ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2010/05/17
    7
    0

افزایش ولتاژ 1.8 به 3.6 ولت مستقیم (SMD LED(DC

بار عرض سلام و خسته نباشید
    من مداری دارم که مربوط می شه به یک کیلومتر
    بک لایت یا نور زمینه این کیلومتر به رنگ نارنجی است،من خواستم که به رنگ سفید دربیارم بنابراین از led smd سفید استفاده کردم ولی متاسفانه روشن نمیشه (ولتاژ کم میاره)
    همانطور که می دانید ولتاژ 805 led smd سفید از نارنجی بیشتره یعنی رنگ نارنجی با اعمال ولتاز1.8 و30میلی آمپر روشن می شه ولی رنگ سفید با 3.6 و 20میلی آمپر روشن میشه

smd استفاده شده در این مدار به شماره 805 می باشد.

باید ذکر کنم که ولتاز و جریان led SMD ها توسط IC اصلی داده می شه و حتی با عوض کردن مقدار مقاومت در راه led نتوانستم که smd LED سفید را در مدار روشن کنم،چون ولتاز سر led ها در هر شرایطی 1.8 است و رنگ سفید روشن نمی شود

سوالی که بنده داریم این است که آیا می شود توسط IC افزاینده ولتاز که خیلی کوچیک باشه چون فضاش کمه این ولتاز را از 1.8 به 3.6 برسه؟

کلا ic افزاینده ولتاژ برای این کار وجود دارد در حجم کوچک؟
    آیا می توان از رله ای یا ترازیستوری که با این ولتاز کار کند و فرمان قطع و وصل بگیرد استفاده کرد؟

نمونه از مداری که من نیاز دارم البته در حد یک آی سی جمع و جور
    www.bascom.blogfa.com/post-133.aspx
    یا راه حل دیگه است دوستان منو راهنمایی کنند؟

با تشکر فراوان
    تا همیشه . . .
    2007/07/19
    تهران
    1,332
    102

پاسخ : افزایش ولتاژ 1.8 به 3.6 ولت مستقیم (SMD LED(DC

بنام خدا
    با سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط navid2630
    بار عرض سلام و خسته نباشید
    من مداری دارم که مربوط می شه به یک کیلومتر
    بک لایت یا نور زمینه این کیلومتر به رنگ نارنجی است،من خواستم که به رنگ سفید دربیارم بنابراین از led smd سفید استفاده کردم ولی متاسفانه روشن نمیشه (ولتاژ کم میاره)
    همانطور که می دانید ولتاژ 805 led smd سفید از نارنجی بیشتره یعنی رنگ نارنجی با اعمال ولتاز1.8 و30میلی آمپر روشن می شه ولی رنگ سفید با 3.6 و 20میلی آمپر روشن میشه

smd استفاده شده در این مدار به شماره 805 می باشد.

باید ذکر کنم که ولتاز و جریان led SMD ها توسط IC اصلی داده می شه و حتی با عوض کردن مقدار مقاومت در راه led نتوانستم که smd LED سفید را در مدار روشن کنم،چون ولتاز سر led ها در هر شرایطی 1.8 است و رنگ سفید روشن نمی شود

سوالی که بنده داریم این است که آیا می شود توسط IC افزاینده ولتاز که خیلی کوچیک باشه چون فضاش کمه این ولتاز را از 1.8 به 3.6 برسه؟

کلا ic افزاینده ولتاژ برای این کار وجود دارد در حجم کوچک؟
    آیا می توان از رله ای یا ترازیستوری که با این ولتاز کار کند و فرمان قطع و وصل بگیرد استفاده کرد؟

نمونه از مداری که من نیاز دارم البته در حد یک آی سی جمع و جور
    www.bascom.blogfa.com/post-133.aspx
    یا راه حل دیگه است دوستان منو راهنمایی کنند؟

با تشکر فراوان
    ..................
    دوست گرامی

تا اونجا که اطلاع دارم ، ال ای دی های سفید اس ام دی 1206 و 805 ، بصورت معمول و طبق اطلاعات کارخانه سازنده ، ولتاژ فورواردی بین 3.1 تا 3.3 ولت و همینطور پیک جریان مصرفی بین 15 تا 20 میلی آمپر دارند .

