ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 160 از 162 نخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162 آخرین
نمایش نتایج: از 1,591 به 1,600 از 1612
    2014/07/20
    البـــرز - کـــرج - گوهـــردشت
    694
    164

پاسخ : مرجع کامل طراحی و ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ توسط نرم افزار PI Expert

نقل قول نوشته اصلی توسط RAMONA

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

تورو خدا ببخشید انقد سوالای مسخره میپرسم ، ثانویشو نوشته پنج*دور ( فیلار � ۲ ) یعنی دو تا سیمو با دست کنار هم بگیرم*و بپیچم*. خوب فهمیدم چی شد . مچکر ...
    حالا یه سوال دیگه که میمونه ببن اولیه و ثانویه باید یه لایه عایق بذارم ابنجا گفته :

Barrier tape ; polyester film
    به جای این از چی استفاده کنم ؟*
    می تونید از چسب پانسمان کاغذی به عنوان عایق استفاده کنید. بین سیم پیچ اولیه و ثانویه حداقل 3 لایه چسب بپیچید.
    2014/05/08
    142
    102

سلام به همه ، قرار دادن یه منبع تغذیه سوئیچینگ* و یک* سیستم* متشکل از میکرو*کنترلر avr روی یک*pcb چقد میتونه مشکل ساز باشه و چه کارایی میشه کرد برای حذف نویز ؟*
    منبع تغذیه سوئیچینگ* ۵ ولت هست و از توپولوژی فلای بک استفاده شده با ایسی tny 274
    از منبع تغذیه برای تغذیه میکرو کنترلر و دوتا سنسور ds18b20 و LCD استفاده میشه ،
    در طراحی PCB هم تمام نکاتی که نرم افزار گفته بود رعایت شده ، محیط های انتقال داده هم تماما پایگان شده .
    از محافظ برای منبع تغذیه نمیخوام استفاده کنم ، چونکه پیدا کردن و یا ساختنش دردسر داره
    فیلترها فقط همونایی که خود نرم افزار برامون در نظر گرفته به غیر از اون فیلتری استفاده نکردم تو*ورودی ها.
    آیا بازم کاری میشه کرد؟ ، به نظرتون همین کارایی که کردم کافیه؟
    و یه نکته دیگه من منبع تغذیه سوئیچینگ ۵ ولت ۱ آمپر رو از بازار خریدم ۵ هزار تومان که درست کردنش فک کنم هزینش تقریبا همین حدودا میشه البتهدبا کلی دردسر ( پیچیدن ترانس و ...) . ولی چونکه میخواستم* بردم یکپارچه باشه و فقط یه دو شاخه بزنم تو* پریزو استفاده کنم اینکارو کردم .
    2014/03/13
    19
    2

با سلام
    من يه تجربه اي از اين نرم افزار كسب كردم گفتم بگم شايد به درد دوستان بخوره
    هر وقت خروجي چشمك زن مي شد تعداد سيم پيچي رو 15 تا 20 درصد افزايش مي دهم مخصوصا اوليه رو
    مثلا در 12 ولت 1 امپر با اي سي TNY278 نوشته اوليه سيم 20 صدم ميلي متر 69 دور من 80 تا 85 دور پيچيدم ثانويه هم رو 9 دور 35 صدم ميليمتر گفته من 12 دور يا همون 10 دور پيچيدم . البته به فضاتون هم توجه كنيد كه جا كم نياريد
    مشكل چشمك زدن و حتي افت ولتاژ خيلي كمتر شد به طوري كه وقتي 1 امپر رو ازش مي كشيدم خوب جواب مي داد و افت ولتاژ به 11 يا 10.5 ولت مي رسيد
    بهترين روش براي فهميدن ايراد در طراحي با اين نرم افزار به نظر من بايد كمي تو محاسبات سيم پيچي ترانس فريت دست برد .نترسين يكم ور برين بهش به نتايج جالبي ميرسيد .
    حتي براي اطمينان از درست كار كردن در مدت طولاني و عمرش اون رو روي دستگاه هاي مختلف به مدت چند هفته تست كردم و تا العن مشكلي براش پيش نيومده.
    لايه هوا رو هم از ورق گلاسه استفاده كردم دو طرف هسته EE19
    حجم هسته هم تعیین میکنه چقدر انرژی در گپ ذخیره بشه اگر بیشتر از اون در بار مصرف بشه ولتاژ خروجی افت میکنه
    و جریان محدود میشه
    ویرایش توسط g14g14 : 2017/02/11 در ساعت 13:36
    2014/07/08
    سرزمين پارس
    461
    11

