اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظرخواهی: بهترین نرم افزار طراحی >>دلیل؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام
    دوستان لطف بکنند هر تجربه یا نظری که در مورد نرم افزارهای طراحی مدارچاپی دارند اینجا دراختیار دوستان قرار بدند تادیگردوستان ازتجربه هاتون استفاده بکنند

باتشکر

نظر شخصی : من از خانواده ی protel : 2.7 , 99SE , DXP خیلی بیشتر خوشم میاد خیلیم راحت تر میتونم باهاش کنار بیام. خیلی کارارو راحت کرده منتها نباید از این راحت کاریاش استفاده کرد که یه هو همه چیرو قاطی پاتی میکنه! البته همونطور که خودتون می دونین این نرم افزار ها واسه مدارهای بزرگ خوب جواب نمیدن باید دستی باهاشون کار کرد. ولی در آخر DXP خیلی حال میده!!

دیدگاه

به نظر من برای طراحی مدار چاپی باید هم با DXP کار کرد و هم با SE99
      دلیل آن هم اینست که در DXP خیلی بر روی قسمت گرافیکی نرم افزار کار شده و از لحاظ به SE 99 ارجحیت دارد و کشیدن شماتیک و انتقال آن به PCB و چیدن قطعات (به صورت دستی) با آن به خاطر ابزار هایی که در اختیارتان می گذارد بسیار آسان تر است ولی قسمت اصلی کار که همان مسیر یابی است را من توصیه می کنم که اصلا با DXP انجام ندهید که به شدت در این کار ضعیف است . از لحاظ قدرت مسیر یابی هیچ نرم افزاری به پای SE99 نمی رسد پس بهتر است بعد از کشیدن شماتیک و مرتب کردن PCB در DXP آن را به SE99 منتقل کرده و بقیه کار را در آن دنبال کنید.
      در اینجا لازم می بینم که به مواردی اشاره کنم:
      1- از چیدن اتوماتیک خود نرم افزار استفاده نکنید که به هیچوجه به درد نمی خورد و حتما کار چیدن قطعات را به صورت دستی انجام دهید (مهمترین قسمت کار همین مرحله است )
      2-چون پیش فزض پروتل برد دو رو است و اصلا برای کار با حداقل دو رو طراحی شده است در زدن برد های تک رو به صورت اتوماتیک کمی ضعیف است و کمی قلق دارد و باید به پروتل کمک کنید.هرچه که در چیدن قطعات بیشتر وقت صرف کنید و موقع مسیر یابی راحت تراید.
      3- ابتدا سعی کنید که از مسیر یابی اتوماتیک استفاده کنید که بسیار قدرتمند است و من تعجب می کنم که دوستان روش دستی را ترجیح می دهند با کمی کار کردن با آن و کسب تجربه می بینید که روش اتوماتیک به دستی تر جیح دارد و اگر مدار به شکلی بود که واقا با اتوماتیک نمی شد کار را انجام داد آنگاه به سراغ روش دستی بروید
      البته قبول دارم که در برد های تک رو پروتل کمی ضعیف عمل می کند ولی نه آنقدر که بگوییم که روش اتوماتیک در برد های تک رو کاربرد ندارد
      ر کسي را بهر کاري در جهان آورده اند
      کار ما عشق است و ما را بهر آن آورده اند

دیدگاه

من هم protel 99se و DXP2004 رو ترجیح میدم
        {خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

دوستان سلام .
          من هم از پروتل استفاده میکنم ولی خوب خدایی بقیه رو امتحان نکردم شاید راحت تر باشن . یه نفر که با همه نرم افزار ها کار کرده باید نظر بده .
          موفق باشید .
          شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
          هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
          چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام
            من خودمم با پروتل کار کرده ام وخیلی هم حال می کنم عاشق و دیونه DXPشدم اونم تازه گی ها
            من یه مشکلی هم دارم اونم اینکه من تو میحیطDXP نت لیست روکه درست می کنم
            نمی تونم تو محیطPCBنت لیست رو فراخوانی بکنم
            از دوستان کسی می تونه منو راهنمائی بکنه
            ممنون میشم

دیدگاه

خوب چه پیغامی میده.

اگر مراحل کار هایی رو که میکنین بگین بهتر میشه کمک کرد. در ضمن DXP2002 یا DXP 2004

HTH - Shahriar
              Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

آقا شهریار سلام
                فکر کنم ورژنش 7.2بود
                حالا مگه این 2002 با 2004 تو کارتفاوت دارند؟
                ممنون میشم راهنمائی بکنی

دیدگاه

2002 با 2004 تفاوت زیاد داره، البته نه اونجوری که مثلا نشه با اون یکی کار کرد. مثلا موقع UpDate مدار چاپی در 2004 گزینه هایی وجود داره که در 2002 وجود نداره.