در مورد ال ای دی نارنجی هم ، فکر میکنم ، اطلاعات مصرف 30 میلی آمپری این ال ای دی ، صحیح نباشد .

بهر حال بفرمایید ، صفحه کیلومتر مربوط به چه ماشینی است ؟ پژو 206 ؟ لوگان ال 90 ؟ پژو پرشیا ؟

با احترام
    89/10/16
    2010/05/17
    7
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر معیری
    بنام خدا
    با سلامدوست گرامی

تا اونجا که اطلاع دارم ، ال ای دی های سفید اس ام دی 1206 و 805 ، بصورت معمول و طبق اطلاعات کارخانه سازنده ، ولتاژ فورواردی بین 3.1 تا 3.3 ولت و همینطور پیک جریان مصرفی بین 15 تا 20 میلی آمپر دارند .

در مورد ال ای دی نارنجی هم ، فکر میکنم ، اطلاعات مصرف 30 میلی آمپری این ال ای دی ، صحیح نباشد .

بهر حال بفرمایید ، صفحه کیلومتر مربوط به چه ماشینی است ؟ پژو 206 ؟ لوگان ال 90 ؟ پژو پرشیا ؟

با احترام
    89/10/16
    سلام دوست من
    ممنونم از پاسخ شما
    طبق اطلاعات این سایت در مورد LED SMD 805 با ولتاژ 3.6 و جریان 20 میلی آمپر کار می کند.
    http://www.dotlight.de/products/en/LEDs/LED-SMD/LED-SMD-805/Ultrabright-white-SMD-LED-0805-200mcd-140.html

دوسته من این صفحه کیلومتر مربوط میشه به موتور پالس 180 دیجیتال که برای یکی از دوستان بنده است.
    حالا به نظر شما باید با چه روشی این موضوع را حل کرد اگر راه حلی وجود دارد.

ممنون که بنده را راهنمایی می کنید.

با تشکر
    تا همیشه . . .
    2007/07/19
    تهران
    1,332
    102

بنام خدا
    با سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط navid2630
    سلام دوست من
    ممنونم از پاسخ شما
    طبق اطلاعات این سایت در مورد LED SMD 805 با ولتاژ 3.6 و جریان 20 میلی آمپر کار می کند.
    http://www.dotlight.de/products/en/LEDs/LED-SMD/LED-SMD-805/Ultrabright-white-SMD-LED-0805-200mcd-140.html
    دوسته من این صفحه کیلومتر مربوط میشه به موتور پالس 180 دیجیتال که برای یکی از دوستان بنده است.
    حالا به نظر شما باید با چه روشی این موضوع را حل کرد اگر راه حلی وجود دارد.
    ممنون که بنده را راهنمایی می کنید.
    با تشکر
    دوست گرامی

عرض کنم ، بنده ، بمدت 5 سال است که به واسطه علاقه ، در زمینه تغییر نور زمینه صفحات کیلومتر شمار فعالیت میکنم ( بصورت تفننی !! )

جنابعالی در پست اولتون از ultrabright led صحبتی به میان نیاوردید ، !!
    و بنظرم ، احتمالا محاسباتی فرمودید و نتیجه گرفتید ، که چون سایز ال ای دی های نصب شده بر روی بورد کیلومتر موتور پالس 180 ، اس ام دی 805 هست ، پس حتما مربوط به مدلهای dotlight.com هست .!

عذر میخوام ، سوالی به ذهنم رسید ، آیا اطلاعات کارخانه سازنده این نوع از ال ای دی ، در پشت این ال ای دی ها درج شده ؟
    و شما بر همین اساس ، در بازار تهران ، از همین مدل ال ای دی سفید دارای آدرس ، استفاده فرمودید ؟

بهر حال ، پیشنهاد میکنم ، تصویر واضحی از بورد ، ( ال ای دی ، محل قرار گیری ال ای دی ، چیپ پاور ، ....) را در اینجا قرار دهید ، تا بهتر بتوان تبادل نظر و نتیجه گیری نمود .

