اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدارات مبتنی بر ادوات فکت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدارات مبتنی بر ادوات فکت

سلامی گرم خدمت تمام بروبچ باحال اینجا!!!!!
    من دارم روی نسل جدید سیستم ها ی کاهش مصرف انرژی با اصلاحcos & بار مصرفی کار میکنم.
    اگه کسی روی این مطلب و اینکه ایا با امکانات ایران میشه روی ساخت این ادوات کار کرد،تحقیق کرده ممنون میشم اطلاعاتش رو شیر کنه!!!

پاسخ : طراحی مدارات مبتنی بر ادوات فکت

نوشته اصلی توسط usef7
    سلامی گرم خدمت تمام بروبچ باحال اینجا!!!!!
    من دارم روی نسل جدید سیستم ها ی کاهش مصرف انرژی با اصلاحcos & بار مصرفی کار میکنم.
    اگه کسی روی این مطلب و اینکه ایا با امکانات ایران میشه روی ساخت این ادوات کار کرد،تحقیق کرده ممنون میشم اطلاعاتش رو شیر کنه!!!
    فوراً این بحث رو از اینجا جمع کن که کم کم موج ارادتهای خالصانه!!!آ‌ی دوستان شامل حالت میشه. آخه پسر خوب، برادر من، ... ، کی گفته با اصلاح ضریب قدرت میشه مصرف رو پایین آورد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط برادر
      فوراً این بحث رو از اینجا جمع کن که کم کم موج ارادتهای خالصانه!!!آ‌ی دوستان شامل حالت میشه. آخه پسر خوب، برادر من، ... ، کی گفته با اصلاح ضریب قدرت میشه مصرف رو پایین آورد؟
      برادر جان حرف جناب usef7 درسته. ایشون حرفشون اینه که با اصلاح ضریب توان مصرف انرژی رو کم کرد. مصرف شدن انرژی فرق داره با اون چیزی که شما مد نظرتونه که همون توان مصرفی دستگاه هاست. اگه ضریب توان اصلاح بشه و کسینوس فی افزایش پیدا کنه دیگه توان راکتیو از شبکه کشیده نمیشه و جریان مصرفی کاهش پیدا میکنه. درسته که در توان مصرفی دستگاه ها فرقی بوجود نمیاد و اون کاهش پیدا نمیکنه و تو قیمت قبض برق خانگی تفاوتی بوجود نمیاد. اما برای کارخانه ها که کنتورهای راکتیو دارند مصرف توان راکتیوشون رو کاهش میده و تو قیمت برقشون تاثیر داره. درضمن با اصلاح ضریب توان، جریان مصرفی هم کاهش پیدا میکنه.

درواقع الان نه من نه شما جناب "برادر" به سوال جناب usef7 جواب ندادیم پس بهتره بذاریم کسی که جواب رو میدونه پاسخ بده.
      HELLO WORLD

دیدگاه

سلام

دوست عزیز ادوات فکتس بیشتر در رده های انتقال و توزیع مورد استفاده قرار میگیرند ، البته به این به آن معنا نیست که توی ابعاد کوچیک نشه پیاده کرد.

اینجا یه مقاله هست که شاید بتونه مقدار کمی کمکت کنه.شما میتونی یه SVC با تریستور پیاده کنی مثلا.

https://sites.google.com/site/eewhos...ects=0&d=1

دیدگاه

اگر منظورت FACTS هست که همون جور که گفتن توی سطح توزیع کاربرد داره . اما اگر می خوای چیزی بسازی یا جایی فکر می کنی بتونی طرحی بدی تا 100 سال دیگه با این وضعیت توی ایران این سیستم پیاده سازی نخواهد شد ! توی سطح توزیع این تجهیزات قیمت های بالایی دارند با تکنولوژی امروزی و در خارج هم به صورت محدود و پایلوت به کار گرفته شدند 0تا چند سال پیش که می دونم!) ولی توی ایران مشکل تلفات توی سیستم توزیع و انتقال خیلی ابتدایی تر از کنترل هوشمند شبکه هست . علاوه بر اینکه اطلاعات شبکه ی ایران هم در خیلی موارد بسیار ناقص هست و حتی سیستم غیر اصولی طراحی شده! توی شبکه ی ایران انقدر خطوط تی-آف و خطوط انشعابی مشابه در سطح شبکه داریم که حفاطتشون رو هواست چه برسه بشه رفتار شبکه به این بی در و پیکری رو پایش و مدل سازی کرد که بعدش بخوان کنترل کیفیتش کنند .
          اگرم قرار بر استفاده توی صنعت و مصارف خرد باشه که میشه استفاده کرد اما اینکه می صرفه ما یه سیستم انعطاف پذیر کنترل برای شبکه های کوچیک استفاده کنیم رو نمی دونم!
          در هر حال این ادوات FACTS یکی از اون مباحثی هست که کلی ازش توی ایران مقاله میدن و در این حد اگر بخوای هزینش یه نرم افزار مدل ساز شبکه هست! فکر کنم مهندس احد کاظمی توی ایران (استاد دانشگاه هست البته!) بیشتر از هر کس دیگه ای توی این زمینه کار کرده(=مقاله شبیه سازی داده!) اگر اسمش رو سرچ کنی شاید مقالاتشم توی اینترنت باشه .
          Gracias A La Vida
          [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
          http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
          زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X