اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال مهم در مورد مهندسی پزشکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال مهم در مورد مهندسی پزشکی

من لیسانس الکترونیکم تازه فارغ تحصیل شدم چه دورهایی ازlمهندسی پزشکی را یادبگیرم که بازار کار خوب ودر امد خوبی داشته باشه؟ممنون اگر جواب بدید.

پاسخ : سئوال مهم در مورد مهندسی پزشکی

کار در زمینه مهندسی پزشکی در سالهای اخیر و الالخصوص در کشور ما بیشتر به سمت بازاریابی و فروش ابزارآلات و قطعات پیش رفته که مسلماً همگی اونها خارجی هستند و خدمات نگهداری و تعمیرات هم تحت عنوان "گارانتی" یا "قرارداد نگهداری" به شرکت های فروشنده منحصر شده.
    بنابراین اگه میخای وارد این مقوله بشی باید بدونی که دانش و علم زیاد به کار نمیاد مگه اینکه متخصص شاخه ایی باشی که تو ایران رقیب نداشته باشی. مثلاً یه از یک برند معتبر یک گواهینامه داشته باشی.
    (در ضمن نمی خواستم مأیوست کنم. شرمنده ولی ظاهر و باطن همینه)

دیدگاه

من ارشد مهندسی پزشکی قبول شدم پس با این اوصاف صرف نظر کنم از این رشته ؟
      اول توکل
      دوم پشتکار
      سوم مشورت
      چهارم عمل
      -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hd_uni_pro
        من ارشد مهندسی پزشکی قبول شدم پس با این اوصاف صرف نظر کنم از این رشته ؟
        متاسفانه وقتی وارد رشته بشید میبینید اونچنان هم در دانشگاه ها مهندسی پزشکی تخصصی نیست و بسته به اینکه اساتیدش از چه گرایشی اومده باشند یا به سمت کنترل میره یا الکترونیک! متاسفانه ما طراح تجهیزات پزشکی نیستیم! و باید اینم بدونید که یه دستگاه که با سلامت آدم سر و کار داره 7--8 سال یا بیشتر طول میکشه تا تایید بشه !تازه اگر تایید بشه! بعد استفاده میشه و چندین و چند مرحله تست داره!! اینا که ما دستگاه ECG و ... ساختیم ! بله ساختیم ! اما اون دستگاه رو یه بچه دبیرستانی هم میتونه بسازه!
        در حالی که تجهیزات صنعتی خیلی سریع می تونند وارد پروسه صنعتی بشند!
        معمولا چند نفری توی هر ورودی هستند که این رشته رو همون اول ول می کنند . البته هیچی نه کاملا سیاه هست نه کاملا سفید!
        Gracias A La Vida
        [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
        http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
        زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

سلام ، من یه سه سالی هست که تو کار تجهیزات پزشکی هستم ، کار به شرکت بستگی داره و اینکه کجا مشغول به کار بشی یعنی می تونه بهترین درآمد ها رو داشته باشه یا اینکه درآمد معمولی داشته باشه ، بسته به توانایی هاتون و شرکت !
          کلا فکر می کنم در زمینه پزشکی برای یه مهندس سه زمینه کاری باشه ، فروش ( که به نظر من برای بی سواد هایی است که در استفاده از فک مهارت بالایی دارن ) ، خدمات پس از فروش یا همون تعمیر ( که البته در مورد این زمینه چون اکثر دستگاه ها خارجی هستن کلمه تعویض بورد بهتر می شینه ) و در نهایت تولید ( که به دو شاخه مهندسی معکوس و طراحی تقسیم میشه )
          من تو دو زمینه آخر کار کردم و راضی هستم ، اگر اطلاعات بیشتر خواستی در خدمتم ، یاهو آی دی من :
          mhjmail@ymail.com
          دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhjeca
            سلام ، من یه سه سالی هست که تو کار تجهیزات پزشکی هستم ، کار به شرکت بستگی داره و اینکه کجا مشغول به کار بشی یعنی می تونه بهترین درآمد ها رو داشته باشه یا اینکه درآمد معمولی داشته باشه ، بسته به توانایی هاتون و شرکت !
            کلا فکر می کنم در زمینه پزشکی برای یه مهندس سه زمینه کاری باشه ، فروش ( که به نظر من برای بی سواد هایی است که در استفاده از فک مهارت بالایی دارن ) ، خدمات پس از فروش یا همون تعمیر ( که البته در مورد این زمینه چون اکثر دستگاه ها خارجی هستن کلمه تعویض بورد بهتر می شینه ) و در نهایت تولید ( که به دو شاخه مهندسی معکوس و طراحی تقسیم میشه )
            من تو دو زمینه آخر کار کردم و راضی هستم ، اگر اطلاعات بیشتر خواستی در خدمتم ، یاهو آی دی من :
            mhjmail@ymail.com
            ممنون که تجربیاتتون رو قرار دادید
            از شما بیشتر میشه استفاده کرد در اینجا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhjeca
              mhjmail@ymail.com
              استاد من میگفت این رشته در کشورهای توسعه یافته به خصوص در کانادا استرالیا و آمریکا خیلی تو بورسه و با سرچهایی که کردم و RESEARCH OF FACULTY MEMBERS های چند دانشگاه معروف کانادا و آمریکا رو دیدم فهمیدم درسته کاملا.ولی در ایران خوب نیست چون ما تولید کننده علم نیستیم و کسی از ما چیزی نمیخره یعنی چیزی نداریم که به دنیا بفروشیم جز نفت اونم خام :angry: اگه شما درآمد خوب دارید استثنا هستید و کلیت نداره.اما رشته قشنگیه.همه گرایشهای برق قشنگن.
              جانم به فدای ائمه اطهار
              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

