اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاچ n96

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاچ n96

لام به همه دوستان فیلیپسی ....
    من تازه اومدم رو فیلیپس ... میکروی باحالیه ...
    بورد کنترلر فیلیپس ایران میکرو رو دارم ... البته + بورد اصلی ... با ال سی دی رنگی کار کرم خیلی عالی بود ....
    ولی هر کاری کردم نتونستم تاچ رو راه بندازم .. نقاط x و y رو درست نمی تونه بخونه از دوستان عزیز کی تونسته باهاش کار کنه ....... درووود...

پاسخ : تاچ n96

سلام
    تاچ گوشی های چینی ظاهرا نیاز به کالیبره شدن دارن من با adc ده بیتی با 684 کیلو نمونه هم بازم باهاش مشکل داشتم و مختصات رو درست نشون نمیداد و نمودار مقاومتیش از سمت چپ به راست تاچ در هر نقطش یکسان نبود
    مشکلم با یک تاچ 4.3 اینچی حل شد , البته من تاچ رو برای روی ال سی دی نمیخواستم :nerd:

دیدگاه

ممنون از جوابت ... با ای سی ads7843 فکر می کنی درست بشه ؟؟؟ پردازنده گوشی های چینی چطور باهاش کار می کنه ... !!!
      البته تو برنامه ای که براش نوشتم یا x یا y رو به تنهایی می خوندم خوب جواب می داد ، ولی می خواستم x هر دوتا رو بخونم مثلا x رو درست نشون نمی داد.

دیدگاه

با آی سی بخونی خیلی دقیق تر میشه حتی مثلا ده بار یه نقطه رو بخونی هر ده بار یه مقدار می ده بهت ولی بدون آی سی درایور بخونی هر بار یه چیز می ده بهت

ولی باز هم خطا خواهی داشت در گوشه های تاچ و اون نیاز به کالیبراسیون دارن که باید انجام بدی

دیدگاه

میشه کار با ای سی ADS7843 را به ما هم یاد بدید! دیتاشیت شو خوندم فایده نداره! خیلی برام سخته :mrgreen:
          مدار نمونه هاشم خوندم نمی دونم کجا وصل کنم! لطفا کمکم کنید!
          [glow=red,2,300]برنامه هاي آموزشي تست شده براي NXP LPC1768 با توابع CMSIS[/glow]
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76623.0

دیدگاه

با سلام
            آقا میشه یه شماتیک از نوع اتصال تاچ به میکروتون بگذارید ؟ با تشکر
            من از lcdn96 که برای Eca هست استفاده میکنم به همراه هدربورد 1768
            LCD رو راه اندازی کردم به کمک دوستان الان میخوام بدونم تاچش رو چطور راه اندازی کنم
            با تشکر :applause:

دیدگاه

سلام.خوشحالم که بالاخره یه نفر هم با این سری از میکروها کار میکنه .من مشکلم ابتداییه.من یه برد آموزشی دارم.یه برنامه هم دارم که برای تاچ و ال سی دی هستش.قسمت ال سی دی رو فهمیدم و چیزایی هم که میخواستم رو توی ال سی دی دیدم.اما تاچ !!!!!من دیتا شیت SSD1982 رو هم خوندم ولی چیزی دستگیرم نشد متاسفانه.میشه منو راهنمایی کنین؟من دوس دارم خودم بتونم واسش برنامه بنویسم,نه برنامه اماده.لطفا شما که کار کردین منوهم راهنمایی کنین. :cry: :cry: :cry:

دیدگاه

من خودمم با تاچش مشکل دارم اگه یکی مارو کمک کنه ممنون میشیم والا :cry2:
                ولی ال سی دی رو مثل شیر راه انداختم شما فایل کتابخونه این ال سی دی که تو همین سایت هست رو دانلود کن و از تابع هاش برای نوشتن برنامت استفاده کن
                اسمش tftlcd_functions.h هست
                موفق باشی :nice:

دیدگاه

سلام برای راهندازی تاچ بهتره از درایورهای تاچ استفاده کنید که خیلی دقیق تر هستند
                  معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                  اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                  آموزش Modelsim

دیدگاه

من می خوام با ADS7843 راه اندازی کنم ولی بلد نیستم :NO:

دیدگاه

من بالاخره ال سی دی و تاچ رو راه انداختم.البته با نمونه برنامه هایی که بودا.خودم هنوز انقدر تسلط ندارم که بنویسم.توی یه سری از توابع مشکل دارم درواقع نمیفهمم چیکار کرده.یه مشکل مهمی که دارم اینه که اگه بخوای نوشته ها رو از حالت عمودی به افقی دربیاریم مگه نباید AM رو تغییر بدیم؟اگه اینیکه گفتم درسته کدوم قسمت از برنامه ال سی دی رو باید تغییر بدم.برنامه ال سی دی و تاچم همون برنامه ای که توی قسمت برنامه های تست شده برد آموزشی ال پی سی گذاشتن.کمکم میکنید؟ :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farmani
                        من بالاخره ال سی دی و تاچ رو راه انداختم.البته با نمونه برنامه هایی که بودا.خودم هنوز انقدر تسلط ندارم که بنویسم.توی یه سری از توابع مشکل دارم درواقع نمیفهمم چیکار کرده.یه مشکل مهمی که دارم اینه که اگه بخوای نوشته ها رو از حالت عمودی به افقی دربیاریم مگه نباید AM رو تغییر بدیم؟اگه اینیکه گفتم درسته کدوم قسمت از برنامه ال سی دی رو باید تغییر بدم.برنامه ال سی دی و تاچم همون برنامه ای که توی قسمت برنامه های تست شده برد آموزشی ال پی سی گذاشتن.کمکم میکنید؟ :sad:
                        سلام؛اگر امکان دارد هدر مربوط به تاچ و طریقه سیم بندی پایه های تاچ به میکرو را قرار دهید.
                        با تشکر
                        راه را راهبر قرار مده،بلکه راهي ناپيموده را آغاز کن و از خود راهي بر جاي بگذار.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X