اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور دماسنج برای کنترل کولر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور دماسنج برای کنترل کولر

دوستان من می خاستم از یک سنسور دما استفاده کنم که مثلا دما را بده و من از یک پورت میکرو بخونم و سپس با توجه به برنامم و یک رله کولر را کنترل کنم.به نظر شما چه مدل سنسوری مناسب است.مثل ds1820 نباشه که جداگانه نیاز به برنامریزی داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ : سنسور دماسنج برای کنترل کولر

سلام:
    شما می تونید از LM35 و یه مبدل آنالوگ به دیجیتال مثل ADC0804 استفاده کنید

دیدگاه

اگه فقط هدفتون خواندن دمای کولر بود با این مطالبی که توی پست دوم گفته شد بله می تونید به راحتی این کار رو با سنسورهای متدوال و مبدل های آنالوگ به دیجیتال انجام بدید
      ولی چون شما می خواهید عمل کنترل رو نیز انجام بدید
      عمل کنترل شما ممکنه یه ایراد داشته باشه
      من فقط ایراد اون رو می گم اونم اینکه فرض بکنید شما برای روشن کردن کردن کولر دما رو 30 درجه در نظر گرفتید حالا اگه دمای محیط فرض محال درست روی 30 درجه ثابت بمونه !!؟؟؟
      هیچی اونقدر رله شما عمل می کنه که اخرش..............!!!؟؟؟؟؟

روش فکر بکن ساده است

دیدگاه

خوب پس برای روسن نگه داشتن کولر چاره دیگه ای نیست از رله استفاده نکنم پس چیکار کنم....کمک کنید......

دیدگاه

سلام
          اگه دماهای زیر صفر مد نظرتون نباشه میتونید از LM35 استفاده کنید . خروجی lm35 کاملا خطی هست و بعد خروجی اونرو بدید به avr و دما رو بخونید .
          برای روشن کردن کولر شما باید رنجی از دما رو در نظر بگیرد مثلا 28 تا 32 همون 30 باشه تا کولر بتونه کار کنه
          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط blackhat
            خوب پس برای روسن نگه داشتن کولر چاره دیگه ای نیست از رله استفاده نکنم پس چیکار کنم....کمک کنید......
            منظورم این بود برای اینکه مشکل قفل کردن مدار روی یه دما رو نداشته باشی
            قبل از اینکه خروجی سنسور رو به مدارت تشخیص بدی اون رو با یک اشمیت تریگر کنترل بکنی
            البته من به خاطر این مورد رو گفتم چون فرض کردم که شما برای اندازه گیری دما از یه مقایسه کننده اپ امپی می خوای استفاده بکنی

بله می تونی از این روش دوستمون هم استفاده بکنی یعنی از LM35 استفاده بکنی و بعد از کالیبره کردن مدارت روی یک محدود مابین دمای مورد نظرت مدار رو تنظیم بکنی

موفق باشی

دیدگاه

سلام

دوست عزیز چرا با میکروهای دیگه امتحان نمیکنید (مثلا PIC & AVR که خودشون مبدل A/D دارن )؟؟؟؟

در هر حال استفاده ار LM35 مقرون به صرفه هم هست .

موفق باشید :smile:
              [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
              ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X