ای بابا من نمی دونم چرا همه اینقدر منفی شدن تازگی ها ، :sad:
                احمد جان وضع اینقدر ها هم بد نیست ، از نظر مالی من مطمئن هستم که اگر کسی استعداد داشته باشه با 6 ماه تا 1 سال کار در هر سه زمینه کاری که گفتم می تونه لالقل یک میلیون تومان حقوق داشته باشه :rolleyes: و فکر نکنم بد باشه ، البته بازم می گم بستگی به استعداد داره و پشتکار ( حتی تو همون فروش) :agree:
                از نظر دانش فنی هم منظره خیلی وسیع و زیبایی وجود داره ، دانش های مربوط به پزشکی و ارتباط پزشکی و برق ، زبان انگلیسی (مکالمه و مکاتبه برای برقراری ارتباط با خارج و تخصصی اون در مهندسی پزشکی) ، یادگیری تعمیرات مختلف مکانیکی و برقی و الکترونیکی ( من حتی روش درست بستن پیچ رو !!!!!! از کار یاد گرفتم !!!! ) ، فنون مذاکره و مکالمه موفق ، آنالیز مدارهای مختلفی که تو دانشگاه یاد گرفتیم ( که نگرفتیم) ، شروع کردن به طراحی مدارات ( که خودش دنیای علم می شه ) و و و
                البته باز هم می گم استعداد مهمه ، من یه دوست خیلی صمیمی دارم که با هم فارغ التحصیل شدیم خلاصه کنم ، من الان سه ساله دارم کار می کنم و هر روز دانسته هام بیشتر میشه و اون تو این مدت هیچ کاری نکرد و آخر به این نتیجه رسید که مسافر کشی بهتره!!!!!!! ( الان هم داره مسافر کشی می کنه و از مهندسی فقط اسمش رو یدک می کشه) ، البته مطمئن هستم که اون هم اگر تو زمینه فروش وارد می شد به جاهای خوبی می رسید
                نمی خوام بحث سیاسی بکنم ولی من دوست ندارم بشینم و به حال کشور های پیشرفته تر غبطه بخورم و تقصیر ها رو گردن مامان بابام و جامعه و زمونه و ... بندازم ، دوست دارم آینده ام رو ، کشورم رو خودم بسازم :nerd: و مطمئنم که نتیجه تلاش موفقیت ثبت شده.
                امیدوارم که دست به دست هم بتونیم به موفقیت برسیم :bye
                دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

منم امسال فارغ التحصیل مهنذسی پزشکی شدم
                  ولی از کار در زمینه مهندسی پزشکی نامیدم میخوام ارشد الکترونیک شرکت کنم ولی نمیدونم کارم درسته یانه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط helpp
                    منم امسال فارغ التحصیل مهنذسی پزشکی شدم
                    ولی از کار در زمینه مهندسی پزشکی نامیدم میخوام ارشد الکترونیک شرکت کنم ولی نمیدونم کارم درسته یانه؟؟؟
                    از من می شنوی نه اصلا این کار رو نکن ، اگر فکر می کنی برای یک کارشناس مهندسی پزشکی کار نیست ( که من فکر می کنم وضع کارش نسبت به بقیه خوبه ) مطمئن باش اصلا برای یک کارشناس ارشد الکترونیک به هیچ وجه کار نیست ، من خودم لیسانس هستم و توی این مصاحبه های استخدام با چند نفر که فوق بودند صحبت کردم و جوابهایی که به من می دادند جالب بود ... !!! :eek: :eek: :eek:
                    اینطور بهت بگم که یکی می گفت من موقع ارسال رزومه مدرکم رو کارشناسی می زنم که کار بهتر گیرم بیاد :eek:
                    موفق باشید :bye

دیدگاه

من تایپیکی در مورد گرایشهای مختلف برق به خصوص در ارشد ایچاد کردم که دیدنش خالی از لطف نیست.ممنون میشم یک نگاهی بندازید
                      جانم به فدای ائمه اطهار
                      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

وای خدای من................ارشدالکترونیک هم!
                        با کسی که ارشد مهندسی پزشکی صحبت نکردین که کاربعد ارشدش چطوره؟؟//

دیدگاه

اقای محمد حسین خدا نگهدارت باشه و ممنون؟!!!!!
                          اول توکل
                          دوم پشتکار
                          سوم مشورت
                          چهارم عمل
                          -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                          نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X