اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال:مدار کمپرسور بادی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال:مدار کمپرسور بادی

سلام
    من یه مدار کمپرسور بادی نیاز دارم که اغلب در کارخانه ها ازش استفاده میشه، اما هیچی پیدا نکردم :cry:
    :cry2: :angry:
    با تشکر

پاسخ : سوال:مدار کمپرسور بادی

کمپرسور بادی مگه مدار داره؟
    تا اونجایی که من میدونم کمپرسور بادی از الکترو موتور و پیستون و اینجور قطعات مکانیکی درست شده. مدار؟ oo:

دیدگاه

آره مدار داره.یه مدار داره که کمپرسور یه چند دقیقه کار میکنه و فشار مخزن رو می بره بالا بعد خاموش میشه بعد اگه فشار از یه عددی پایین اومد روشن میشه و فشار مخزن رو میبره به یه عدد دیگه.که تعداد روشن خاموش شدن ها وو این فشار روشن و خاموش شدن ها هم محاسبه داره

دیدگاه

سلام مهندس مکانیک میهمان،من خواستم تو دانشگاه بازش کنم ولی استاد گفت اینو کارخانه تنظیم می کنه و رو پلاکش نوشته دبی و فشار خروجیش رو.و داخلش پیچی برای تنظیم داره که نذاشت ببینیم ولی خوب این مدار تابع فشار هست و رله ها باید در فشار MIN و MAX عمل کنن احتمالا!.و در ضمن اون فشارسنج که میبینی در واقع خودش یک سنسور فشار C-TYPE یا مانومتر هست که خیلی پرکاربرده.
        جانم به فدای ائمه اطهار
        می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

حواسم به سنس کردن فشار هوا بود. فکر میکردم این هم به روش مکانیکی انجام میشه. مشابه این کار به نوعی توی رگولاتورهای گاز داره استفاده میشه.

دیدگاه

سلام
            من که مکانیک نیستم :sad:
            من امشب مدارشو میخوام :cry:
            هیچی پیدا نکردم :cry2:

دیدگاه

خودم اینو پیدا کردم اما کامل نیست...اغلب مکانیکی هست :cry:

کد:
              http://www.senatorha.com/thread44196.html

دیدگاه

سلام . من یه دونه از این کمپرسورها رو دارم. ولی مدار نداره. یعنی هیچ کدومشون مدار ندارند. داخل اون جعبه پلاستیکی فقط یه فنر لول خیلی سخت با 3 تا پلاتین قوی و یه پیچ هست که فنر رو باز و بسته میکنه. سیستم طوری طراح شده که وقتی فشار تا یه حدی بالا میره فنر رو فشار میده و پلاتین ها قطع میشن. با باز و بسته کردن فنر آستانه عمل کرد پلاتین ها تغییر میکنه.
                خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

فک کنم کمپرسورش از نوع اسکرو باشه

اگه قادر به تشخیص همچین کمپرسوری نیستید :
                  این کمپرسور ها صدای خیلی کمی دارن
                  معمولن موتور های خیلی پرقدرتی دارن مدلی که من دیدم موتور های 55 اسب داشت
                  بسیار سریع مخزن رو باد میکنن مثلن یه مخزن اندازه بشکه رو در عرض 5-6 ثانیه تا فشار 8 بار میرسونن
                  کمپرسور اونا اونقدر کوچیک ه که واقعن جای تعجب داره
                  تجهیزاتی مثل فن خنک کننده و نمایشکر ال سی دی با نمایش اطلاعاتی مثل فشار هوا ، میزان دما ، فشار روغن و ... رو دارن

خلاصه بهت بگم دنبال مدار نباش چون کارخونه سازنده ش کاتالوگ درست و حسابی هم بیرون نمیده چه برسه به مدار داخلی

البته اگه منظورت ودار قدرتشه که یه ستاره مثلث بیشتر نیست :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

به لینکی که آدرس داده بودید سر زدم.
                    برداشتم این شد ، که شما میخواهید از این باد کمپرسور به روش دادن دستورات الکتریکی استفاده کنید. یعنی با دادن ولتاژ مسیر باد رو قطع و وصل کنی و از شیر فلکه استفاده نکنی.
                    اگه حدسم درست باشه ، شما فقط به شیر برقی احتیاج دارید که یه بوبین داره و با دادن ولتاژ به بوبینش مسیر رو باز و یسته میکنه. یه نمونه از این شیر ها رو میتونید از فروشندگان لوازم یدکی لباسشویی فروشی ها تهیه کنی.
                    امیدوارم حدسم درست باشه!
                    و اگه هم حدسم درست نبود دقیقا بگید تو کجا گیر دارید تا بتونید نتیجه بگیرید.
                    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                      سلام . من یه دونه از این کمپرسورها رو دارم. ولی مدار نداره. یعنی هیچ کدومشون مدار ندارند. داخل اون جعبه پلاستیکی فقط یه فنر لول خیلی سخت با 3 تا پلاتین قوی و یه پیچ هست که فنر رو باز و بسته میکنه. سیستم طوری طراح شده که وقتی فشار تا یه حدی بالا میره فنر رو فشار میده و پلاتین ها قطع میشن. با باز و بسته کردن فنر آستانه عمل کرد پلاتین ها تغییر میکنه.
                      سلام میشه اگه زحمتی نیست تو سایت قرار بدید؟
                      :redface: :rolleyes:

دیدگاه

سلام
                        نه حدستون درست نیست
                        کلا میشه گفت که کمپرسور باد یه چیزی مثل سه شوآر هست با این تفاوت که اون کاربرد صنعتی داره؟
                        من چنین مداری می خوام اما در حالت صنعتی!
                        فقط تولید باد کنه...بقیه کاراشو میشه خودم با کلید یا رله درست کنم.
                        با تشکر

دیدگاه

سلام من مثل اون دوست عزیزم معتقدم مثل سشوار :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X