ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

بررسی نرم افزار بابیلون از نظر امنیت

دوستان عزیز همون طور که میآ*دونید، تو یکی از تاپیک ها در مورد جاسوس بودن بابیلون بحث شده بود
    که البته 100% به صورت غیر علمی و غیر منطقی بود
    برای همین تصمیم گرفتم این برنامه رو تست کنم و نتایجش رو اینجا بزارم
    اگه کسی تست کرد لطف کنه نتایجش رو بزاره تا بتونیم به جمع بندی علمی داشته باشیم
    لطفا از بحث های حاشیهآ*ای خودداری کنید
    با تشکر

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

پاسخ : بررسی نرم افزار بابیلون از نظر امنیتی

سیستم مورد آزمایش:
    سیستم عامل: XP
    آنتی ویروس و فایروال: Eset smart security 4.2 (firewall mode: interactive)
    سرعت اینترنت:128 بدون پروکسی یا VPN
    ورژن بابیلون : 8 کرک شده
    بعد نصب و کرک کردن بابیلون، چندتا دیکشنری نصب کردم.تو تنظیمات فایروال ، حالت اتوماتیک رو خاموش کردم تا بتونم مدیریت بیشتری داشته باشم
    بلافاصله بعد اجرا، نرم افزار سعی کرد با شبکه ارتباط برقرار کنه:

و بعد نرم افزار متوجه جعلی بودن لایسنس شد:

و سعی کرد یه تغییری تو فایل اجراییش بده که منم اجازه دادم
    و در نهایت بابیلون از کار افتاد:

دفعه* بعد سعی کردم نرم افزارو پدیت کنم.(قسمت تبدیل واحد ها و ارز)

و بابیلون به این IP ها متصل شد:

به قسمت دریافت و ارسال داده توجه کنید:
    2.9 مگ دریافت و 342 بایت!* ارسال
    و

چند بار سیستم رو روشن و خاموش و بابیلون رو اجرا کردم و نتیجش این شد:

باز هم به حجم اطلاعات ارسالی توجه کنید.هیچ وقت به 10 کیلو بایت هم نرسید.

تو پست بعدی IP های به دست اومده رو Trace می*کنم

2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

پاسخ : بررسی نرم افزار بابیلون از نظر امنیت

بعد از انجام مراحل بالا یه لیست IP به دست اومد:
    188.121.231.89
    69.175.87.108
    69.175.87.107
    184.154.27.230
    184.154.27.231
    69.175.87.108
    209.85.148.139
    173.236.91.147
    اول از همهآ*ی IP ها who is گرفتم تا اطلاعات مربوط به مکان و مالکیتشون به دست بیاد
    (http://tools.whois.net/whoisbyip/)
    تمام IP ها به جز 209.85.148.139 که مال گوگل(Mountain View ) بود، به شهر شیکاگو آمریکا تعلق داشتن.
    مثال:
    173.236.91.147
    [Querying whois.arin.net]
    [Redirected to rwhois.singlehop.net:4321]
    [Querying rwhois.singlehop.net]
    [rwhois.singlehop.net]
    %rwhois V-1.5:003eff:00 rwhois.singlehop.com (by Network Solutions, Inc. V-1.5.9.5)
    network:Class-Name:network
    network:ID:ORG-SINGL-8.173-236-91-144/28
    network:Auth-Area:173.236.0.0/17
    network:IP-Network:173.236.91.144/28
    network:Organizationel Systems
    network:Street-Address:Filipa Filipovica 20
    network:City:Cacak
    network:Postal-Code:32000
    network:Country-Code:CS
    network:Tech-Contact;I:NETWO1546-ARIN
    network:Admin-Contact;I:NETWO1546-ARIN
    network:Abuse-Contact;I:ABUSE2492-ARIN
    network:Created:20100518
    network:Updated:20100518
    %referral rwhois://root.rwhois.net:4321/auth-area=.
    %ok

تا اینجای کار که مشکلی نبود
    حالا IP هارو Trace میآ*کنم تا ببینم یه وقت خدای نکرده اطلاعات از اطراف اسرائیل رد نشه!
    برای این کار از نرم افزار VisualRoute استفاده کردم که توسط یه نقشه، مسیر اطلاعات ارسالی و دریافتی و مشخص میآ*کنه

این برنامه رو میآ*تونید از اینجا بگیرید:
    http://www.filezup.com/cxz2mb03b4zv/VisualRoute.2010.Pro.v14.0c.Build.4551_www.lordhac k.zip.html

یه نمونه از کار رو میآ*تونید تو عکس ببینید:

خوشبحتانه یا متاسفانه بازم از اسرائیل خبری نیست!