با احترام
    89/10/16
    2010/05/17
    7
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر معیری
    بنام خدا
    با سلام
    دوست گرامی

عرض کنم ، بنده ، بمدت 5 سال است که به واسطه علاقه ، در زمینه تغییر نور زمینه صفحات کیلومتر شمار فعالیت میکنم ( بصورت تفننی !! )

جنابعالی در پست اولتون از ultrabright led صحبتی به میان نیاوردید ، !!
    و بنظرم ، احتمالا محاسباتی فرمودید و نتیجه گرفتید ، که چون سایز ال ای دی های نصب شده بر روی بورد کیلومتر موتور پالس 180 ، اس ام دی 805 هست ، پس حتما مربوط به مدلهای dotlight.com هست .!

عذر میخوام ، سوالی به ذهنم رسید ، آیا اطلاعات کارخانه سازنده این نوع از ال ای دی ، در پشت این ال ای دی ها درج شده ؟
    و شما بر همین اساس ، در بازار تهران ، از همین مدل ال ای دی سفید دارای آدرس ، استفاده فرمودید ؟

بهر حال ، پیشنهاد میکنم ، تصویر واضحی از بورد ، ( ال ای دی ، محل قرار گیری ال ای دی ، چیپ پاور ، ....) را در اینجا قرار دهید ، تا بهتر بتوان تبادل نظر و نتیجه گیری نمود .

با احترام
    89/10/16
    سلام دوست من ممنونم از پاسخ شما
    متاسفانه اطلاعات کارخانه ای ای این ال ای دی را بنده ندارم و بنا به سایز به کار رفته در این برد اقدام به تعویض این ال ای دی ها کردم.
    حق با شما است ممکن است که محاسبات بنده صحیح نباشد و مشکل جایه دیگه باشد.
    عکس از برد و مدار خواهم گرفت و قرار می دهم.
    جناب معیری لطفا پیغام خصوصیتونو چک کنید.

با تشکر
    تا همیشه . . .
    2010/05/17
    7
    0

سلام جناب معیری

این عکس LED نارنجی که روی مدار بود

اینمLED سفید که بنده خریداری کردم و نصب کردم

آیا SMD LED ها فرق می کنند از نظر ساخت منظورم اینه که بد و خوب داره ،یعنی کارخانه های معتبر و کارخانه های با رنج پائین تر تولید می کنند و مارک خاصی داره

در اولین فرصت عکس مدار کیلومتر هم براتون میزارم

خوشحال می شم دوستان دیگر هم اطلاعاتی دارند راهنمایی کنند مخصوصا در مورد آی سی آفزایش ولتاز

با تشکر .
    تا همیشه . . .
    2010/05/17
    7
    0

سلام و وقت بخیر

دوستان کسی نمی خواهد بنده را راهنمایی کنه؟

با تشکر
    تا همیشه . . .
    2008/01/31
    459
    3

اول از همه بگم براي رفع مشكلت فكر استفاده از مدار و آي سي و سوئيچينگ و اينجور چيزهارو از سرت بيرون كن.روشن كردن يه LED چيه كي ميخواي با توپ و تانك به استقبالش بري!
    تازه رو مدارت LED هم داشتي و فقط ميخواي جايگزين كني.مشكلت بايد خيلي ساده تر از اوني باشه كه فكرشو ميكني.
    به اين مورد خوب دقت كن. ما تو تغذيه LED جريان اون رو كنترل ميكنيم نه ولتاژشو. شما فقط بايد جريان مناسب به LED بدي ولتاژ مناسبش خودش روش ميفته.
    شما اگه تو مدار خودت اون LED روي مدار رو جدا كني ولتاژ اون محل تا اندازه ولتاژ تغذيه ميره بالا. پس نبايد مشكل كمبود ولتاژ داشته باشي.
    ببينم نكنه LED خودت رو موازي LED روي مدار وصل ميكني؟؟
    موقع نصب پلاريته رو رعايت ميكني؟ :redface:
    اگه مشكلت حل نشد يه كاري كن.LED روي مدار رو جدا كن و ولتاژ اون دو نقطه رو اندازه بگير و اينجا بگو :rolleyes:
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8