اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه EEPROM را صفر کنیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه EEPROM را صفر کنیم

بچه ها یه دستگاهی هست که درون اون از یه avr استفاده شده میخواستم ببینم چه طوری میتونم EEPROM را صفر کنم اخه این دستگاه تعداد کارهایی که میکنه را ذخیره میکنه و بعد از مدتی مثلا 20 بار کار کردن ای سی دیگه کار نمیکنه و باید از نو یه دونه دیگه جاگزاری کنیم
    مطمعن هستم که اطلاعاتی درون EEPROM ذخیره میکنه و بعد از این که این مقدار مثلا به 20 رسید دیگه کار نمیکنه
    فقط یکی بگه از بیرون چه طوری EEPROM را صفر کنیم
    ای سی هم این هست at88sc

پاسخ : چگونه EEPROM را صفر کنیم

اینم از یه جایی پیدا کردم نمیدونم به درد میخوره یا نه

EEPROM و Flash Memory:

تمام دردسرآ‌هایی که برای تغییر اطلاعات در EPROM انجام داده میآ‌شود با استفاده از این نوع ROM از بین رفته است. چون برای پاک کردن اطلاعات نیاز به جدا کردن حافظه و قرار دادن آن زیر دستگاهآ‌های مخصوص نداریم و میآ‌توان بیتآ‌هایی را که برای پاک کردن نیاز داریم را مشخص کنیم و دیگر نیازی به پاک کردن تمام بیتآ‌ها نداریم.

برای پاک کردن هر بیت دیگر نیازی به نور فرابنفش نیست و با ایجاد یک میدان الکتریکی میآ‌توان الکترونآ‌ها را از ترانزیستورآ‌ها جدا کرد.

همچنین میآ‌توان پاک کردن را بیت به بیت انجام داد. این کار با سرعت کمی انجام میآ‌شود.

به همین دلیل نوعی از این حافظه که Flash Memory نام دارد ساخته شد. این نوع حافظه اطلاعات را در ابعاد 512بیت پاک میآ‌کند.

دیدگاه

سلام دادا.
      یه پروگرامر بزن و eeprom رو پاک کن.
      موفق باشی.
      تشکر لازم نیست!

دیدگاه

میتونید یه پروگرامر کوچیک با برنامه به من معرفی کنید که این کار را بکنه
        من زیاد با avr کار نکردنم ممنون میشم راهنمایی کنید ( کار عمده من pic هست )

دیدگاه

کاری نداره که دادا.
          یه پروگرامر stk200/300 تهیه کن (البته این پروگرامر با پورت lpt کار میکنه) و نرم افزار بسکام رو هم نصب کن و .....
          تشکر لازم نیست!

دیدگاه

تو فروشگاه سایت هست

دیدگاه

من پیشنهاد میکنم usbasp رو بگیری خیلی کار باهاش راحتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid_d_0101
                بچه ها یه دستگاهی هست که درون اون از یه avr استفاده شده میخواستم ببینم چه طوری میتونم EEPROM را صفر کنم اخه این دستگاه تعداد کارهایی که میکنه را ذخیره میکنه و بعد از مدتی مثلا 20 بار کار کردن ای سی دیگه کار نمیکنه و باید از نو یه دونه دیگه جاگزاری کنیم
                مطمعن هستم که اطلاعاتی درون EEPROM ذخیره میکنه و بعد از این که این مقدار مثلا به 20 رسید دیگه کار نمیکنه
                فقط یکی بگه از بیرون چه طوری EEPROM را صفر کنیم
                ای سی هم این هست at88sc
                من فکر میکنم آی سی که گفتین مال پرینتر باشه.
                توی بعضی پرینترها هم به همین صورته که مثلا بعد از 1000 بار پرینت گرفتن، یکی از آی سی هاش میسوزه تا مجبور بشی همیشه پول بدی.
                در واقع آی سی نمیسوزه و همون eeprom ش پر میشه..
                ما که واسه پرینتر کاری نتونستیم بکنیم.... ایشاللا مشکل شما پرینتر نباشه
                چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

حق با آقای بهادر هستش
                  به همین کشکی هم که میگی نیست که حافظه رو پاک کنی و کلک کار کنده بشه
                  اگه اون نفری که برنامه رو نوشته تونسته شما رو مجبور کنه که یک آی سی دیگه بخری مطمئن باش فک پاک کردنش رو هم کرده

در هر حال موفق باشی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

پیشنهاد میکنم یک آیسی دیگه بخرین و ایپی رامش رو بخونین و با آیسی قبلی مقایسه کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                      پیشنهاد میکنم یک آیسی دیگه بخرین و ایپی رامش رو بخونین و با آیسی قبلی مقایسه کنید
                      بالاخره این آقای علی پور یه پیشنهاد خوب داد :mrgreen:

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

کسی که چنین سیستمی رو طراحی کرده، نمیاد هیمنطوری اطلاعات eeprom رو بزاره دم دست! میکرو رو قفل کرده! میکروی قفل شده هم هیچ اطلاعاتی بهت نشون نمیده!
                        http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

اره مشکل من همون پرینتر هست پس این جوری که میگید اصلا نمیشه این ایسی را پاک کرد

کسی نمیتونه خودش یه برنامه بنویسه که کار این ای سی را بکنه ارتباطش با پرینتر به صورت I2c هست نمیدونم میشه کاری کرد یا نه

بازم ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X