البته اینآ*ها دلیل نمیآ*شه که به طور 100 درصد بگید که اطلاعاتتون فقط به شیکاگو میره.فرضا اگه شرکت بابیلون جاسوس باشه میآ*تونه اطلاعاتی که رو سرورشه رو انتقال بده به هرجایی که دلش خواست.

این پست در جواب کسانی بود که گفتن رد IP رو گرفتن و به اسرائیل رسیدن.

2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

بعد از چندین ساعت زیر نظر گرفتن نرم افزار، کل اطلاعات ارسالی به 10KB هم نرسد و با وجود تلاش هایی که کردم، هیچ ارتباطی بین این نرم افزار و اسرائیل پیدا نشد!

و اما اصلا چرا بابیلون سعی میآ*کنه که به اینترنت وصل بشه؟
    1-برای تشخیص و از کار انداختن برنامه در صورت کرک بودن
    2-برای چک کردن مدت اعتبار لایسنس دیکشنری ها.همون طور که میآ*دونید، یه سری از دیکشنری ها رایگان نیستن و برای استفاده ازشون باید لایسنس خرید. مثل Oxford و Meriam-webster
    3-برای چک کردن اینکه آیا ورژن جدیدتری از برنامه وجود داره یانه( اگه وجود داشته باشه به کاربر پیشنهاد میآ*ده که برنامه رو پدیت کنه)
    4-برای پدیت بخش تبدیل ارزها و واحدها. همون طور که میآ*دونید (یا نمیآ*دونید!)یه قسمتی توی بابیلون وجود داره که میشه توش واحدهای اندازهآ*گیری و ارزش ارز و پول کشورآ*های مختلف رو مقایسه و حساب کرد.
    5-دیکشنری های آنلاین.چون بعضی از دیکشنری ها حجم بالایی دارند، امکانی در نظر گرفته شده که این دیشکنری ها به صورت آنلاین هم قابل استفاده باشن.مثلا به جای دانلود یه دیکشنری 50MB ،یه فایل چندکیلوبایتی دانلود میآ*کنید.البته برای هر بار استفاده باید به اینترنت وصل بشید.

و اما چرا بعضی وقت ها CPU به طور کامل اشغال میآ*شه؟
    اکثر دیکشنری هایی که دانلود میآ*کنید،تعداد زیادی مدخل دارن(مثلا یه دیکشنری 4 مگابایتی، 74000 مدخل و واژه داشت) حالا اگه چند تا دیکشنری با هم نصب باشه، بابیلون باید هربار بین چندصد هزار و شاید چند میلیون واژه رو بگرده. پس میشه فهمید که به توان بالایی از CPU نیازه.

دوستی گفته بود که بابیلون این همه دیکشنری مجانی در اختیار ما گذاشته و این خیلی مشکوکه!
    در جواب این برادر باید بگم که اولا بابیلون مجانی نیست، شما دانلودش میآ*کنید،بعد کرک میآ*کنید،در واقع میآ*دزدید(کاری به درست یا صحیح بودنش ندارم)در ضمن دیکشنری های پولی رو هم بدون لایسنس استفاده میآ*کنی و یه ضرری هم به بابیلون میزنی و هم به اون شرکتآ*ها!. کجاش مجانی بود؟

و اما در مورد امنیت:
    همین که شما اقدام به کرک میآ*کنید یا در واقع Patch میآ*کنید، فایل اجرایی برنامه تغییر میآ*کنه.حالا اگه کسی که پچ رو ارائه کرده باشه، نیت بدی داشته باشه به راحتی میآ*تونه یه کیآ*لاگر یا جاسوس به برنامتون اضافه کنه!

دوستانی که توهم دشمنی قوم یهود (و شاید کل جهان!) برشون داشته باید بدونن که اکثر نرم افزارآ*ها و حتی سیستم عامل ویندوز در امریکا و کشورهای امثال اون ساخته شدن.پس بهتره که کامپیوتر هاشونو بندازن دور!
    هم به صورت دزدی از نرم افزارهای خارجی استفاده نکردن و مشکل شرعی و قانونی و وجدانی براشون پیش نمیاد و هم امنیت شون به خطر نمیآ*افته!

و اما دوستان عزیز دیگه که بازهم شک دارن و کارشون گیر این برنامه و یا برنامه های مشابه هست(و یا نمیآ*خوان کرک بودن برنامشون مشخص بشه)، میآ*تونن کارهایی که میگم رو انجام بدن:
    1-برید تو تنظیمات فایروال و جلوی برقراری ارتباط برنامه با شبکه رو بگیربد
    مثل:

2-برید تو تنظیمات برنامه و IP و پورت اشتباه و جعلی بهش بدید:

3-اگه در زمینهآ*ی شبکه و فایروال کمی حرفهآ*ای هستید و همچنین اگه حوصلشو دارید، همیشه فایروال تون رو تو مد دستی بزارید(از اتوماتیک خارج کنید) تا بتونید تک تک برنامهآ*ها رو چک کنید.

