ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2010/12/22
    12
    0

چطور ميشه با فوتوسل ميكروي AVR رو راه اندازي كرد؟

سلام دوستان
    من تازه به جمع شما پيوستم مي خواستم بدونم چطور ميشه يك ميكرو رو با استفاده از فوتوسل راه اندازي كرد و سپس بتونيم خود اون فوتوسل رو با همون ميكرو كنترل كنيم؟
    2010/07/13
    تهران
    1,282
    19

پاسخ : چطور ميشه با فوتوسل ميكروي AVR رو راه اندازي كرد؟

سلام اين که کاري نداره فتوسل مثل کليد ميمونه يعني اکه نور بهش بخوره دو تا پايه هاش به هم وصل ميشن
    يه سر فتوسل رو به مثبت وصل کن و انيکي به ميکرو با برخورد نور خروجي يک ميشه که اينجا ميتوني از دستور if براي راه اندازي يه خروجي استفاده کني :redface:
    AV Maziton 100
    Render By Artlantis Studio
    [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]
    2010/07/22
    مشهد - شهرعشق
    1,632
    552

خودم یک مدار رقص نور با تاینی 13 طراحی کردم که وابسته به نور است.
    یعنی توسط فتوسل تشخیص شدت نور میدهد ودر شبها روشن و در روزها خاموش میشود .
    فتوسل نسبت به نور مثلا از 50کیلو تا یک مگا تغییر رنج میدهد که بهتر است آن را هم با یک پتانسومتر 50 کیلو سری کنی تا بشه سقف روشن را خاموش شدم مدارت را تایین کنی.
    سپس در برنامه میکرو یک پایه را برای ورودی در نظر بگیر تا مقدار مقاومت را کنترل کند .
    الان باید برم بعدا توضیحات بیشتری میدهم.
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_
    2007/12/31
    782
    8

سلام دادا.

فوتوسل نسبت به نور دریافتی تغییر مقاومت میده که بسته به نوع فوتوسل، این تغییر متفاوته.

حالا دوتا راه به ذهنم میرسه اینه که یه فوتوسل رو توی اون نوری که میخوای روشن شه قرارش بدی و یه ترانزیستور رو با اون ولتاژ سوئیچ کنی و میکرو رو روشن کنی. استفاده از ترانزیستور رو به این دلیل میگم استفاده کنی که ممکنه فوتوسل نتونه میکرو رو جریان دهی و ولتاژ دهی مناسب کنه.

راه دوم هم اینه که از حالات sleep میکرو استفاده کنی. به اینصورت که میکرو رو به حالت sleep ببری و ولتاژ adc رو مرتب بخونی و قتی به ولتاژ مورد نظر رسید، اونو روشن کنی.

موفق باشی.
    تشکر لازم نیست!
    2007/07/09
    تهران
    247
    2

شما هم میتونی از فتوسل و هم فتو رزیستور استفاده کنی! فتو سل با نور تابشی بهش تغییر مقاومت میده. که با یه پتانسیومتر اون رو سری کن و باهاش یه تقسیم مقاومتی بساز . از خوندن مقدار ولتاژ میتونی بفهمی که نور محیط چقدره! در مورد فوتو سل که تولید ولتاژ میکنه قضیه فرق می کنه چون نیاز به بایاس یا مقاومت نداره. فکر کنم دوستان دارن اشتباه لپی میکنن!! : :redface: با فوتوسل رو که سر منفی زمین و سر مثبت به یه کانال ADC بعدهم خوندن اون! اگه وقت بذارین می تونین با اضافه کردن یه حلقه PI نور محیط رو خوب کنترل کنین!
    2010/12/22
    12
    0

بازم سلام
    از همتون ممنونم كه لطف كردين و راهنمايي
    ولي بايد بگم كه من يكم تو زمينه ميكرو تازه كارم اگه لطف كنين وقتي چيزي رو توضيح مي دين يا برنامه اي روتوضيح ميدين حتما كامل بنويسيد خود برنامه رو و اينكه شماتيك مدار رو هم بزاريد
    ضمنا من زياد در اين مورد تخصصي نمي خوام فقط همين قدر كه فوتوسل رو چطور به ميكرو وصل كنم (مدارش رو ) و برنامه اي كه بتونم باهاش وقتي فوتوسل كار كرد يعني پورت A يك شد يك پورت ديگر مثلD رو كنترل كنم(برنامه رو بزاريد)
    ممنوووووون
    2010/12/22
    12
    0

هيشكي پيدا نشد به ما كمك كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ :eek:
    2010/03/05
    3,251
    66

خوب تو شروع کن دوستان کمک میکنن
    کجاش رو مشکل دازی؟
    2010/04/11
    46
    2

سعی می کنم مرحله به مرحله بگم خوب دقت کن:
    اول فتوسل رو با یک مقاومت 10 کیلو سری می کنی و ولتاژ 5 ولت رو به اون وصل می کنی.

یک میکرو کنترولر انتخاب می کنی بعد نرم افزار کدویژن رو نصب می کنی(میتونی توی تاپیکای دیگه پیدا کنی)
    وارد نرم افزار که شدی یک پروژه جدید میسازی بعد همون اول توی قسمت تنظیمات قسمتی به اسم ADC داره که اونو تیک می زنی که فعال بشه.
    از پایه فتو سل یک سیم به پایه اول پورت A وصل می کنی و پایه refrence میکرو رو هم به 5 ولت وصل می کنی.
    آنالوگ به دیچیتال یه عدد از 0 تا 1024 میده که بر حسب ولتاژ باید برنامه نویسی کنی مثلا ولتاژ 4 ولت رو تقریبا 800 میده و مثلا اگه خاستی ولتاژ بیشتر از 4 شد پورت بی دات صفر یک بشه باید برنامه زیر رو بنویسی

if(read_adc(0)>800)
    {
    PORTB.0 = 1;

فیلتر پایین گذر میکرو که توی دیتا شیت هست رو هم باید ببندی و همچنین تغذیه و زمین میکرو

برای اینکه چیزی رو بدست بیاری که قبلا وجود نداشته باید کسی بشی که قبلا نبوده...
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9