درود
    دوستان من هم دقیقا برای تغذیه میکرو واسه یه پروژه ای میخوام منبع تغذیه ام رو خود برد باشه با سوئیچینگ اینکارو کنم نمونه ماژولش توبازار هست مثلا پنج ولتی 700میلی امپر
    بنده با دویست سیصد میلی هم کارم راه میافته ممنون میشم راهنمایی کنید
    2017/04/14
    1
    3

سلام دوستان
    من برای پروژه دانشگاهیم یک منبع تغذیه سوئیچینگ با سه خروجی 12ولت 5 آمپر ، 5 ولت 1 آمپر و 3.3 ولت 1 آمپر انچام دادم.
    تمامی مراحل رو با دقت فراوان انجام دادم وسبله هارو خریدم و pcb رو هم با وسواس زیاد طراحی کردم. همچنین ترانس رو هم طبق تتوضیحات دوستان و اساتید با دقت پیچیدم.
    الان در حال حاضر بنده قسمت ورودی مدارم خوب کار میکنه ولی به خروجی ولتازی نمیرسه. همچنین متوجه شدم که IC سوئیچ نمیکنه.
    من همه چیز رو چک کردم . مدار ایرادی نداره.
    ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.
    آی سی : top247yn
    2017/07/10
    1
    1

سلام
    کسی شماره تماس احمد اقا(دایی جان) رو داره؟
    2015/09/21
    1
    1

من تا حالا دو سه تا مدار با این نرم افزار طراحی کردم و ساختم . هیچکوم نتیجه ندادن . یا ولتاژ نمیدادن یا جریان
    2012/10/16
    150
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط g14g14

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با سلام
    من يه تجربه اي از اين نرم افزار كسب كردم گفتم بگم شايد به درد دوستان بخوره
    هر وقت خروجي چشمك زن مي شد تعداد سيم پيچي رو 15 تا 20 درصد افزايش مي دهم مخصوصا اوليه رو
    مثلا در 12 ولت 1 امپر با اي سي TNY278 نوشته اوليه سيم 20 صدم ميلي متر 69 دور من 80 تا 85 دور پيچيدم ثانويه هم رو 9 دور 35 صدم ميليمتر گفته من 12 دور يا همون 10 دور پيچيدم . البته به فضاتون هم توجه كنيد كه جا كم نياريد
    مشكل چشمك زدن و حتي افت ولتاژ خيلي كمتر شد به طوري كه وقتي 1 امپر رو ازش مي كشيدم خوب جواب مي داد و افت ولتاژ به 11 يا 10.5 ولت مي رسيد
    بهترين روش براي فهميدن ايراد در طراحي با اين نرم افزار به نظر من بايد كمي تو محاسبات سيم پيچي ترانس فريت دست برد .نترسين يكم ور برين بهش به نتايج جالبي ميرسيد .
    حتي براي اطمينان از درست كار كردن در مدت طولاني و عمرش اون رو روي دستگاه هاي مختلف به مدت چند هفته تست كردم و تا العن مشكلي براش پيش نيومده.
    لايه هوا رو هم از ورق گلاسه استفاده كردم دو طرف هسته EE19
    حجم هسته هم تعیین میکنه چقدر انرژی در گپ ذخیره بشه اگر بیشتر از اون در بار مصرف بشه ولتاژ خروجی افت میکنه
    و جریان محدود میشه
    عجالتا لایک بریم امتحان کنیم ببینیم میشه یا نه
    کلا سیم پیچ از هر نوعش چیز بدیه از موتور بگیر تا سلف و ...
    2009/09/13
    اردبيل
    2,508
    123

سلام دوستان پیشنهادتون برای یک منبع تغذیه ارزان و کوچک برای برد تغذیه شونده با برق شهر چیه خروجی 12 ولت 0.5 امپر ؟
    TNY274PN
    ارزانترین ایسی سوسچینگ اینه !!
    ولی تو نرم افزار گذینه ی برای تنظیم ندیدم (شماره ایسی ؟)

2016/07/07
    9
    3

سلام
    دوستان عزیز سیم پیچ های شیلد چه نقشی در ترانس دارند من تعدادی ترانس چینی را باز کردم که روی انها هم سیم پیچی شیلدبود! دقیقا مثل چیزی که در نرم افزارطراحی میشود در بعضی ترانسها حجم سیم شیلد از خود سیم اولیه بیشتر میشود!
    من این سیم ها را باز کردم ودوباره ترانسها را بدون سیم شیلدسیم پیچی کردم هیچگونه افت یا تغییری در توان خروجی از ترانس ندیدم!
    واقعا چه نقشی در ترانس دارند !؟
صفحه 160 از 162 نخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162 آخرین
نمایش نتایج: از 1,591 به 1,600 از 1612