اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه برنامه می خوام بنویسم با بیسیک برای نشان دادن وات مصرفی یه پریزپیشنهادتون چیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه برنامه می خوام بنویسم با بیسیک برای نشان دادن وات مصرفی یه پریزپیشنهادتون چیه

یه برنامه می خوام بنویسم با بیسیک برای نشان دادن وات مصرفی یه پریز.پیشنهادتون چیه
    من می خوام بدونم تو اتاقم که با برق کار میکنم چند کیلو وات مصرف دارم.
    چه پیشنهادی برام دارید برای برنامه نویسی و سخت افزار.

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

پاسخ : یه برنامه می خوام بنویسم با بیسیک برای نشان دادن وات مصرفی یه پریزپیشنهادتون چیه

منم سوالم همین بود و یه دوستی به من گفت که از PWM میکرو با حد اکثر سرعت ، میتونی چنین چیزی بسازی .
    نحوه کار بدین صورته که بایستی از یه CT و یه نمونه گیر ولتاژ استفاده کنی و نمونه گرفته شده رو تو EEProm ذخیره کنی و با استفاده از فرکانس برق شهر بدون نیاز به ایجاد تایمر ، وات ساعت رو حساب کنی .
    http://www.sharjweb.com/

دیدگاه

پاسخ : یه برنامه می خوام بنویسم با بیسیک برای نشان دادن وات مصرفی یه پریزپیشنهادتون چیه

نوشته اصلی توسط haji125
      یه برنامه می خوام بنویسم با بیسیک برای نشان دادن وات مصرفی یه پریز.پیشنهادتون چیه
      من می خوام بدونم تو اتاقم که با برق کار میکنم چند کیلو وات مصرف دارم.
      چه پیشنهادی برام دارید برای برنامه نویسی و سخت افزار.
      حاجی این خودش چندتا پروژه است
      آمپر متر
      ولت متر
      وات متر
      کسینوس فی متر
      در نهایت هم یه کنتور ه

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

اتفاقا منم یه همچین چیزی میخوام بسازم
        یه سوال از اساتید داشتم نمیشه توانو فقط حاصل ضرب ولتاژ در جریان در نظر بگیریم؟؟ از کسینوس فی نمیشه صرف نظر کرد؟؟ ما از بچگی با این کسینوس فی مشکل داشتیم!!! اختلاف فاز بین ولتاژ و جریان چه ربطی به توان مصرفی دارد؟؟ میشه یه توضیحی بدید؟؟
        The harder I work, the luckier I get

دیدگاه

:mrgreen: فقط میدونم چیز بدیه :eek:
          کسینوس فی رو میگم
          ببینید زمانی بین ولتاژ و جریان اختلاف زمانی پیش میاد که مصرف کنده یه چیزی رو ذخیره کنه
          این یه چیز یا ولتاژ هست یا جریان
          ولتاژ رو خازن
          جریان رو سلف
          ببینید رو یه مقاومت وقتی ولتاژ رو صفر بکنی با توجه به قانون اهم باید حتما جریان صفر بشه
          ولی تو سلف هیچ وقت این اقفاق نمیفته
          شما ولتاژ رو صفر میکنی این با کاهش جریان مخالفت میکنه
          بری یه کم فکر کنی داداش میشه فهمید چی به چیه من خودم هنوز نمی تونم اونی که تو ذهنم هست انتقال بدم
          چون هنوز کامل درکش نکردم :redface: :bye
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

اقا سعید شرمنده واسه وات متر باید ولتاز و جریان رو اندازه گیری کرد ضرب در هم کرد
            حالا این توان رو اگه ضرب در کسینوس فی کرد میشه توان موثر
            اگه در سینوس فی ضرب کرد میشه غیر موثر :mrgreen: :bye
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
              اقا سعید شرمنده واسه وات متر باید ولتاز و جریان رو اندازه گیری کرد ضرب در هم کرد
              حالا این توان رو اگه ضرب در کسینوس فی کرد میشه توان موثر
              اگه در سینوس فی ضرب کرد میشه غیر موثر :mrgreen: :bye
              اختیار دارین
              حاصل ضرب ولتاژ در جریان برابر توان میشه اما در dc
              درسته که جریان متناوب هم همین فرمول رو داره اما مقدار موثر برای ما مهمه

مثلن اگه یه خازن یا سلف به کنتور برق بزنی و 20 آمپر هم جریان بکشه کنتور هیچی نمیچرخه و اگه بچرخه به خاطر ایده آل نبودن خازن ه مقدارش خیلی کمه
              نکته اینه که شما جریان 20 آمپر رو در 220 ولت ضرب میکنی و توان 4400 وات رو بدسست میاری
              اما کنتور 1 ریال هم برات پول ننداخته

جناب حامد رحیمی
              برای این بحث کسینوس فی رو وسط کشیدم
              وگرنه توان ها بجای 2 تایی که شما فرمودید 4 تا مدل توان داریم نه 2 تا

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

خوب اینا که گفتید درست.
                برق شهر یه توان موثر داره یه غیر موثر .
                خوب برای اینکه بفهمیم وات مصرفی اتاقمون چنده به اینا نیاز داریم.
                1- جریان 2- ولتاژ 3- کسینوس فی
                خوب بحث ادامه بدیم تا به جایی برسیم.

