اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارور unexpected REGDEF در کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارور unexpected REGDEF در کدویژن

سلام

من یه برنامه توی کدویژن نوشتم، وقتی میخوام فایل هگز رو بسازم یه رور اسمبلی میده، یعنی تو خود برنامه به زبان C ارور نمیده. ارورش هم اینه:

syntax error, unexpected REGDEF

که به یکی از خطهای برنامه اسمبلی ارجاع داده میشه:

.
    MACRO __POINTW1MN
    LDI R30,LOW(@0+(@1))
    LDI R31,HIGH(@0+(@1))
    .ENDM

کسی میدونه این ارور مربوط به چیه؟ یا توی کدویژن از کجا میتونم بفهمم ارور اسمبلی معادل کدوم خط از برنامه به زبان C هست؟

خیلی باهاش ور رفتم ولی نمیدونم اشکال از کجاست.

پاسخ : ارور unexpected REGDEF در کدویژن

امکانش هست پروژه رو یا حداقل سورس اصلی رو بذارین؟

دیدگاه

برنامه ش خیلی طولانیه حدود 2000 خط میشه، البته هنوزم در حال تکمیله.

شاید بشه یه قسمت از برنامه رو به عنوان نمونه گذاشت، اما نمیدونم به درد میخوره یا نه. اصلا شما تا حالا این ارور رو دیدید؟

دیدگاه

من تا بحال این رو ندیدم. اما از متنش اینجور بر میاد که جایی داره به رجیستری برمیخوره که نمیبایستی برمیخورد. مثلا ldi با رجیستری که زیر شماره 16 هست کار نمیکنه. یا مثلا movw با رجیستر های شماره فرد غلطه. بهتره کل پروژه رو (اگه امکانش باشه) بفرستین تا روی نسخه کد ویژن خودم تست و بررسی کنم. اینجوری تو هوا حرف زدن جواب هوایی دادن هم دنبالشه.

دیدگاه

سلام

یه جورایی حل شد!

طبق نظر جناب reza_agha، برنامه رو خط به خط وارد کردیم. حدس بزنید اشکال از کجا بود oo:

مشکل دستور rtc بود. rtc رو خارجی تعریف کرده بودم، کتابخونه ش رو هم تعریف کرده بودم، همه چیز درست بود، ولی این دستورات رو اشکال اسمبلی میگرفت:

rtc_get_date
          rtc_set_date
          و ...

هنوز نفهمیدم چرا دستورات مربوط به rtc رو اشکال اسمبلی میگیره، ولی ایراد از همین بود.

حالا کسی هست این مشکل رو حل کنه؟ چون من داخل برنامه لازم دارم که از rtc ساعت و تاریخ رو بگیرم. من برنامه rtc رو با 1307 قبلا به جواب رسوندم، ولی اینجا که وسط برنامه لازمش دارم نمیدونم چیکار کنم. کسی تا حالا توی یه برنامه نسبتا طولانی از RTC استفاده کرده؟ :read:

دیدگاه

به منم تو برنامم همین خطا رو داد. ممنون میشم بگید چیکار باید بکنم تا درست بشه من نمیدونم اصلا مال کدوم قسمت برناممه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X