2008/01/09
    111
    4

یکی از روش های شستشوی مغزی(به صورت دسته جمعی مثل مردم یک کشور) بیگانه هراسی هست. کاری که هیتلر با مردش کرد.
    شما یه نگاه به سی سال گذشته بنداز ،بد مزه بودن غذای بچه همسایه هم به اسرائیل ربط داره.
    ما کی می خوایم آدم بشیم؟
    2008/02/18
    خراسان رضوى
    534
    0

پاسخ : بررسي نرم افزار بابيلون از نظر امنيت

سلام

بسيــــــــــــــــار ممنون از زحمتي که کشيد

من ابدا قصد ندارم ارزش گذاري کنم روي اين حرف که بابيلون نرم افزار جاسوسي هست يا نه ؛ فقط يه سوال دارم :

به نظر دوستان محترم ، اگر اسرائيليها يک نرم افزار جاسوسي طراحي کرده باشند ؛ واقعا فکر مي کنيد بتونيد به روشهاي کاملا معمولي ( مثل تريس کردن و دنبال کردن آي پي ) بفهميد که اين نرم افزار داره جاسوسي مي کنه ؟؟!!!
    واقعا تکنولوژي اونها اينقدر پايينه که هر کسي که از راه ميرسه پي به جاسوس بودن اون نرم افزار ببره ؟!!
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

وقتی که وزارت اطلاعات ایران به موساد نفوذ میآ*کنه و بر خلاف روش های حفاظت اطلاعات ، میان و اینو اعلام میآ*کنن معلوم میشه IQ کل اسرائیل و موساد در حد جلبکه!

جدا از شوخی ،همون طور که گفتم این کار میتونه توسط سروری که تو آمریکا یا هرجای دیگه هم هست صورت بگیره.و حتی جاسوس میآ*تونه از طرف کسی باشه که برای نرم افزارها کرک ارائه میآ*کنه
    ولی آیا درسته که همین طور الکی همه رو متهم کنیم ، بدون دلیل و مدرک؟(اصل بر برائته مگه این که خلافش ثابت بشه)

عادل خان در مورد میزان اطلاعان ارسالی چی میشه گفت؟ تو هیچ کدوم از تست ها حجمش به 10کیلو بایت نرسید.
    به نظرتون با این حجم کم چه اطلاعاتی مهمی میشه فرستاد؟

شما اگه راه دیگه ای برای تست به نظرتون میرسه بگید.

2008/02/28
    تبريز
    277
    11

خيلي ممنون
    اگه حوصلشو دارين در مورد ويندوز مديا پلير هم همين تست رو انجام بدين.
    با اينکه نه نياز به چک لايسنس داره و نه تبديل ارز اتصالاتش خيلي مشکوکه.
    2008/07/07
    مشهد
    73
    22

قرار بود اينجا از لحاظ علمي بابيلون بررسي بشه ولي در برخي جاها دوباره 30 يا 30 شد

ميخواستم ببينم کسي از دوستان ميتونه گروه امنيت آشيانه را هم وارد بحثمون کنه ، تا نظر اونها را هم در اين باره بدونيم
    اگر خود آقاي رضايي بتونن اونها را هم بيارن تو بحث که خيلي خوبه

يک پيشنهاد ديگر هم دارم :
    به نظرم بهتره که بحث را کلي کنيم تا تنها درباره بابيلون صحبت نشه و موضوع ايران و اسراييل پيش نياد !
    مثال :
    خود من هم يک زماني از يک فيل تر شکن استفاده ميکردم که ميگفتند ساخت داخل هست و براي گير انداختن بعضي ها !
    نمونه آمريکاييش هم که گوگل و فيس بوک که اطلاعاتي را که شما پاک کنيد ، آنها پاک نمي کنند !
    اين موضوع جاسوسي براي همه نرم افزار ها و سايتها ميتونه مطرح باشه ، اسراييلي - آمريکايي يا ايراني بودن نرم افزار يا سايت هم فرقي نداره
    بهتره ما هم کلي اين موضوع را بررسي کنيم
    فيلمهاي آموزشي فارسي ميکروکنترلر از z80 تا ARM ( همراه با فايلهاي PDF )

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60892.0
    2008/02/18
    خراسان رضوى
    534
    0

سلام مجدد

من قبلا از يکي از دوستام شنيده بودم که مي گفت تو بعضي مراکز حساس صنعتي و همچنين نظامي نصب يک سري نرم افزارها محدوديت داره ، مي گفت يکيش بابيلونه

