اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اموزش ساخت فیلتر پایین گذر ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اموزش ساخت فیلتر پایین گذر ساده

سلام من میخوام یه فیلتر پایین گذر درست کنم اینجوری

من میخوام این مدارو درست کنم چون نه آی سی داره نه برق میخواد راستی این مدار خودش میتونه صدارو جدا کنه یا باز آی سی میخواد (فقط قسمت فیلتر پایین گذر دقت کنید)

احتیاج به کمک دارم مثلا اونی که دورشو قرمز کشیدم چی... میدونم سلف ولی چه جوری درستش کنم و اون اهمی که زیر اونایی که نوشته چی

کمک کنید :cry:

پاسخ : همه اگه بلدن بیان کمک

کسی بلد نیست مارو راهنمایی کنه

دیدگاه

پاسخ : اموزش ساخت فیلتر پایین گذر ساده

دوست عزیز sajad-falah مشابه این فیلتر پایین گذر رو من قبلا تو کتاب " الکترونیک برای جوانان (بخت آور) " دیده بودم. مشکل این نوع فیلتر توان تلفاتیشه (در واقع فیلتر غیر فعاله). این مدار میتونه صدا رو جدا کنه (البته فکر نمیکنم به خوبیه فیلتری که تو ورودی آمپلی فایر قرار میگیره.)
      در مورد سلفی که دورش خط قرمز کشیده شده هم باید بگم به خاطر اینه که ساخت یه سلف 4میلی هانری با مقاومت کم 0.2 اهم سخته. حتما باید از هسته فریت استفاده کرد و حواستون باشه که سیم لاکی که برای ساخت سلف استفاده می کنید باید ضخیم باشه تا هم مشکل جریانی نداشته باشه و هم مقاومتش کم باشه. برای ساخت سلف میتونید از جدول مشخصات سیمها استفاده کنید و پس از مشخص کردن هسته و همچنین قطر هسته ی سلف و سیم لاکی مناسب (یعنی نازک ترین سیمی که توانایی تحمل جریان خروجی را داشته باشد) باید تغداد دورهای مناسب رو محاسبه کنید. البته این قسمت کار نیاز به آزمون و خطا داره. ضمنا جدول رو میتونید از ویکی پدیا ببینید http://en.wikipedia.org/wiki/American_wire_gauge

البته پیشنهاد من استفاده از مدارات فیلتر در ورودی آمپلی فایره. کافیه دو طبقه فیلتر پایین گذر RC پشت سرهم قرار بدید (میتونید به جای مقاومت از ولوم خطی استفاده کنید) و به راحتی صدای باس آمپلی فایر رو کنترل کنید.
      کسب درآمد آنلاین با بزرگترین سایت کلیکی جهان:

http://images.neobux.com/imagens/ban...mp;u3=16213324

دیدگاه

سلام داداش میدونی من تو ماشین یه آمپیلی 2کاناله دارم من دو تا باند بهش وصل کردم و میخوام ساب رو هم وصل کنم

با کمال تعجب رفتم ساب رو به دو کاناله امپیلی وصل کرم به صورتی که هر دوسر سیم های ساب زدم منفی خوروجی ها ی ساب کاملا خوب عمل میکرد فقط یه صدای خیلی کمی توش هست خیلی کم و من از این بابت مشکل ندارم مشکلم اینه که تو ضبط باس رو میزارم روی 4 ساب که خوب عمل میکنه هیچی باند ها هم 3 سانت جابه جا میشن من علان دونبال یه مدارم که بشه این ساب باند هارو از پشت باند کم کرد نه از ورودی..... از این که جواب دادی واقعا ممنونم

دیدگاه

سلام دوست عزیز امپلی های ماشین دو کانال فقط برای دو تا باند یا یه ساب هست اگه قدرتشو داشته باشه شانس اوردی تا حالا که امپلی نسوخته این کاری که میخوای بکنی کار درستی نیست بهتره یه امپلی چهار کانال بخری بعد ساب روی امپهای خودرو بصورت بریدج بسته میشه من خودم فروشنده سیستمهای خودرو هستم امپلی ها رو هم تعمیر میکنم اگه سوالی داشتی بپرس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X