اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش برد ارتباط SPI

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش برد ارتباط SPI

سلام

میخواستم بدونم چطور میشه برد ارتباط SPI رو افزایش بدم؟

در حدود 10 متر ، و بدون اینکه نویز های صنعتی روش تاثیری بزاره !

ممنون از همه :nerd:

پاسخ : افزایش برد ارتباط SPI

در فواصل طولانی تر باید کلاک SPI را پائین بیاورید و از سیم Shield استفاده کنید. همچنین می توانید در قرارداد ارتباطی خود از روش هایی استفاده کنید که از طریق آن به صحت ارسال اطلاعات پی ببرید. مثلا یک بایت را بجای یک بار دوبار یا بیشتر ارسال کنید و در مقصد در صورتی این بایت پذیرفته شود که چند نمونه ارسال شده شبیه به هم باشند.
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام

ممنون از کمکتون آقای طراح ...

ولی مثل اینکه من یکم سوالم رو بد پرسیدم!

این ارتباطی که من مد نظرم هست شبه SPI هست!

3 سیم هست که یکی از آن برای کلاک کل سیستم ارسال میشه(همیشه ارسال میشه) و یکی دیگه که در هنگام ارسال اطلاعات برای آی سی های استفاده میشه و یکی هم که خروجی دیتا هست!

در ضمن من امکان این رو ندارم که بتونم دیتا رو چند بار بفرستم ، چون آی سی ها میکرو نیستند!

من راه های سخت افزاری مثل فیلتر و بافر و این چیزها هست...

ممنون از کمکتون :nerd:

دیدگاه

اگر مشکل جوریه که حتما بایستی با SPI حل بشه (و به هر قیمتی) میتونین از یک سری 75176 استفاده کنین. چون مسیر های شما تک جهته هست میتونین این کار رو براحتی با سه عدد آی سی انجام بدین (البته در هر طرف). ضمنا فکر میکنم این مورد میتونه سرعت شما رو تا مرز 1 مگا بیت هم توی این فاصله در محیط های با نویز متوسط پوشش بده. اما مسلما اگر فقط ارتباط با تجهیزی وجود داشته باشه که میکرو نیست کار خیلی امنی نیست. شاید بهتر باشه بجای این مورد از یک میکروی کوچیک مثل ATtiny13 با 8 پایه انجام بدین که هم SPI داره هم میتونه تا 3 پین ورودی خروجی بهتون بده. اینجوری میتونین پای BCC و یک زمانبندی ساده رو هم برای خطا یابی پیش بکشین که امنیت تبادل اطلاعات ماکزیمم باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X