ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
    2008/01/16
    مشهد
    458
    12

ساخت شارژر خورشيدي براي موبايل

سلام
    دوستان کسي مدار شارژرخورشيدي تلفن همراه رو داره.
    من يه سلول خورشيدي دارم که زير نور مستقيم خورشيد حدود 10 ولت برق ميده و 80 ميلي آمپر جريان
    حالا براي شارژ موبايل بايد به چه صورت عمل کرد که گوشي به طور استاندارد شارژ شده و از عمر باطري کم نشه.
    من زيادي عجله دارم.
    ممنون ميشم نقشه مدارش رو اينجا بزارين
    با تشکر پيشاپيش از کمک هاتون
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ*های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ*گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ*هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ*نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ*خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ*تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ*تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"
    2007/05/02
    1,757
    94

پاسخ : ساخت شارژر خورشيدي براي موبايل

با توجه به اینکه پنل شما در بهترین حالت 80 میلی آمپر بیشتر نمیده میتون با سری کردن یک دیود اونو به باتری موبایل وصل کنین
    2008/01/16
    مشهد
    458
    12

محسن جان دلم برات تنگ شده بود...
    قبلا اين کار رو کردم ولي نشد.
    با آزمايشاتي که کردم به اين نتيجه رسيدم که ولتاژ بايد بين 4/5 تا 5/5 ولت باشه.و اگه کمتر يا بيشتر باشه نميشه.
    و حداقل جريان بايد 2.5 ميلي آمپر باشه.من با زنر ولتاژ رو رو 5 نگه داشتم و گوشي شارژ ميشد اما افت جريان داشتم.گوشي حدود 40 ميلي جريان ميکشيد.با رگلاتور بهتر شد و زير نور مستقيم 110 ميلي جريان ميکشيد.
    که در زمان 1:30 ساعت حدود 2 خونه پر کرد.بدون هيچ مدار اضافه اي.
    خود گوشي از شارژر برقي 890 ميلي آمپر، حدود 330 ميلي جريان ميکشيد.پس به طور نظري نتيجه ميگيريم که اگه 3 عدد از اين سلول ها رو موازي کنيم زمان شارژ گوشي دقيقا مثل همون زمان در شارژ برق هست.
    حالا من تعجبم از اينه که روي اين سلول،کارخونش زده 4.5 ولت 200 ميلي آمپر.ولي 10.5 ولت خروجي ميده.اگه کمتر بود تعجب نميکردم.چون اين عدد مال زماني که زير نور مستقيم خورشيد تو منطقه استوا باشه.حالا چطور بيشتر از 2 برابر شده.....!
    دوستان کسي سايتي،تلفني،از فروشنده هاي منصف تهراني نداره که از اين سلولها داشته باشند.تو مشهد که همه چي کم يابه.
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ*های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ*گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ*هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ*نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ*خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ*تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ*تان
    2007/05/02
    1,757
    94

ببخشید فکر کردم میخواین مستقیما به باتری موبایل وصلش کنین
    بله همونطور که فرمودین باید ولتاژ رو به حدود 5 ولت برسونین تا موبایل قبولش کنه
    میتونین یه کار دیگه هم بکنین با اون سلول یه باتری رو شارژ کنین و اونو به موبایل وصل کنین همون کاری که شارژر های خورشیدی چینی می کنند البته ظرفیت باتری تون باید از ظرفیت باتری موبایل بیشتر باشه تا باتری موبایلتون شارژ کامل بشه یه وقت قانون بقای انرژی رو فراموش نکنین
    2008/01/16
    مشهد
    458
    12

اين جوري هم ميشه.ولي من دوست دارم يه چيز توپ باشه نه در پيتي.اين شارژرهاي تو بازار کلي طول ميکشه تا شارژ کنه.من ميخوام چيزي باشه در حد شارژر برقي و حتي بهتر.ميخوام چيزي درست کنم که هم زمان چند تا گوشي رو با هم شارژ کنه.
    کار سختي نيست.ولي حيف تو مشهد گير نمياد.3 روز دارم تو نت ميسرچم ولي فقط يکي دوتا سايت از اين چيزا دارن واسه فروش.سايت جوان الکترونيک هم که باين شماره قطعه رو داد تا جستجو کنه.من چميدونم اسم و مدل کارخونه ايشون چيه.
    2011/01/24
    14
    0

