اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

( حل شد ) یک کد با استفاده از AVR GCC تحت توزیع فدورا و عدم شناختن میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

( حل شد ) یک کد با استفاده از AVR GCC تحت توزیع فدورا و عدم شناختن میکرو

دوستان بنده یک کد ساده برای ایجاد سطح منطقی بالا در پورت A از میکرو Atmega32 در AVR GCC و با استفاده از eclipse نوشتم به این شکل:

#include <avr/io.h>

int main(void)
    {
    // Set Port B pins as all outputs
    DDRB = 0xff;

// Set all Port B pins as HIGH
    PORTB = 0xff;

return 1;
    }

طبق ویزاردی که eclipse هست نوع میکرو را Atmega32 انتخاب کردم , اما در عمل با وجود سالم بودن میکرو پایه ها به اصطلاح یک نیستند. وقتی علت را از طریق یکی از اساتید جویا شدم فرمودند که به احتمال کد برای میکروی دیگری کامپایل میشود. حال سوال من این است که آیا میتوان جایی از برنامه نوع میکرو را تعریف کرد. بنده که نتوانستم از #define avr/iom32.h یا #incude <avr/iom32.h> نتیجه مثبتی بگیرم.

پاسخ : ( حل شد ) یک کد با استفاده از AVR GCC تحت توزیع فدورا و عدم شناختن میکرو

عزیزان یک عمل مبتدیانه بنده را چند روز معطل کرد.
    از آنجایی که میکرو بر روی پروگرمر قرار داشت و از آن تغذیه میشد , نیازی به درایو آن در یک بورد نمیدیدم , وقتی روی یک برد بورد و و از همان تغذیه استفاده کردم نتیجه مثبت بود.

دیدگاه

سلام روزبه جان
      البته سوالم ربطی به تاپیک نداره !
      ولی دیدیم نتیجه گرفتی نخواستم تاپیک جدید باز کنم
      میشه بگی چجوری eclipse رو با winavr چجور راه انداختی ؟ من با avrstudio کار می کنم ، ولی eclipse خیلی بهتره !

دیدگاه

سلام فرشاد جان
        بنده در زمان ایجاد تاپیک از توزیع Ubuntu استفاده میکردم اما با وجود Fedora 14 Electronic چند روزی مهمان ویندوز شدیم , به هر حال.
        1- بسته به سیستم عامل , winavr ( در ویندوز ) یا avr-gcc , avr-binutils , avr-libc , avr-gdb , avrdude را ( در یکی از توزیع های لینوکس ) نصب میکنیم.

2- قبل از نصب Eclipse باید از نصب Java مطمئن شویم.

3- در لینوکس پس از نصب Eclipse پس از اجرای آن
        Help
        Install new software یا update and install new software
        Add
        یکی از آدرس های موجود در اینجا را اضافه میکنیم

4- AVR Eclipse Plugin را انتخاب کرده و روند نصب را طی میکنیم

جهت استفاده در ویندوز ابتدا باید Eclipse CDT (C/C++ Development Toolkit) را نیز نصب کرده و مراحل را مانند بالا طی کرد.

دیدگاه

ممنون
          شب رفتم خونه تست می کنم ، نتیجه رو میگم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X