اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه کارشناسی: ساخت mp3player با میکرو AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    من پروژه لیسانسم یک mp3player بود که به دلیل نیافتن دیکدر با عنوان memory card reader ارائه کردم .این تقریبا 70% کاره که جواب گرفتم . تمام اطلاعات کارت خونده میشه. نام همه فایلها و فولدرها روی LCD نمایش داده میشه و میشه با pushbutton توی فولدرها رفت و برگشت و همچنین هر فایلی رو که خواستید پاک کنید به طور کاملا استاندارد .
    البته یک موتور جستجو هم نوشتم که کل دیسک(mmc) رو میگرده و همه فایلهای mp3 رو پیدا و به ترتیب آماده پخش میکنه.
    فقط مونده دیکدر mp3. الان بایتهای یک فایل mp3 رو در اختیار داریم و باید دیکد کنیم تا به DAC داده بشه و در نهایت تقو یت و پخش.
    حالا یکی کمک کنه و یه دیکدر وده به من! (نرم افزاری یا سخت...)
    ( 20 کیلو حافظه کد خالیه ) [/size]
    س اگر مومنید سستی مکنید و غمگین مشوید که شما برترید.

سلام . خوبی شهروز جان ؟
    تبریک میگم پروژه خیلی جالبیه . در مورد قالب فایلهای MP3 هم باید بگم که توی مت لب یه سرچی بکنید یه مقدار توضیح داده ( البته تا جایی که خاطرم هست )آ‌ . براتون میگرم اگه مطالب جدید پیدا کردم میذارم توی سایت .
    راستی کدش رو با چی مینویسید ؟
    موفق باشید .
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

مرسی آقای مدیر.
      کدهارو با بیسیک نوشتم.
      باbascom .
      س اگر مومنید سستی مکنید و غمگین مشوید که شما برترید.

دیدگاه

سلام . خوبی شهروز جان ؟
        آقا من فرصت نکردم کامل بگردم ولی فکر کنم با جمله tutorial on MP3 بگردی چیز های خوبی گیرت بیاد .
        موفق باشید .

دیدگاه

سلام به همه .
          من تازه این سایت رو دیدم . الان 5-6 ساعت هست که دارم میخونم . حیفم اومد که ننویسم . اولا که خسته نباشید . سایت باحالیه .
          در مورد این پروژه باید بگم که سال 81 من این پروژه رو تا حدی روش کار کردم . و به مشکل شما برخوردم نوشتین 1 دیکدر mp3 کاره خیلی سختیه بود . بیخیالش شدم . اون موقع فقط من تونستم چند تا الگوریتم برای mp3 و نحوه دیکدش پیدا کنم . ولی فکر کونم الان دیگه اطلاعات زیادی در این مورد باشه .
          ولی من اون موقع تونستم 1 آی سی دیکدر mp3 تو بازار ایران پیدا کنم . طبقه دوم پاساژ امجد 10 تا دونه ازش داشت که میگفت برای صا ایران آورده و 10 تا اضافه اومده بود . اسم فروشنده یادم نیست .
          بعدشم اینکه شنیدم که یه سری از میکرو های جدید رو خودشون دیکدر mp3 داره ( PIC AVR MCS51 ) .
          این پروژه قشنگه و جالب ولی خوب نا میتونی بیشتز از 20 باهاش بگیری و نه اینکه تو بازار پولی بابتش بگیری . ولی میتونه پوزه رزومه کاریت باشه .
          موفق باشید
          خدا نگه دار.

دیدگاه

سلام .خوبی محمد جان ؟
            خیلی خوش اومدید و ممنون از لطفتون در مورد این سایت . انشاالله که یه سایت مرجعی باشه برای همه دانشجو های برق .
            یه خواهشی ازتون داشتم فینگلیش ننویسید . توی سایت بنا به این شده همه چیز فارسی باشه .
            با تشکر .
            موفق باشید .

