ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: کمک فوری

2008/11/16
    4
    0

کمک فوری

من لیسانس الکترونیکم تازه فارغ تحصیل شدم چه دورهایی ازالکترونیک را یادبگیرم که بازار کار خوب ودر امد خوبی داشته باشه؟
    2008/07/21
    529
    20

پاسخ : کمک فوری

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein50005
    من لیسانس الکترونیکم تازه فارغ تحصیل شدم چه دورهایی ازالکترونیک را یادبگیرم که بازار کار خوب ودر امد خوبی داشته باشه؟
    در این مورد سرچ کنید چون تاپیک های زیادی در این مورد ایجاد شده .

در کل برای اینکه جوابی داده باشم : به علاقتون بستگی داره
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.
    2007/11/28
    1,746
    23

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein50005
    سلام
    دوست عزیز اگر می خواهید در محیط ها صنعتی کار کنید من پیشنهاد میدم دوره های PLC , ابزار دقیق رو برید.
    موفق باشید
    2010/05/02
    ایتالیا-تهران(خیلی قدیما نوشهر)
    1,483
    22

آقاي حياتي يهو بگو الكترونيك به درد نميخوره و بايد كنترل ميخوند ديگه!!!! به نظر من در همون الكترونيك ميتوني كار كني برو به سمت پيمانكاري يا توليد و طراحي.البته الكترونيك ها هم بايد تا حدي با سنسورها آشنا باشن
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.
    2010/06/24
    مشهد
    949
    8

پاسخ : کمک فوري

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
    آقاي حياتي يهو بگو الكترونيك به درد نميخوره و بايد كنترل ميخوند ديگه!!!! به نظر من در همون الكترونيك ميتوني كار كني برو به سمت پيمانكاري يا توليد و طراحي.البته الكترونيك ها هم بايد تا حدي با سنسورها آشنا باشن
    من اصلاً با انحصار PLC به کنترل موافق نيستم. اين متاسفانه تصور غلطيه که خيلي جاها هست، که چون از PLC براي اهداف کنترلي اکثراً استفاده ميشه، پس کسي که مي خواد باهاش تخصصي کار کنه بايد کنترل خونده باشه. در صورتي که کاملاً اين حرف اشتباهه. توي سر فصل هاي وزارت علوم در مورد PLC ابداً موضوعي وجود نداره، تنها درسي که بچه هاي کنترل به صورت تخصصي مي خونن و ميشه به اين ربطش داد کنترل صنعتيه، که اونم يه درس 3 واحديه که بازم توش حرفي از PLC نيومده، فقط بحث انواع کنترل کننده هاي صنعتيه. که البته همش 3 واحده و همه مي تونن پاسش کنن. بعضي از دانشگاهها هم يه واحر آزمايشگاهي براي PLC دارن که اون براي همه گرايشا اختياريه، و خيلي ها ورش مي دارن. بنابراين اصلاً نبايد PLC رو در انحصار کنترل در آورد.

کلاً اين نگرش که انواع تجهيزاتي که اهداف کنترلي رو برآورده مي کنن (مثلاً سنسورها) مربوط به کنترل هستند هم کاملاً غلطه. مگه الکترونيکي ها درس کنترل خطي و الکترونيک 3 رو نمي خونن؟ توي اينها هم سراسر بحث کنترل هست.
    به نظر خود من، کسي که ميخواد مهندس خوبي (به معني واقعي) بشه بايد از همه چيز برق سردربياره (حداقل). اما از اين لحاظ الکترونيک کامل ترين گرايشه، چون توش ردپاي همه مباحث برق هست. اما بچه هاي کنترل و قدرت خيلي زود با مدار خداحافظي مي کنن.

به همين خاطر طبيعتاً که منهدس الکترونيک خيلي راحتتر مي تونه با PLC کار کنه، چون هم درک مداري بهتري داره، هم اينکه با برنامه نويسي ميکروپروسسور بيشتر آشنايي داره و از معماري پردازنده ها بيشتر مي دونه. البته اينهايي که مي گم همش از ديد آکادميکه.

تو بازار کار، کسي که مي خواد کار مهندسي بکنه بايد با ميکرو (حداقل AVR) آشنايي داشته باشه و بتونه باهاش برنامه بنويسه، بتونه با PLC کار کنه و باهاش يه خط توليد راه اندازي کنه، با Pspice و Proteus آشنايي داشته باشه و بتونه انواع مدارا رو اونجا طراحي کنه و تست کنه، با Protel آشنايي داشته باشه و بتونه برد طراحي کنه، ابزاردقيق رو حداقل در سطح ابتدايي بدونه و بتونه حداقل از کاليبراسيون سر در بياره (خودم از اين زياد سر در نميارم :redface، از رباتيک هم سر در بياره و بتونه يه ربات ساده رو طراحي کنه (ربات مخلوطي از همه علوم برقه. هم برنامه نويسي داره، هم کنترل داره، هم الکترونيک داره، اگه ربات بزرک باشه مباحث توان و قدرتي هم داخلش هست).
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2010/05/02
    1,483
    22