سلام :biggrin:
    يه مسئلهآ*اي كه هست اينه كه اگه نور به اندازه كافي به باتري خورشيدي نرسه، ولتاژش در حدي نميشه كه باتري موبايل رو شارژ كنه. فرض كنيد باتري خورشيدي 6 ولت داريم كه زير نور كم 3 ولت بيشتر برق نميده؛ حالا اگر بخواهيم يه باتري 5 ولت رو شارژ كنيم نميشه. :angry:
    سوال من اينه كه آيا ميشه سر راه باتري خورشيدي خازن قرار داد تا مثلا با ولتاژ 3 ذخيره بشه و وقتي به ولتاژ 6 رسيد تخليه بشه به سمت باتري كه قرار هست شارژ بشه. اين كار عملي هست يا خير؟ اگه عملي هست چجوري ميشه انجامش داد؟ اگر هم نميشه دليل بياريد كه متوجه بشيم. :mrgreen:

ممنون
    2011/01/30
    تهران
    37
    1

سلام
    براي خريد باطري خورشيدي بريد از نيوكيت خريد كنيد (كوچه كنار پاساژ امجد).... ميتونيد برايي ديدن نمونه ها بريد تو سايتش

اگر سلول خورشيدي را باز كنيد ميبينيد چندتا سلول كوچكتر به هم وصل شده اند . خب اگر 10 ولت خروجي داريد ميتونيد نصف اون سلول ها را با نصف ديگه موازي كنيد. اينطوري بدون استفاده از هيچ قطعه اي شما ولتاژ 5 و جريان 2 برابر داريد

در مورد اطلاعات روي باطري: اصلا مهم نيست كه چي نوشته چون همشون الكي هستند مگر اينكه باطري اصل خريده باشيد

راه كار : جاي اين همه هزينه ، يك عدد باطري موبايل بخريد تا هميشه بصورت شارژ شده همراه شما باشد. فكر كنم حمل باطري خود گوشي خيلي راحت تر باشه تا حمل سلول خورشيدي!!! oo:
    ندونستن كه عيب نيست ... اون نپرسيدنه كه عيب داره
    چي گفتماااا !! oo:
    2010/03/05
    3,251
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein2011
    سلام :biggrin:
    يه مسئلهآ*اي كه هست اينه كه اگه نور به اندازه كافي به باتري خورشيدي نرسه، ولتاژش در حدي نميشه كه باتري موبايل رو شارژ كنه. فرض كنيد باتري خورشيدي 6 ولت داريم كه زير نور كم 3 ولت بيشتر برق نميده؛ حالا اگر بخواهيم يه باتري 5 ولت رو شارژ كنيم نميشه. :angry:
    سوال من اينه كه آيا ميشه سر راه باتري خورشيدي خازن قرار داد تا مثلا با ولتاژ 3 ذخيره بشه و وقتي به ولتاژ 6 رسيد تخليه بشه به سمت باتري كه قرار هست شارژ بشه. اين كار عملي هست يا خير؟ اگه عملي هست چجوري ميشه انجامش داد؟ اگر هم نميشه دليل بياريد كه متوجه بشيم. :mrgreen:

ممنون
    سلام
    این چیزی که میگید امکان پذیر نیست چون خازن نمیتونه به طور مداوم چند ساعت انرژی بده oo:و چند ثانیه ای تخلیه میشه!!!
    2011/01/24
    14
    0

خوب پس اينجوري كه معلومه نميشه كاريش كرد. :mrgreen:
    اگر يه باتري رو شارژ كرديم، براي اينكه ديگه ولتاژي به باتري شارژ شده نره چيكار ميتونيم بكنيم؟
    همه باتري هاي شارژي بعد از شارژ كامل، همون اندازه ولتاژ كه روشون نوشته ميدن يا نه؟ يا اينكه به مرور عمرشون كم ميشه و فقط سريع تخليه ميشن؟

سؤالام ابتدائيه، ببخشيد ديگه. كامپيوتريم ديگه. :redface:
    2010/03/05
    3,251
    67

اشکالی نداره عزیزم ما که هنوز دبیرستانیم :cry2:
    معمولا بعد از شارژ کامل حدود 10 تا 25 درصد از ولتاژ نامیشون بیشتر میدن و در وقتی شارژشون خالی میشه تا حدود 50 درصد از ولتاژ نامی کمتر میدن
    یعنی مثلا باتری موبایل که 3.7 ولته وقتی کامل شارژش کنیم مثلا 4 ولت میده
    البته مدار شارژ موبایل معمولا تا حداکثر باتری رو شارژ نمیکنه
    در ضمن اون مدار هم شارژ کنترلر هست که یه سرچ بزنی
    پیدا میکنی
    باتری ها بسته به نوعشون عمرشون متفاوت هست البته به کیفیت شارژر هم بستگی داره
    هر چی باتری رو با جریان کمتری شارژ کنین عمر باتری بیشتر میشه
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29