اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیکدر 6 به 16 (6 to 64 decoder)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیکدر 6 به 16 (6 to 64 decoder)

سلام من یه دیکدر 6 به 64 نیاز دارم کسی چنین ic میشناسه؟
    میدونم میشه بادیکدر 4 به 16 ساخت ولی حتما باید دیکدر 6 به 64 باشه؟

پاسخ : دیکدر 6 به 16 (6 to 64 decoder)

سلام دادا.
    نمیدونم بدردت میخوره یا نه اما من چند وقت پیش برای یه پروژه این کارو کردم:

دوتا 4514 (دیکودر 4*16) گرفتم و ورودی هاشو بهم وصل کردم و به میکرو دادم، enable هاشو به میکرو دادم. اونوقت اعداد 0 تا 16 رو روی باسش ریختم و اولین دیکودر رو enable و دومیشو disable کردم. بعد دوباره دیتای 0 تا 16 رو دادم و این دفعه دیکودر دوم رو enable و اولی رو disable کردم.
    سرت رو درد نیارم دادا. مولتی پلکس کردم. مانند زمانی که میخواهیم چندتا seven segment رو دیتا بدیم.
    تشکر لازم نیست!

دیدگاه

شما فکر میکنی از میون 1000 نفری که ممکنه دیکدر استفاده کنن چند تاشون 6 به 64 بخوان؟ کارخونه های سازنده جنسی رو فقط به خاطر اینکه "میشه تولید کرد" تولید نمیکنن. باید فروش خوبی هم داشته باشه. 6 به 64 هم براحتی میشه با دو طبقه 3 به 8 مثل 74138 یا یک طبقه 2 به 4 و یک طبقه 4 به 16 ساخته بشه.
      اگه واقعا حتما بایستی یک آی سی منفرد باشه میتونین از FPGA استفاده کنین.

دیدگاه

سلام
        من هم نظر دوستان رو تائید می کنم ولی به عنوان یک نکته باید بگم که تو دوران هنرستان تو دیتا شیت یک روی برای این کار با چهار تا آی سی 4 به 16 بود ولی الان یادم نیست چطوری بود شما می تونی از همون کتاب استفاده کنی .
        ولی با نهایت تاسف باید بگم که چنین آی سی وجود نداره :NO: و به قول دوستمون هم به درد کسی نمی خوره
        پس گشتم نبود نگرد نیست :cry2:

موفق باشی :job:
        Aristar Group - Always And Forever

دیدگاه

تا جایی که یادم هست یک آی سی PLCC که متاسفانه شماره اش یادم نیست؛ هست که برای روشن کردن نمودارهای میله ای متشکل از یک سری led تا ماکزیمم 35 تا استفاده میشد. شما میتونی دوتا از اینا رو با هم سری کنی. 3 تا پین هم بیشتر مصرف نمیکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X