درود بر شما آقای پورآزاد عزیز من جسارت نکردم و با این موافقم که مهندسی برق برقه و باید در حد قابل قبولی از بقیه گرایشها اطلاع داشت و الکترونیک پرکاربردترین درسها رو داره :agree:ولی آخه شما چارت کنترل رو ببینید مخصوصا در علمی کاربردی که درسهاش واقعا کاربردیه :agree:آخه ما کنترل اتوماتیک و کنترل خطی و کنترل غیر خطی و دیجیتال و فازی و گسترده و scada و کامپیوتری1 و2 و میکروکنترلر 1 و 2 و میکروپروسسور و کنترل عددی یا cnc و هیدرولیکی و نیوماتیکی و کنترل مدرن و پیشرفته و پیش بین و ....... و انواع درسهای ابزار دقیقی و عملگرها و ...و کنترل نیروگاه و نقشه خوانی کنترل و.....داریم.بعلاوه 21 واحد تا لیسانس ریاضی!! تمام درسهایی که گفتم 3 واحدی بوده و آز هم یک واحد دارن.این درسهای کاربردی در علمی کاربردی ارایه میشه و من عینا در کارآموزی scadaرو دیدم+100 سنسور و ترانسمیترو.... ولی در دولتی نیستن!! من به همین خاطر با رتبه 124 سراسری کارشناسی ناپیوسته بازم میخوام برم علمی کاربردی ساپکو تهران اگه قبول بشم :mrgreen:
    در ضمن شبکه کردن سنسورها و ترانسمیترها و plcها و اتوماسیون صنعتی و شبکه های انتقال داده های صنعتی و رباتیک رو فقط بچه های کنترل دارن.قبول دارین؟ اینهمه درس رو باید در دانشگاه یاد گرفت و بعد از تحصیل هم سراغ یک یا 2مورد از همه اینها رفت و در آن متخصص شد چون همونطور که نشون دادم زمینه کاری در گرایش کنترل واقعا زیاد و گیج کننده هست.ولی بجه های الک معمولا راحت تر از بقیه با اینها کنار میان :biggrin:
    جانم به فدای ائمه اطهار
    می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.
    2010/06/24
    مشهد
    949
    8

پاسخ : کمک فوري

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
    درود بر شما آقاي پورآزاد عزيز من جسارت نکردم و با اين موافقم که مهندسي برق برقه و بايد در حد قابل قبولي از بقيه گرايشها اطلاع داشت و الکترونيک پرکاربردترين درسها رو داره ولي آخه شما چارت کنترل رو ببينيد مخصوصا در علمي کاربردي که درسهاش واقعا کاربرديه :agree:آخه ما کنترل اتوماتيک و کنترل خطي و کنترل غير خطي و ديجيتال و فازي و گسترده و scada و کامپيوتري1 و2 و ميکروکنترلر 1 و 2 و ميکروپروسسور و کنترل عددي يا cnc و هيدروليکي و نيوماتيکي و کنترل مدرن و پيشرفته و پيش بين و ....... و انواع درسهاي ابزار دقيقي و عملگرها و ...و کنترل نيروگاه و نقشه خواني کنترل و.....داريم.بعلاوه 21 واحد تا ليسانس رياضي!! تمام درسهايي که گفتم 3 واحدي بوده و آز هم يک واحد دارن.اين درسهاي کاربردي در علمي کاربردي ارايه ميشه و من عينا در کارآموزي scadaرو ديدم+100 سنسور و ترانسميترو.... ولي در دولتي نيستن!! من به همين خاطر با رتبه 124 سراسري کارشناسي ناپيوسته بازم ميخوام برم علمي کاربردي ساپکو تهران اگه قبول بشم
    در ضمن شبکه کردن سنسورها و ترانسميترها و plcها و اتوماسيون صنعتي و شبکه هاي انتقال داده هاي صنعتي و رباتيک رو فقط بچه هاي کنترل دارن.قبول دارين؟ اينهمه درس رو بايد در دانشگاه ياد گرفت و بعد از تحصيل هم سراغ يک يا 2مورد از همه اينها رفت و در آن متخصص شد چون همونطور که نشون دادم زمينه کاري در گرايش کنترل واقعا زياد و گيج کننده هست.ولي بجه هاي الک معمولا راحت تر از بقيه با اينها کنار ميان :biggrin:
    والا من کاملاً از حرفهاي شما کف کردم. جدا اين همه درس کاربردي توي کنترل هست؟؟؟؟ :eek:
    پس درود بر کنترل علمي کاربردي... :job:
    اما آره، منظور من دقيقاً با دانشگاههاي دولتي بود. اما در هر صورت همه اينها که گفتيد به کنار، اما يه مهندس برق بايد حداقل اون چيزهايي رو که من گفتم رو بلد باشه، چون واقعاً اگه بلد نباشه يا بايد بي خيال کار مرتبط با رشته بشه، يا اينکه بره ياد بگيره
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.
    2010/05/02
    1,483
    22

بله آقای پورآزاد ما هردومون یک نظر داریم و واقعا در بازار کار از ما انجام کامل یک پروژه رو می خوان و اونجا جایی هست که عوام با ما سرو کار دارن و کار به گرایش ندارن و اگه نتونی سیستم رو ONLINE تحویل ندی هم میگن حالیش نیست و هم از پول خبری نیست :rolleyes:به قول یکی از استادامون نمشه PLCکار باشید ولی بگین مدار قدرت رو یک قدرتی ببنده اینها چیزای عادی در کار هست و همه گرایشها باید بلد باشن.
    جانم به فدای ائمه اطهار
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8