اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حالت شبکه ای میکرو ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حالت شبکه ای میکرو ها

سلام
    من میخوام مقدار ADC های 10 تا attiny26 رو در تو خود attiny26 ها ویرایش کنم و اگه یکی از سنسور ها نسب به محرک جواب داد، اون ADC یا همان سنسور تحریک شده رو با atmega23 شناسایی کنم یعنی مثلا در attiny26 شماره 1 سنسوری که به پایه ی ADC0 متصله تحریک بشه، بعد attiny26 شماره 1 به atmega32 گزارش بده که سنسور منصل به ADC0 من تحریک شده.
    حالا مشکل من اینجاست که از SPI استفاده کنم یا از I2C ؟
    بعد من طرز استفاده از هیچکدوم رو بلد نیستم لطفا برای انجام پروژه ی بالا کمکم کنید؟

پاسخ : حالت شبکه ای میکرو ها

سلام دادا.
    بهتره اول در مورد کاری که میخوای انجام بدی کاملاً توضیح بدی. اونوقت اینجا بحث بشه تا بهترین راه پیدا شه و ....
    نه اینکه مرتب تایپیک بزنی و مطلب رو بدتر پراکنده کنی.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

کل مشکل من همین است.
      میخوام 10 تا attiny26 رو شبکه کنم و میخوام وقتی یکی از ADC های یکی از Attiny26 ها تحریک شد به atmega23 بفرسته که (اگه ADC هارو شماره بندی کنیم کلا میشه 110 تا که هر 11 تا مال یه attiny26 است) مثلا ADC0 ، میکرو (Attiny26) شماره 1(گفتیم که 10 تا attiny26 داریم) تحریک شده؟
      بعد میخوام این شبکه رو با I2C انجام بدم ولی نحوه ی کار با اون رو بلد نیستم همچنین برنامه نویسی شو (نکته: من با BASCOM کار میکنم) حالا اگه کسی بلده لطفا جواب بده

دیدگاه

وقتی یکی از ADC های یکی از Attiny26 ها تحریک شد
        همینو میخوام بدونم. ADC رو برای چی میخوای. سنسورت چیه که فقط با adc راه میوفته؟
        تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سنسور ها LDR یا همون فتوسل هستند ولی به خاطر حساسیتی که پروژه داره مجبورم از ADC استفاده کنم.

دیدگاه

ایا قراره یک کار مشترک انجام بشه؟
            مثلا اگه هر یک از فوتوسل ها نور دریافت کرد یک کار مشترک انجام بشه یا اینکه برای هر فوتوسل کاری جدا باید انجام بشه؟

دیدگاه

کار مشترکه

دیدگاه

خب یکی از پایه های هر یک از attiny26 ا رو با هم وصل کن به بیس یه ترانزیستور و با هاش کارت رو انجام بده
                یا این پایه ها رو با هم وصل کن به یک atmega8 رو اون کار رو انجام بده

دیدگاه

اینکار رو نمیتونم بکنم.
                  مشکل اینجاست که وقتی یه سنسور تحریک شد مثلا سنسور شماره 1(110 تا سنسور دارم)، attiny 26 باید شماره اون سنسور و همچنین مقدار ADC اون سنسور رو به atmega32 بفرسته.

دیدگاه

حالا چه اجباریه از attiny استفاده کنی
                    زمانی که پروتکل سریال رو توی این ای سی نزاشتن مشکل بشه همچین ارتباطی رو ساخت
                    به نظر بجای اینکه زمان روی یافتن راه ارتباطی بزاری بهتره از ای سی های قویتری مثل سری mega استفاده کنی و زمانت رو روی ارتباط با 485 بزاری

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

برای این از attiny26 استفاده میکنم که 11 تا ADC داره
                      من 110 تا سنسور دارم و به خاطر حساسیتی که کارم داره مجبورم از ADC استفاده کنم
                      همچنین این میکرو از I2C و SPI استفاده میکنه
                      بعد مشکلم رو همون اول تاپیک توضیح دادم لطفا کمک کنید؟ :angry:

دیدگاه

من بجات باشم بجای استفاده از این همه میکرو از 1 میکرو استفاده می کنم
                        و تمام اون 110 تا مالتی پلکس میکنم و بتدیل میکنم به یه خروجی یا بیشتر
                        مثلن مستقیم هم میتونی بدیش به همون مگا 32 که گفتی

ای سی CMOS 4051 یک مالتی پلکسر 8- 1 هستش که ورودی آنالوگ داره
                        یعنی برای 110 کانال 15 تا از اون ا لازم داری که هر کدوم از اونا یه خروجی میده
                        حتی میتونی 15 تا رو هم بدی به 2 تا ای سی 4051 دیگه و تبدیل کنی به 2 خروجی
                        در واقع کانال های خروجی آنالوگ تبدیل میشه به 2 کانال و یک ورت برای آدرس دهی شون

توی پروتئوس شبیه سازی کن بین چطوری در میاد

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

راستی
                          یه چیزی یادم رفت بگم قیمت این ای سی زیر 200تومنه
                          قبلن کمن اون رو 1500 ریال خریده بودم الان نمیدونم چند شده

دیدگاه

مولتی پلکس کردن اولین راهی بود که به ذهنم رسید ولی سرعت رو به تعداد سنسور تقسیم میکنه یعنی ضربدر 1/110 که کارم سرعت زیادی رو میخواد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir-b
                              مولتی پلکس کردن اولین راهی بود که به ذهنم رسید ولی سرعت رو به تعداد سنسور تقسیم میکنه یعنی ضربدر 1/110 که کارم سرعت زیادی رو میخواد
                              استفاده از میکرو های زیاد هم دردسر خوش رو داره
                              مگه سرعت ارتباط که 10 تا میکرو رو با هم شبکه کنی پایین نمیاد

سرعت هم 110 برابر کمتر نمیشه
                              اگه از 8 تا کانال آنالوگ اسفاده کنی میتونی سرعت رو بالاتر هم ببری 110/16
                              در ثانی خود میکرو هم اونقدر که فک میکنی سرعت adc بالایی نداره
                              هر نمونه گیری حدود 2 میلی ثانیه زمان میگریه
                              در هر حال میشه بگی فاصله بین میکرو ها و همچنین فاصله بین سنسور ها تا میکرو و سرعت نمونه گیری چقدر لازم داری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X