اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از دستور LCD در بسکام برای XMEGA

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام
    البته میدونم بیسیک بدرد نمی خوره ولی فعلاً دارم c رو با iar یاد می گیرم برای پروژه فاینال نمیرسم کامل باد بگیرم
    یه سوال در مورد کانفیگ lcd داشتم با xmega نمیشه یک متغیر را برای نمایش به lcd فرستاد .
    نمونه دستور مورد استفاده LCD KYBORD در این دستور KYBORD یه متغیر است .
    ممنون
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

نوشته اصلی توسط نوید
    با xmega نمیشه یک متغیر را برای نمایش به lcd فرستاد .
    اگر این جمله یک جمله خبری نیست و به عنوان سوال مطرح شده، باید ابتدا نسخه مورد نظر بسکام و شماره XMEGA مورد استفاده را تعیین کنید. ضمنا عنوان تاپیک هم چندان مناسب نیست و آن را متناسب با سوال خود تصحیح کنید.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

به نظر من هر کسی تو این زمینه با یه زبان برنامه نویسی ارتباط برقرار میکنه و براش قابل فهم تره، حالا من اگه نمیتونم با C کار کنم بگم بدرد نمیخوره ، نه حرفه ای هست و نه منصفانه، خیلی ها هستند که با همین بیسیک پروژه های خوبی انجام دادن،اینو نگفتم که چون من با بیسیک کار میکنم از کارام دفاع کرده باشم. چقدر خوبه که نظراتمون رو سنجیده تر بیان کنیم ! موفق باشید

دیدگاه

با سلام خدمت همه ی دوستان
        نوشته اصلی توسط Majid-BN
        به نظر من هر کسی تو این زمینه با یه زبان برنامه نویسی ارتباط برقرار میکنه و براش قابل فهم تره، حالا من اگه نمیتونم با C کار کنم بگم بدرد نمیخوره ، نه حرفه ای هست و نه منصفانه، خیلی ها هستند که با همین بیسیک پروژه های خوبی انجام دادن،اینو نگفتم که چون من با بیسیک کار میکنم از کارام دفاع کرده باشم. چقدر خوبه که نظراتمون رو سنجیده تر بیان کنیم ! موفق باشید
        اولاً باید به معذرت حواهی انجام بدم منطور من از بیسیک نرم افزار بسکام بود که تو سطح های بالا برنامه نویسی کم میاره یکیش هم همین مورد من :angry: اما خیلی از نرم افزار های بیسیک برای avr وجود داره که خیلی قوی تر هستن مانند mikrobasic و ... :read:

نوشته اصلی توسط طراح
        اگر این جمله یک جمله خبری نیست و به عنوان سوال مطرح شده، باید ابتدا نسخه مورد نظر بسکام و شماره XMEGA مورد استفاده را تعیین کنید. ضمنا عنوان تاپیک هم چندان مناسب نیست و آن را متناسب با سوال خود تصحیح کنید.
        در مورد پست شما هم باید بگم که بسکام فقط آخرین ورژنش کرک شدش یعنی 1.11.9.8 هستش که xmega ساپورت میکنه و فقط هم xmega128a1 رو براش تعیین کردن و بس .
        روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
        نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
        نه به خاطر قدرتش !!!
        این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

پاسخ : استفاده از دستور LCD در بسکام برای XMEGA

دستور LCD در نسخه 1.11.9.8 برای ATXMEGA128A1 و با اصلاح فایل header آن برای سایر شماره های دیگر هم جواب می دهد. اخیرا هم نسخه 2.0.2.0 عرضه شده که بر حسب قاعده کامل تر از نسخه کرک شده 1.11.9.8 است.
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X