ولی من منظور شما رو از نت لیست نفهمیدم. منظورتون اینه که بعد از کشیدن شماتیک، موقعی که می خواین پی سی بی رو Update بکنین، قطعات رو به اون طرف انتقال نمیده ؟

HTH - SHahriar

دیدگاه

با سلام به دوستان :
                    به نظر من مسیر یابی اتوماتیک را در dxp انجام ندهید بهتر است من خودم بارها امتحان کرده ام در مسیر یابی اتوماتیک هیچی مثالse99 نیست به عنوان مثال dxp بردی را در 7 دقیقه برایم زد آن هم با کلی دردسر اما se 99 همین برد را به آسانی در 30 ثانیه برایم زد حال از ما گفتن بود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط radioamator
                      با سلام به دوستان :
                      به نظر من مسیر یابی اتوماتیک را در dxp انجام ندهید بهتر است من خودم بارها امتحان کرده ام در مسیر یابی اتوماتیک هیچی مثالse99 نیست به عنوان مثال dxp بردی را در 7 دقیقه برایم زد آن هم با کلی دردسر اما se 99 همین برد را به آسانی در 30 ثانیه برایم زد حال از ما گفتن بود
                      دقیقاً ، سرعت 99se معرکه هستش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriar
                        2002 با 2004 تفاوت زیاد داره، البته نه اونجوری که مثلا نشه با اون یکی کار کرد. مثلا موقع UpDate مدار چاپی در 2004 گزینه هایی وجود داره که در 2002 وجود نداره.

ولی من منظور شما رو از نت لیست نفهمیدم. منظورتون اینه که بعد از کشیدن شماتیک، موقعی که می خواین پی سی بی رو Update بکنین، قطعات رو به اون طرف انتقال نمیده ؟

HTH - SHahriar
                        سلام شهریارجان
                        من می خواستم تو محیط DXPleg مثل 99fبتونم از قطعات تو محیط شماتیک نت لیست تهیه بکنم
                        بعد تو محیط PCBاونا رو وارد محیط بکنم
                        همون طراحی اتوماتیک توی99
                        ولی نمی دونم چرا نتونستم گزینه های مورد نظر رو پیدا بکنم :cry:

دیدگاه

والا آقا رضا
                          من نمی دونم DXPleg چی هست. اما اگر می خواین یک شماتیک رو بکشین و اون رو به محیط PCB انتقال بدین تا خود نرم افزار اونو براتون AutoRout بکنه یا با کمک DXP اونو دستی rout بکنی و نرم افزار همه چی رو چک بکنه، یک فابل PDF داخل زیر شاخه خود Altium در Program Files وجود داره که همه چی رو قدم به قدم با عکس توضیح داده!

بازم شرمنده
                          شهریار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_electronic
                            نوشته اصلی توسط shahriar

HTH - SHahriar
                            سلام شهریارجان
                            من می خواستم تو محیط DXPleg مثل 99fبتونم از قطعات تو محیط شماتیک نت لیست تهیه بکنم
                            بعد تو محیط PCBاونا رو وارد محیط بکنم
                            همون طراحی اتوماتیک توی99
                            ولی نمی دونم چرا نتونستم گزینه های مورد نظر رو پیدا بکنم :cry:
                            فکر می کنم که مشکل شما اینست که مثل se 99 شماتیک را کشیده اید و حالا می خواهید آنرا به pcb منتقل کنید اما در گزینه disign گزینه update pcb را نمی بینید اگر مشکل شما اینست باید بگویم که در dxp اول باید یک پروژه ایجاد کنید و سپس یک فایل شماتیک آزاد و یک فایل pcb آزاد بسازید و آن ها را به پروژه خود اضافه بکنید با این کار گزینه های مربوط به انتقال به pcb روشن می شود.

دیدگاه

سلام دوستان
                              من تو DXP یه مشکلی پیدا کردم اگه کسی میدونه خواهشا به من کمک کنه اونم اینکه من یه مداری رو میخواستم به PCB تبدیل کنم وقتی از Auto route استفاده می کنم تا یه جا تبدیل میکنه .بعد شو دیگه نمیتونه. میخواستم بدونم که چه جوری میشه کل مدار رو به طور اتوماتیک تبدیل کرد ؟اگه قراره از Jumper استفاده کنیم اون چه جوریه؟
                              من تازه با protel کار میکنم لطفا کمکم کنید .خیلی بهش احتیاج دارم .موفق باشید
                              ohammad

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X