عزیز تایمر هم ممکنه درست کار نکنه . به نظر من از DS1307 استفاده کنید چون می تونید باتری Backup هم براش بزاری.
                          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
                            سلام
                            دوست عزیز تایمر هم ممکنه درست کار نکنه . به نظر من از DS1307 استفاده کنید چون می تونید باتری Backup هم براش بزاری.
                            موفق باشید
                            اما این آی سی توی شهر ما یافت نیمشه

دیدگاه

دوست عزیز سلام من یه ساعت ساختم که ار 3 عدد سون سگمنت جفتی توش استفاده کردم و همچنین از کریستال ساعت و RTC داخلی اتمگا 8 استفاده کردم. زیاد دقیق نیست .درماه چند دقیقه ای جلو عقب میره ولی بدم نیست . اگه خواستی بگو تا برات پ لود کنم . فقط من ساعت و دقیقه رو نمایش میدم و توی دوتا سگمنت دیگشم روز رو نمایش میدم .ضمنا تنظیم زنگ هم داره.
                              وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
                              نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X