اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطلاعات در مورد کاربرد آی سی ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اطلاعات در مورد کاربرد آی سی ها

نیک روز

میشه اینجا در مورد انواع مختلف آی سی ها حرف بزنیم و کاربردشون هم یه کوچولو اشاره کنیم تا همه بفهمند چه آی سی چه کاری میکنه تا تو پروإ¾ژه ی خودش استفاده کنه!
    ممنون میشم اگه همه کمک کنند و هر آی سی رو که میشناسن واسه دیگرون هم معرفی کنند.

پاسخ : اطلاعات در مورد کاربرد آی سی ها

ای بابا چرا کسی همکاری نمی کنه!بابا چیزی ازتون کم نمیشه!

آی سی 4054 آی سیی هستش که با اون می تونید یک سون سگمنت رو راه اندازی کنید.تنها با 4 پین!
    یعنی 3 تا پین سرفه جویی!
    حالا با آی سی 4017 می تونید به ترتیب سون سگمنت ها رو فعال کرده و تنها با این 4 پین روشون بنویسید!هی تن تن ریفریش کنید!
    خیلی باحاله!البته اگه اشتباه نکنم باید به آی سی 4017 فرکانس بفرستیم!درسته دوستان؟کمک کنید لطفا!
    مثلا اینجا انجمن الکترونیک هستش!

دیدگاه

دوست عزیز اگه منظورتون اینه که در مورد آی سی ها همین طور بی هدف حرف بزنیم و صحبت کنیم، مثل اینه که بخوایم دریا رو تو یه سطل جا بدیم!
      Datasheet پس واسه چیه؟
      هرکس که در مورد آی سی یا قطعه ای به مشکل برخورد میآ‌تونه بیاد تاپیک بزنه و راهنمایی بگیره.
      در ضمن این بحث چه ربطی به انجمن PIC داره؟

دیدگاه

سلام

منظور من رو نفهمیدید!دیتا شیت خوبه به شرط اینکه قطعه رو بشناسی!
        مثلا یکی می خواد پورت های میکرو رو گسترش بده یا داده های سریال را تبدیل کنه به 8 بیت پارالل یا داده ها را روی خروجی قفل کنه و عملیات دیگه ای انجام بده یا.... . از کجا باید این آی سی ها رو بشناسه؟وقتی میتونه دیتا شیت استفاده کنه که آی سی رو بشناسه!
        ساده تر بگم کتاب 307 مدار در مورد مدارها گفته و کاربردشون رو هم گفته!حالا آیا کتابی وجود داره که آی سی ها رو معرفی کنه و کاربردشون رو بگه؟
        کتاب های سری TTL & CMOS خوبه ولی...
        ولی ما نیاز داریم کاربرد واقعی رو ببینیم!مثلا من تا چند ماه پیش استفاده از گیت های منطقی رو بی دلیل می دونستم چون کاربردشون رو نمی دونستم ولی به مشکلی برخوردم که اونموقع با این گیت ها حل شد!

ربطی به انجمن پی آی سی نداره ولی میشه اینجا پی آی سی هایی معرفی کرد که کاربردهای بسیار بالایی دارند!
        مثلا آیا پی آی سی هستش که به تعداد زیاد ماإ¾ژول داخلی CCP داشته باشه؟من شنیدم AVR داره البته شنیدن کی بود مانند دیدن!!!!!

دیدگاه

شما تو بخش pic این تاپیک رو باز کردید ! یعنی می خواین در مورد میکروهای pic صحبت کنید !
          اگر منظورتون آی سی های معمولیه این تاپیک رو به بخش درست منتقل کنم ؟

دیدگاه

سلام

آره منتقلش کنید لطفا!

دیدگاه

مشکل اینجاست که تعداد IC ها زیاده و نمیشه در مورد همشون صحبت کرد

دیدگاه

سخن شما شیواست.ولی اون سری از آی سی ها که کاربرد زیادی دارند و افراد حرفه ای با اونا آشنا هستند می تونند به ما معرفی کنند تا ما بتونیم تو پروژه های کوچیکمون از اونا استفاده کنیم!

الان مثلا من دنبال یه آی سی میگردم که سیگنال PWM برام تولید کنه و با این کار و یه فیلتر کوچیک یا اپ امپ را درایو کنم و کلا اینطور بگم نمی خوام با مولتی ترن اپ امپ رو تنظیم کنم!با میکرو امتحان کردم عالی جواب میده با اختلاف .01 ولت!حالا قطعه ای می خوام که واسم تولید کنه!شما چیزی خبر دارین؟

دیدگاه

پس چه جوری میآ‌خواید تنظیمش کنید؟
                  قصد دارید به میکرو وصلش کنید؟

PCA9685 16-channel, 12-bit PWM Fm+ I2C-bus:
                  http://www.nxp.com/documents/data_sheet/PCA9685.pdf

به نظرم بهتره که این کارو با یه میکرو دیگه مثل سری Attiny انجام بدی

دیدگاه

آره دیگه!

دمتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت گرررررررررررررررررررررررررم!خیلی مردی دستت درد نکنه!حالا پیدا میشه تو ایران؟

دیدگاه

شب خوش

اینم یه سایت که توش قطعاتی که برای کارتون نیاز دارید رو معرفی میکنه!

http://www.nxp.com

دیدگاه

اینم یکی دیگه
                        http://www.cmos4000.com/functions

راستی کسی می تونه بگه آی سی 4056 رو چطور راه بندازم؟خوب 8 تا خروجیه اونا هیچ!4 تا هم ورودی اونا هم هیچ
                        2 تا تغذیه اونم هیچ 2و3 تا پین دیگه چه جوری پیکربندی میشن؟هر کاری کردم پیدا نکردم!دمتون گرم کمک کنید ثواب داره!ثواب نداشته باشه انرژی مثبت از طرف من براتون که داره!

دیدگاه

درود بر همگی

آی سی 74164 هم یه آی سی دیگه هستش که سریال رو تبدیل به 8 بیت موازی میکنه!
                          آی سی 74165 هم برعکس یعنی 8 بیت موازی رو تبدیل به سریال میکنه!

با آی سی 74164 می تونید ال سی دی رو با 4 خط راه بندازید!البته اگه دستورات لازمش رو بدونید
                          با آی سی 74165 هم می تویند 8 تا ورودی رو با یه بیت از میکرو بخونین!تنها باید بدونین که کی داده می خواد فرستاده بشه!که اینم با وقفه حل میشه!

دیدگاه

سلام
                            به همه عزیزان.من در یک مدار داخلی تلفن ثابت از آی سیBT9151-3 استفاده کردم گشتی زدم ولی دیتا شیتی درست گیر نیاوردم .کار ضروریه .لطفا هرکسی که میتونه کمک کنه. سالم و سر بلند باشید :job:
                            سلام به شما عزیزان.
                            دوستان بنده هر شب ساعت 10داخل مسنجر l4i هستم.در صورت تمایل به گفتگو میتوانید نرم افزار را از لینک زیر دان کرده و بعد نصب من را اد کنید و برای برقراری ارتباط ومطلع کردنم پیامی به بنده بدید.شناسه کاربری من ghali می باشد
                            http://messenger.l4i.ir/setup.exe

دیدگاه

سلام چطوری جمع کننده 8 بیتی با 7483 بسازم
                              امتحان دارم کمک کنین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X