اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعریف تاریخ در plc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعریف تاریخ در plc

سلام
    من میخوام یه برنامه با s7 300 بنویسم که مثلا در طول سال در روز های معینی کارهایی رو برای من انجام بده
    حالا میخواستم بپرسم برای تعریف تاریخ در plc و اینکه به تاریخ مورد نظر رسیده ایم یا نه در زبان ادر باید از چه بلوکهایی استفاده کرد
    تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
    تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

پاسخ : تعریف تاریخ در plc

از دوستان هیچ کس تو این زمینه کار نکرده ....

دیدگاه

سلام به شما....

دوست عزیز شما برای رفع این مشکل دو راه دارید.

1- در بلوک OB1 زیر Tool Bar پنجره ای وجود داره که داده های Local در زیر گروه Temp اونجا هست.
      روی Temp کلیک کن و از گزینه های باز شده،مورد آخر رو کیلیک کن.در پنجره ی سمت راست آدرس بایتهای Local رو خواهی دید.با Icon فلش(Felesh) داره Help روی آخرین گزینه در کادر راست کلیک کن تا پنجره ی Help باز بشه. ازینجا به بعد رو خود Help بخوبی کمکت میکنه.در واقه تاریخ وساعت در بایت های داده ی Local ذخیره میشه.مثالا آدرس L 14.0 بایتی هست که روز شمار در اون ذخیره میشه و به همین ترتیب سال از L 12.0 شروع میشه و میلی ثانیه به L 18.0 ختم میشه.این اطلاعات رو از PLC بیرون بکش و به راحتی با یک Comparator هر زمانی رو که خواستی مقایسه میکنی و در صورت مساوی بودن از خروجیه Comparator فرمان میگیری. متوجه شدید؟؟؟؟؟!!!!!!!
      فکنم گنگ گفتم.....!!! :biggrin:

2- روش دوم استفاده از Time Interrupt هست که مطمئن نیستم بتونه سالیانه جواب بده.!!!

من روش اول رو عالی ازش جواب گرفتم. اینم بگم برای این کار از FB یا FC نمیتونی استفاده کنی.

اگه مشکلی بود Mail یا پیغام بذار حتما با اطلاعات ناقصم کمکتون میکنم....!!!

پیروز و شادان باشید......... :bye

E.Mohebbi.07@gmail.com
      ME Mohebbi

دیدگاه

امین جان این رو هم بگم ارقام تووی بایت ها همه با فرمت Hex هستن.در Comparation دچاره مشگل نشی.... :agree:

بازهم آرزوی موفقیت....... :bye
        ME Mohebbi

دیدگاه

ممنون مهندس
          اما یکی از دوستان گفت برای این منظور تو سیماتیک منیجیر بلوک هست که من پیدا نکردم....

دیدگاه

سلام به شما.....

خواهش میکنم دوست عزیز....

دقیقا حق با دوستتونم هست. تووی Standard library یک SFB هست که Time & Date رو برات هم تفکیک میکنه وهم از سیستم بیرون میکشه. اما متاسفانه چون من شمارش رو دقیقا بلد نبودم اشاره ای نکردم. باز هم استفاده از Help رو بهت سفارش میکنم.... :agree:

موفق وپیروز باشی..... :bye
            ME Mohebbi

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X