دیدگاه

حاجی جون من پیشنهاد میکنم اگه میخوای مدارت کامل باشه و مورد مصرف عموم باشه بیای یه مدار در خروجی برق کنتور ساختمان بزاری که کل مصرف خونرو حساب کنه و بعد اطلاعات مصرف رو بصورت انتقال دیتا از طریق سیمهای برق خونه منتقل کنی .حالا یه نمایشگر متحرک و کوچیک که میتونه چند تا ال ای دی داشته باشه که بصورت عمودی یا افقی چیده شده باشه مقدار مصرف رو نشون بدی . از این دستگاه کوچک نشان دهنده میتونی توی هر اطاقی یدونشو به پریز وصل کنی که در لحظه میزان مصرف خونرو گزارش بده و این از نظر روانی در کاهش مصرف تاثیر زیادی داره . فرض کن شما تا یه وسیله پر مصرف رو روشن کنی ، نمایشگر بره تو ناحیه مثلا قرمز و ....
                  من خودم این طرح رو قبلا توی یه تاپیک مطرح کرده بودم ولی دیگه دنبالشو نگرفتم . (بعلت دوری از امکانات و کمبود اطلاعات فنی)
                  وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
                  نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haji125
                    خوب اینا که گفتید درست.
                    برق شهر یه توان موثر داره یه غیر موثر .
                    خوب برای اینکه بفهمیم وات مصرفی اتاقمون چنده به اینا نیاز داریم.
                    1- جریان 2- ولتاژ 3- کسینوس فی
                    خوب بحث ادامه بدیم تا به جایی برسیم.
                    جناب "حاجی شماره آتش نشانی "

خیلی ها هنوز اندر خم اندازه گیری جریان و حتی ولتاژ در ac هستن
                    شما بهتره قسمت به قسمت پیش بری

دیدگاه

برای ساخت واتمتر از ای سی AD633 استفاده میکنیم که یک ضرب کننده انالوگ است..این ای سی دارای دو ورودی است که به یکی از اونا کسری از ولتاژ ورودی(تقسیم مقاومت) رو میدیم چون دامنه ولتاژ ورودی محدود است و به دیگری در ساده ترین حالت ولتاژ یک مقاومت یک اهم وات بالا که سری با جریان بار قرار گرفته رو میدیم ..خروجی یک ولتاژ DC است که همون توان است (البته ضربدر عکس عدد تقسیم ولتاژ)و همچنین یک مولفه 100 هرتز که باید با یک فیلتر پایین گذر ساده RC حذف بشه...

مرحله دوم ساخت کسینوس فی متر است که در اینجا از ای سی AD536 استفاده میکنیم..این ای سی یک
                      TRUE RMS TO DC CONVERTOR است یعنی اگه یک ولتاژ ورودی با هر شکل موجی بهش بدیم خروجی ما اندازه RMS این شکل موج است..خوب از یک ای سی برای ولتاژ واز دیگری برای جریان استفاده می کنیم و با ضرب اونا در هم توان ظاهری بدست میاد واز رابطه P.F=P/S کسینوس فی یا ضریب قدرت بذست میاد..مدار ممکنه به ADC و میکرو و LCD نیاز داشته باشه

نقل قول ازhttp://www.ir-micro.com/modules.php?...pic&t=2179

من وات مترو ساختم جواب هم گرفتم خواستید شماتیکشو بزارم ولی کسینوس فی متر :redface:
                      جهان سوم جايي است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند، خانه اش خراب مي شود و هر کس که بخواهد خانه اش آباد باشد، بايد در تخريب مملکتش بکوشد
                      دکتر محمود حسابی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط EBI2009

من وات مترو ساختم جواب هم گرفتم خواستید شماتیکشو بزارم ولی کسینوس فی متر :redface:
                        خوب نیکی یو پرسش - بعد گفتید وات متر هست خوب گفتید کسینوس فی نه !
                        پس وات بدون کسینوسش برای چی؟
                        میگن وات با کسینوس فی میچسبه :mrgreen:
                        شما هرچی بزاری ما راضییم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X