دیدگاه

mp3 player

با سلام من هم دنبال ام پی تری پلیر زیاد گشتم البته چیز های مهمی هم پیدا کردم .مشکل من پیدا کردن ای سی vs1001 که یک دیکدر ام پی تری هست.من مقالات و نقشه های زیادی پیدا کردم ولی همه به این ای سی ختم میشد.من این ای سی را در اصفهان پیدا نکردم ولی یکی از دوستان میگفت که تهران هست ولی متاسفانه من دسترسی به تهران ندارم.از دوستان عزیز خواهشمندم اگه کسی بتونه این ای سی را برای من گیر بیاره یک دنیا ممنونش میشم.اگه کسی هم پروژه کاملی با ایسی هایی که داخل ایران هست بگذاره باز هم ممنون میشم.

09313161730
              mhe_1383@yahoo.com

دیدگاه

mp3 decoder

salam dostan

ye sari be saite www.atmel.com bezan va donbale AT89c51SND1 begard. makhsose mp3 playere ba core 89C51.

دیدگاه

با سلام
                  بله دوست عزیز این ای سی تازه وارد بازار ایران شده
                  قیمتش هم درخدود11 هزارتومنه
                  البته من تو تبریز از یکی خواستم واسم از تهران خرید
                  حالا نمی دونم قیمت واقعی هست یا نه؟

دیدگاه

پاسخ : پروژه کارشناسی: ساخت mp3player با میکرو AVR

بنظرم اگر قرار باشد اینکار را به صورت سخت افزاری انجام دهید تقریبا استفاده میکرو در کنار آن غیر منطقی است زیرا آی سی هایی که قابلیت دیکود دارند عموما دارای اینترفیسهای مورد نیاز هم هستند و در نتیجه میکرو در کنار آنها هزینه اضافی است خصوصا اینکه اگر پروژه با دید اقتصادی باشد.
                    تا جایی که من میدانم شرکت سیگما تل از بزرگترین تولید کنندگان دیکودر های MP3 است . http://www.sigmatel.com

دیدگاه

دیدن این هم خالی از لطف نیست:

http://www.4shared.com/file/6856647/b76574c9/MCU_Based_MP3_Player.html

HTH - Shahriar
                      Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

دمت گرم عجب ÷روژه تا÷ی است
                        شما نقشه ای گذاشته اید درست است امتحان کردید .(اقا شهریار)
                        اول توکل
                        دوم پشتکار
                        سوم مشورت
                        چهارم عمل
                        -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

نه والا! یادمم نیست از کجا گرفتمش! ماله خیلی وقت پیشه! ولی الان خیلی دوست دارم همین پروژه ای که آقا شهروز 70 درصدش رو ساختن ، بسازم!

ولی این آقا شهروز مثل اینکه دیگه تو سایت هم نمیان!

شهریار
                          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام .
                            من هم از این پروژه خیلی خوشم اومده .
                            خیلی باحاله . :nice:
                            در این مورد یه سرچ کردم . بد نیست یه دیدی هم به این سایت بندازین .
                            http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id= 214&Itemid=57
                            من شکوفایی گلهای امیدم را در رویاها می بینم ,
                            و ندایی که به من می گوید , گر چه شب تاریک است ,دل قوی دار سحر نزدیک است .

دیدگاه

سلام
                              راستش من چند وقت پیش قصد ساخت این پروژه رو داشتم و IC دیکودرش رو هم تو جمهوری.پاساژ امجد پیدا کردم ولی بنا به دلایلی موفق به ساختش نشدم. شماره ی VS1033:IC البته این IC خیلی پیشرفتست و خیلی قابلیت های دیگه داره . راستی اون موقع (حدودا 6 ماه پیش ) قیمت این آی سی 6500 بود .
                              تو بیهوده از کوهساران حقیقت بالا نمی روی ، یا همین امروز فراتر می روی ، یا توانت را می پرورانی تا بتوانی فردا فراتر روی!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X