اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی برد برای درایو موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی برد برای درایو موتور

سلام

برای برد های ولتاژ و جریان بالا باید چه نکاتی رو در نظر گرفت ؟
    مثلا من میخام یه موتور 3 فاز رو کنترل کنم :surprised:

باید پی سی بی رو چه جور بزنم ؟ با چی میشه عایقش کرد که برق نگیره ؟چه جوری ضخامت مسیر مسی رو تعیین کنم که ذوب نشه ؟ :eek:

و کلا چی کار کنم ؟

پاسخ : طراحی برد برای درایو موتور

بین trackها و padهای ولتاژ بالا و ولتاژ پایین حتما باید یه فاصلهآ‌ای بزاری. اگه روی از همون اول با چند تا track موقت ناحیه ولتاژ قوی و ضعیف رو جدا کنی بهتره. آخر بار اونها رو پاک کن. جاهاییکه ممکنه ولتاژ پیک خیلی زیاد داشته باشی فاصله ها رو رعایت کن. اگه جریان زیادی (مثلا برای فیدبک) از جایی عبور میکنه track رو متناسب بگیر و موقع مونتاژ قلع اندود کن. چاپ سبز هم توی عایق کاری میتونه کمک کنه.

دیدگاه

یعنن به برد با چاپ سبز دست بزنم برق نمی گیره ؟

بعد این ترمینال های موتور رو با چی به برد لحیم کنم ؟

بعد عرض track رو برای جریان 3 آمپر چقدر بگیرم ؟ همون خطوط تغذیه موتور سه فاز

دیدگاه

گفتم میتونه تو عایق کاری کمک کنه نه اینکه برداری بگیری دستت. :angry: کلا بعد از مونتاژ بورد رو یه جایی ثابت کن و از اینکه پشتش با جای فلزی تماس نداره مطوئن شو بعد کار کن

برای ترمینالها از ترمینال پاور یا یه سری ترمینال دیگه که سیمها به دو طرفش پیچ میشه استفاده کن (اسمشون رو نمیدونم )
        سعی میکنم عکس ترمینالها و بوردی رو که کار کردم بزام

من نمیدونم عرض خطوط باید چقدر باشه. اما میتونی تا حد امکان پهن بگیری و بعد از مونتاژ هم روی trackها قلع بریزی یا اینکه مثل من مسیرها جریان بالا رو کلا روی PCB نیاری و با سیم کار کنی.

دیدگاه

اگه عکس های ندارتو بزاری ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X