دوستان لطفا يه سرچي تو اينترنت بزنن

http://www.google.com/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%86 +%D9%86%D8%B1%D9%85+%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1 +%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3

مثلا اينا
    http://www.bfnews.ir/vdcfxmd0.w6d01agiiw.html
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%84%D9%88%D9%86_(%D9%86 %D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B 1)

من چند جملش رو انتخاب کردم که اينجا ميارم :

بابيلون يا بابل، واژهآ*نامهآ*اي تک کليکه و ساخت شرکتي اسرائيلي به همين نام است که معاني لغات مورد نظر متن مورببا يک کليک بر روي آن واژه مشخص ميآ*گردد.
    بابيلون در 1997 تاسيس شد و با همان نام به کار ترجمه ادامه داد. اولين پيشنهاد فروش سهام اين شرکت به عموم در سال 2007 روي داد و در بازار بورس اوراق بها دار تل آويو تحت نشان BBYL فروخته شد. بزرگترين سهامداران اين شرکت Noam Lanir و Reed Elsevier و موسس شرکت يعني Amnon Ovadia هستند.
    اين نرم افزار با برنامه کم حجمي که بطور مخفيانه با خود همراه دارد و بروي رايانه کاربر نصب مي شود ، قادر است به راحتي اطلاعات و برنامه و اعداد و ارقام دستگاه و به اصطلاح کاربردهاي statistics را بخواند و ضبط کند و در هنگام اتصال به اينترنت براي مسير اينترنتي مشخص شده در برنامه بفرستد و هر چند اگر تصور کنيم که کار اين برنامه محاسبات و آمارگيريهاي سري و تحقيقات اکتشاف اسنادي باشد ، نه جاسوسي مستقيم ، باز هم بايد گفت که اطلاعات ارسالي ،در مسير کمک به جريان بخشي به اقتصاد صهيونيسيم جهاني خواهد بود و به نوعي جاسوسي آشکار به حساب مي آيد .
    شرکتهاي يهودي جهان به شدت در امور تجسسي دخالت مي کنند و اخيرا با خريد تمام شرکتهاي بزرگ firewall سهم خود را از بازار تجسس و دزدي اطلاعات بشدت بالا برده اند و در صورت ترديد در اين مساله مي توان با جستجويي اندک درباره شرکت سرمايه گذاري mashov در اينترنت اطلاعاتي در اين باره بدست آورد.

به نظرم مهم ترين بخش اثبات کردن اين مطلبه که بابيلون يک نرم افزار ساخت اسرائيل هست ، چون اگر ثابت بشه بقيش تقريبا حله !
    چرا ؟
    چون بايد به عقلمون رجوع کنيم ... :arrow:
    چطور ميشه که نصف دنيا خدماتشون رو به روي ما تحريم مي کنن (مثل خيلي از امکانات گوگل - مک آفي و ...) ولي يک شرکت اسرائيلي اينکار رو نمي کنه ؟؟!!! روي ما ماه ديدن ؟!! :eek:

نقل قول نوشته اصلی توسط حميدرضا رضائي
    عادل خان در مورد ميزان اطلاعان ارسالي چي ميشه گفت؟ تو هيچ کدوم از تست ها حجمش به 10کيلو بايت نرسيد.
    به نظرتون با اين حجم کم چه اطلاعاتي مهمي ميشه فرستاد؟
    گل پسر اينکه نشد دليل . توقع داشتي کل 120 گيگ اطلاعات رو هاردت رو واسشون ارسال کنه

نرم افزارهاي سرچ مثل سرچ خود ويندوز يا گوگل يا ياهو رو سيستمت نصب کردي ؟
    اين نرم افزارها براي جستجوي سريع تر ميان تمام فايلا رو ايندکس مي کنن

خوب يک نرم افزار جاسوسي هم مي تونه اينکارو بکنه . بعد نتايجش رو ارسال کنه ... مثلا گزارش بده تو سيستم شما اينقدر عکس ، اين مقدار فايل موزيک ، چند تا فيلم و .... وجود داره

لابد ميگي به چه دردشون مي خوره ؟
    طبيعتا هيچي ! :mrgreen:

ولي فرض کن رو سيستم شما کلي فايلاي صنعتي مهم يا نظامي يا هر چيز حساس براي اونا وجود داشته باشه
    اونوقت رايانه شما مي تونه به يک هدف براي اونا تبديل بشه :twisted:

فکر کنم بهتره صرفا بابيلون رو پيرهن عثمان نکيم . بايد بيشتر در اين مورد حرف بزنيم که نرم افزارها اصولا چطوري از سيستم ما جاسوسي مي کنن

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20